Author Topic: Neodimijumski magneti za šta oćeš  (Read 6978 times)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Neodimijumski magneti za šta oćeš
« on: May 13, 2010, 09:51:41 AM »
Natrčah na ovaj sajt, a kako znam da se ovi magneti koriste za razna bravljenja mislim da im je mesto u ovoj kategoriji:

http://www.supermagnetman.net/index.php?cPath=37

Osnovna namena su brushless motori, no magnet je magnet, a pošto ih ima u raznim dimenzijama možete napraviti magnetni držač kabine za model bilo koje veličine ili za neku drugu namenu u modelarstvu...

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Neodimijumski magneti za šta oćeš
« Reply #1 on: February 28, 2011, 06:21:00 PM »
Има и у Микро принцу неодијумских магнета...да неког не закачи царина,из иностранства се поручује
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Neodimijumski magneti za šta oćeš
« Reply #4 on: March 08, 2011, 02:22:53 PM »
Zaboravih da napomenem, ovi magneti nisu igračke! Stvarno nisu za šalu i dečije ruke! Skoro sam nešto radio sa kockicama 10x10x10mm i srećan sam što su mi svi prsti na broju! Izgleda naivno, no magnetne sile kod ovih magneta na malim rastojanjima su stvarno ogromne. To skače, okreće se među prstima i izleće iz ruku...

Jedini način za pravilno rukovanje su gvozdena klešta. Papagajke ili nešto slično. Nije fazon da se jako stisne, jako su krti, zdrobiće se, već se linije magnetnog polja zatvore kroz gvožđe klešta (nešto kao kratak spoj za magnetno polje) i tako se smanji sila kojom magnet deluje na druge predmete. Takođe i prsti su tada dovoljno daleko -> kad te to prignječi  setiš kada je krava najteža (kad ti stane na nogu  ;namig).

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Neodimijumski magneti za šta oćeš
« Reply #5 on: March 09, 2011, 12:38:55 AM »
Quote
Zaboravih da napomenem, ovi magneti nisu igračke!
Manji jesu  :big smile





Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Neodimijumski magneti za šta oćeš
« Reply #6 on: June 09, 2011, 12:19:49 PM »
ima na dealextreme slicno tome

Offline iva.nat

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Neodimijumski magneti za šta oćeš
« Reply #7 on: September 27, 2011, 10:02:42 PM »
Koja je cena tih magneta?