RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Pomoc pri izboru Kyosho Calmato 1400 Sports EP vs. Wing Dragon

(1/7) > >>

panther:
Cao svima, molio bih da mi pomognete pri izboru izmedju ova dva modela. Ja sam potpuni pocetnik, imao sam neki dvokanalac ali nista ozbiljnije. Zanima me da li da uzmem Kyosho Calmato 1400 Sports EP ili Wing Dragon, ne bi nista menjao na njima niti ih nadogradjivao, znaci ono sto dodje uz njih bi koristio. Sta je po vama bolje za jednog apsolutnog pocetnika, prvi ili drugi model. Citao sam dosta i o jednom i o drugom modelu. O WD sam citao i na ovom forum, i dosao do zakljucka da ako neko hoce ozbiljno da leti da mora da menja i stanicu i servoe itd... a mene to ne zanima, zanima me samo da ga sastavim i da on leti, pa s tim u vezi sta je po vama bolji izbor. Mozete da mi predlozite i neki drugi slicni model, u tom cenovnom rangu, znaci do 150 evra.
Hvala i pozdrav.

magic:
Mislim da ne poredis dobro zato zato sto su 2 razlicite kategorije i zato sto Calmato nije RTF nego za njega treba dokupiti 3 servoa (25 Eur) regler od 50A (40Eur) i stanicu novu 100Eur ili polovnu 50Eur. Isto tako za Calmato ti trebaju  3S LiPo min 2500mAh, za pocetak 2 kom i punjac.

Iz iskustva mogu da ti kazem da ce te Wing Dragon zadovoljiti jako brzo, posle mesec dana, a Calmato ces jako dugo leteti. Calmato je jako dobar avion, imam ga i ja, ali nije nesto sto mozes odmah leteti sam. Ako nisi nestrpljiv i jako lepo se navezbas na simulatoru uz neciju pomoc oko prvih letova sve ce posle biti lakse.

Kao sto rekoh, 2 jako razlicita modela. Sa prvim ces nauciti sta je gore/dole i levo/desno, sa drugim ces nauciti da letis!

Pozdrav

panther:
Hvala ti nesto sam se izgleda istripovao, ne ide mi Engleski bas najbolje :) tako da nisam skontao da kalamato nije RTF, a sta bi mi ti predlozio do 150 evra da bude RTF i da je ok za pocetnika, ali da se ne zasitim za mesec dana :)

coka:
 Pozdrav novom drugaru.
 Kao prvo Calmato je avion sa velikim A, dok je WD igracka. Ako zelis da se igras, onda je WD mozda dobro resenje, ali ces nakon kratkog vremena shvatiti da si ustvari bacio pare. Ako se pak odlucis za Calmata, stvar je potpuno drugacija. Tacno je da ce ti biti potrebno vise novca (vise od 150 eura ,sigurno), ali ces uci u hobi na prava vrata i taj avion ce ti pruziti mnoge lepe letacke trenutke. I posle svega, ako ostane ceo, vredece nesto, sto sa wd nije slucaj. Naravno, moram ti reci i sledece, sa wd mozes otici sam na neko igraliste i letuckati, ne leteti ali bar letuckati. Sa Calmatom mozes ozbiljno leteti, pa cak izvesti i po neku akrobaciju, ali moras potraziti pomoc nekoga iskusnijeg, da te bar malo obuci.
 Za 300- ak eurase moze kompletirati poprilicno solidan pocetnicki komplet, dok je nesto jeftinije ako se odlucis za neku dobru polovnu varijantu. Za sve manje od toga, moze se kupiti samo igracka, a to ti nije moj savet.
 I ne zaboravi ono staro parvilo: Nisam dovoljno bogat da kupujem nekvalitetno.
 Pozzdrav i jos jednom Dobrodosao

djukicdejan:
   Pozdrav svima....
            Evo vec vise od mesec dana svakodnevnom cituckam nove postove na ovom forumu i nisam se ukljucivao u diskusije jer ste koliko vidim svi "vukovi" i sta bih ja imao tu pametno da prozborim. Kada sam procitao ovo pitanje oko izbora modela ne mogu da dozvolim da napravi istu gresku kao i ja.
            Gledajucu lakocu manervisanja iskusnih letaca koji su svakodnevno na ovom forumu ( ne bih nabrajao - ima ih..) pomislih da je to sasvim lako i jednostavno i da moze svako....pa na Conradovom ssajtu ugledam WD elektro model koji mi se ucini pravim izborom. Narucim - dobijem - kod pravih majstora ( prepoznace se) utrimujem - cak malo i letim ( opet uz njihovu pomoc) ali kad sam prvi put to isto hteo sam - problem. Sad WD stoji okacen na ekseru u radionici kao uspomena na ljudsku glupost...
             I na kraju - savet pre bilo kakvog modela - simulator. Kupi simulator - odaberi program ( citaj - posavetuj se sa iskusnijim ) i na kompu leti dok di se ne smuci pa kad budes sleteo mali milion puta na simulatoru i ne p[olupas model onda se raspitaj za model. Ono ako imas lovu da bacis na model pre nego na simulator imaj na umu da model ima bar kilo i da moze na nekog pasti i unesriciti i njega i tebe ili u boljem slucaju polupati neki automobil, pa ta steta bude puno skupla od samog modela. Ako si toliko tvrdoglav doci da vidis kako izgleda uzivo WD pa ces verovatno brzo odustati od te ideje.
                       Jos jednom pozdrav svima - i prijatan dan.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version