Author Topic: Katana 30E Sebart  (Read 11241 times)

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Katana 30E Sebart
« on: March 06, 2008, 12:03:53 PM »
Evo i ja (tek kad sam video uputstvo od Saburo_a) da okacim jednu slicicu.

Dosta vas je vec videlo ovaj model kako leti tako da ne moram nista da pricam.



klikni na slicicu da vidis u boljoj rezoluciji - ako hoces

Pozdrav, Petar
« Last Edit: March 06, 2008, 12:21:56 PM by petar »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Katana 30E Sebart
« Reply #1 on: March 06, 2008, 12:35:19 PM »

Dosta vas je vec videlo ovaj model kako leti tako da ne moram nista da pricam.

Nesto mi ne ide.

Pozdrav, Petar

avion leti fenomenalno
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Katana 30E Sebart
« Reply #2 on: March 29, 2008, 07:16:58 PM »
Ja sam danas izmedju 12 i 1 bio i na livadi i na aerodromu i nije bilo nokoga! Dodise vetar je tako duvao da je kobasica na aerodromu bila horizontalna  :o, tako da stvarno nije bilo za letenje.

Petre nadam se da si uspeo da prodas Flitona i da je moje ubedjivanje da uzmes extru bilo ispravno! Slazem se da je 4 puta skuplja ali su Sebart modeli stvarno kavlitetni.

Pozdrav
Veljko

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Katana 30E Sebart
« Reply #3 on: March 29, 2008, 08:16:50 PM »
Eto fliton je ipak i po takvom vetru leteo. Ja mislim da sam dosao bas oko 1 na livadu, znaci mimoisli smo se samo za malo.

Naravno katana je bolja, kosta koliko kosta, nisam se ja nista zalio, samo kazem. Posto me je pitao (kupac) posto bih prodao katanu, a brate samo su seroi na njoj preko 100EU, malte ne kao kompletno opremljen fliton....

Naravno imamo i UH, ali sve ima svoje. Recimo moj motor na katani me je kostao preko 100 EUR_a (bez carine), kao i kontroler, a evo ima za trecinu cene u UH (treba tu uracunati i carinu, ne cvetaju bas ruze svakog dana.....). Imam sada jedan toboze iste snage motor kao sto ima da se kupi u UH - keda, ali kad sam ga probao (naime je 25% manje snage po papirima), ispostavlja se da je to ipak gore, ali to nije tako strasno, greje se vise, e to je strasno, jer ce moci barst snage mnogo redje da se koristi.

Ne kazem ja da UH ne valja, ali ima sve svoje, nesto je 3 puta skuplje, ali i dosta bolje (nije tri puta, ali jeste jedno 35%).

E sad sve bi bilo u redu da ja necu da divljam, nego samo da "peglam vazduh, ali hocu, e to je problem, ne mozes da divljas sa kedom, a sa kontronikom sa prinudnim hladjenjem mozes....

Tako da kazem ne zalim se ni na sta, imam najbolju opremu koju sam mogao da kupim i nije mi zao.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Katana 30E Sebart
« Reply #4 on: March 29, 2008, 09:00:59 PM »
Ma ne nisam ni mislio da se zalis, nego samo komentarisem! Lepo je, ako covek moze sebi da priusti, imati kvalitetnu opremu. Da budem iskren ja sam tek skoro po prvi put porucio nesto iz UH pa cekam da vidim kako ce da bude. Ono sto sam nasao na netu a to je da motori svakako ne mogu  da se mere sa jednim Hackerom, Kontronikom ili AXijem ali za pare koje ih covek placa sigurno vrede. Ja medjutim imam 3 Hackera, jedan Robe Roxy a sada i jedan Turnigy. E sto se reglera tice mislim da je tu prica drugacija i da Brand name regler nije nista bolji od npr Turnigy a kosta 3 puta manje tako da sam tu 3:2 u korist Turnigy reglera!

Pozdrav
Veljko