Author Topic: DX6i + RealFlightG3  (Read 7223 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
DX6i + RealFlightG3
« on: March 29, 2010, 09:50:18 PM »
Imam problem da podesim gore pomenutu stanicu sa simulatorom.
Stanicu povezujem preko USB kabla sa kompom. Odradio sam deo iz uputstva o podešavanju i cvrc Milojka. Negde grešim ali ne znam gde  U uputstvu koje sam dobio pominje se i PPjoy, tražio sam po internetu i pronašao da se to koristi za uređaje-džojstike koje se povezuju preko paralelnog porta (ja koristim USB kabl) "PPJoy is Windows device driver for digital joysticks (e.g. old Atari, Spectravideo, etc.), NES, SNES, Playstation and Sega pads connected to the parallel port. PPJoy supports Windows 98, Me, 2000 and XP."
Može li mala pomoć oko podešavanja, u koracima?  (:sos:)

Hvala unapred.

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #1 on: March 29, 2010, 10:00:01 PM »
Pošto imaš USB kabl koji gurneš u onaj ulaz u stanici, ne treba ti PPJoy.

Radi testa da li USB kabel radi, idi u control panel, pa poteraj 'Game Controlers'.
Kada se otvori, trebalo bi da ti je već dodat neki Joystick driver, meni je na primer dodat 'RC-joystick'.

Kada odeš u njegove properies, trebalo bi da se oni stubići pomeraju kako mrdaš palice i aux prekidače na stanici.

Ako je to sve OK, poteraj RealFlight i podešavaj dalje u njemu. Ako ga teraš preko EMU-a, onda prvo moraš da podesiš ispravno palice u EMU pa onda tek dalje. Imaš mali wizard koji te vodi kroz osnovna podešavanja.

Probaj ovo pa napiši dokle si stigao, pa ćemo onda dalje.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #2 on: March 29, 2010, 10:04:53 PM »
Meni Dx6i nije htela da radi na Windows Xp-u, on je vidi,  kaze Controler status OK , ali nista ne radi, ne mozes da kalibrises , Emu uopste ne vidi kontroler, a na netu ne postoji nikakav drajver ili ja nisam uspeo da ga nadjem dok na Visti i Sedmici samo sam trebao da ubodem usb u komp i sve sljaka

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #3 on: March 29, 2010, 10:11:47 PM »
Nisam siguran da te razumem sad. Prepostavljam da onda pokušavaš da rešiš taj problem onda na tom XPu?

Ja sam samo na jednom XP poterao, na svom laptopu. Probao sa dva različita USBa i radilo je sve sa oba. Ne znam šta bih ti rekao. Probaj da malo izmenjaš po USB portovima, da instalira driver ponovo, ako već nisi.
Kada ga ubodeš on instalira neki windows default driver tako da za te kabliće i nema nekih posebnih drivera.

Hajde onda malo pojasni kakva je trenutna situacija na kojoj pokušavaš da instaliraš RF, kakav je comp u pitanju i koji OS?

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #4 on: March 29, 2010, 10:12:10 PM »
Kada priključim DX6i računar prepoznaje stanicu kao PPM i može se naći u ControlPanel-Game Controllers.
Tako je prepoznavao stanicu i pre nego što sam pre neki dan sređivao računar (nova instalacija).
Kada startujem Emu.exe, verzija 1.0, pojavi se Jozstick Chanel Mapping, i mislim da tu najviše grešim kod podešavanja kanala.
X1 Axis = ?
Y1 Axis = ?
X2 Axis = ?
Y2 Axis = ?.
Po defaultu stoje neke vrednosti koje ja nisam uspeo da provalim koje treba da idu.

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #5 on: March 29, 2010, 10:24:13 PM »
Malo sam proguglao i evo šta kažu ljudi. Meni se čini da ovo varira od jednog do drugog USB kablića, ako ne upali probaj različite kombinacije...

X1 -> 4
Y1 -> 8
X2 -> 20
Y2 -> 0
Button1->12

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #6 on: March 29, 2010, 10:25:13 PM »
Pošto imaš USB kabl koji gurneš u onaj ulaz u stanici, ne treba ti PPJoy.

Radi testa da li USB kabel radi, idi u control panel, pa poteraj 'Game Controlers'.
Kada se otvori, trebalo bi da ti je već dodat neki Joystick driver, meni je na primer dodat 'RC-joystick'.

Kada odeš u njegove properies, trebalo bi da se oni stubići pomeraju kako mrdaš palice i aux prekidače na stanici.

Ako je to sve OK, poteraj RealFlight i podešavaj dalje u njemu. Ako ga teraš preko EMU-a, onda prvo moraš da podesiš ispravno palice u EMU pa onda tek dalje. Imaš mali wizard koji te vodi kroz osnovna podešavanja.

Probaj ovo pa napiši dokle si stigao, pa ćemo onda dalje.

E ovako, u Game Controllers stanica se pojavljuje kao PPM, i stigao sam do tih stubi'a koji se pomeraju.
Kada pokrenem RF#, javlja mi grešku "No Authorized Interlink found. Make sure zour Interlink Plus iz plugged in and trz again.". Ovo se ne događa kada startujem RF3 preko Emu.

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #7 on: March 29, 2010, 10:31:46 PM »
IvanGrozni,

Da li si emu.exe kopirao u instalacioni folder C:\Program Files\RealFlightG3 (or G4) i odatle pokrenuo?




Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #8 on: March 29, 2010, 10:32:25 PM »
IvanGrozni,

Da li si emu.exe kopirao u instalacioni folder C:\Program Files\RealFlightG3 (or G4) i odatle pokrenuo?




Da jesam.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #9 on: March 29, 2010, 10:40:17 PM »
Obavezno je da ti radi Emu dok pokreces rf4, a sto se tice Win Xp-a otisao je u zaborav tako da vise nemam problema sa usb prikljuckom,

Ivane iskopiras Emu u instalacioni folder RF4 i pokrenes ga pa u njemu kliknes na Launch game, a pre pokretanja eventualno odradis Auto detect za ose

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #10 on: March 29, 2010, 10:43:30 PM »
Malo sam proguglao i evo šta kažu ljudi. Meni se čini da ovo varira od jednog do drugog USB kablića, ako ne upali probaj različite kombinacije...

X1 -> 4
Y1 -> 8
X2 -> 20
Y2 -> 0
Button1->12

Ja imam istu stanicu sa ovim podesavanjima i sve radi bez problema.
Pitao sam ovo malopre bas iz razloga sto sam ja tu gresio,istu mi je gresku javljao.
Inace meni sve to radi na win 7 ...

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #11 on: March 29, 2010, 10:47:22 PM »
Obavezno je da ti radi Emu dok pokreces rf4, a sto se tice Win Xp-a otisao je u zaborav tako da vise nemam problema sa usb prikljuckom,

Ivane iskopiras Emu u instalacioni folder RF4 i pokrenes ga pa u njemu kliknes na Launch game, a pre pokretanja eventualno odradis Auto detect za ose

RF3 je u pitanju. Kada pokrenem Emu, nemam opciju za Autodetektovanje osa.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #12 on: March 30, 2010, 06:10:23 PM »
@IvanGrozni daj mi adresu, saljem ti za DZ RFG4.5 sa svim Addons-ima i Expansion packovima.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: DX6i + RealFlightG3
« Reply #13 on: March 30, 2010, 09:19:46 PM »
Uspeo sam da uskladim stanicu sa RF3.
Bio mi je potreban samo drugi Emu, koji ima opciju autodetektovanja kanala. Pošto skidam RF4, uspeo sam da prvo skinem emu za njega, koji ima autodetekciju kanala i uspeo.
Pravi kanali su 4, 8, 16, 0.
x1 = 4
y1= 8
x2 = 16
y2 = 0

Hvala svima na pomoći.   ()-()

 (<--)