Author Topic: Спортски аеродром "13. мај" 18. 04. 2010.  (Read 2321 times)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Спортски аеродром "13. мај" 18. 04. 2010.
« on: April 19, 2010, 03:35:27 AM »
Danas (odnosno, već juče) je na 13.maju bilo veoma poučno. Elem, ovako je to bilo:

Nakon dvosatnog probijanja kroz saobraćajni kolaps koji je nastao zbog maratona, negde oko 12 sati smo se ja i Ljubigamajka konačno obreli na aerodrom. Vreme sunčano, vetrić čarlija (5-6m/s sa šamarima od po 8-9m/s), a vrapci idu peške. Već su bili prisutni Gile, Čupko, Branek i mali Miloš (pominjem samo one koji su imali modele). Šćućurili se iza giletovog kombija, a atmosfera ko u podmornicu!? Opšta štama!?

A nebo prazno! Niko ne leti!? Pitamo šta se događa, što ne lete? Te kao Čupko nešto lepi neke nalepnice po avionu (ko da nije mogo to kući da radi?!),



Gile se zavalio u ligenštul i kaže da je došao da vežba transcedentalnu meditaciju, a Branek ga u tome kao podržava i pravi mu društvo.

Samo mali Miloš sprema Easy Glider i pokazuje neke namere da leti.

Ajdemo bre da letimo - tajac!? Čačkaju nokte, zvižduću... Pošto smo naišli na vatu u njiove uši, krenemo mi da se spremamo za ono za šta smo i došli. Dok dlanom o dlan, Čehinja spremna i orna za letenje. Ljubigamajka mi dodaje stanicu, ja uzimam stanicu, on podiže Čehinju (s'dužno poštovanje), ja po gasu...

i dok si trepnuo - Čehinja je bila na vr' neba!

Jeste, ta mrljica koja se jedva vidi na sredini slike!
Jedri bre, pa sve u šesnaes'. To što duvaju orkani, ič je se ne smatra. Kao lepotica i zver.




Meni drago što je njoj lepo, pa je zadržim gore jedno sat i deset minuta.

Pa onda je uzme Ljubigamajka,


pa opet ja...

Iscepismo se od letenja.
U međuvremenu je samo Miloš napravio let sa EG (jedrilica - naravno).

Bravo Miloše! Svaka čast onome koji te učio da letiš!

Ovi ostali ko na čajanci!? Samo su im falile domine!? E, kada je već bilo vreme ručku, i kada smo se ja i Ljubigamajka već pakovali, smanji se vetar! I eto ti ga Gile sprema svoju ticu:


Sam let nismo uspeli da slikamo, jer je brže-bolje sleteo. Kaže - dosta mu je pola rezervoara, te skupo gorivo, te svecka ekonomska kriza...

Naravoučenie:
Ne mogu sila i motori ništa sproću aerodinamike, elegancije i umetnos' :big smile.
Iliti - ko rano rani, sam upada u nju!

 (pijemo)
« Last Edit: April 19, 2010, 03:39:43 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!