Author Topic: Sound module  (Read 4504 times)

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Sound module
« on: March 27, 2015, 11:49:07 AM »
Pozdrav svima,

ne znam koliko je ovo tema za ovde ali nigde nisam na forumu nasao da neko o ovome pise. Interesuje me da li neko ima iskustva sa sound modulom koji simulira zvuk SUS motora na elektro modelima?
Nasao sam nesto na hobby kingu za oko 35E sto nije malo ali sam na youtube video da su takvi NJESRA, to uopste ne prati throttle i ne zvuci kao GLOW motor za RC avion. Druga stvar je sto ljudi kazu da se to slabo cuje.

Ima li neko iskustva i ima li neko klip gde stvarno moze da se vidi i cuje kako to zvuci i kako visina tona prati throtle?

Unapred hvala svima na korisnim informacijama.

PS: ako neko zna za nesto, mnogo znaci da kaze i gde i kako moze da se kupi, slaba vajda znati za nesto do cega ne mozes da dodjes.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Sound module
« Reply #1 on: March 27, 2015, 01:11:17 PM »
Ne znam kako trazis. Ukucas sound u search i dobijes ovo, izmedju ostalog.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,9305.msg59183.html#msg59183
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: Sound module
« Reply #2 on: March 27, 2015, 01:48:21 PM »
OK, za toliko znam i sam (ja sam inace diplomirani programer) ali to je jedan jedini post i odmah se vidi da ti uredjaji kostaju oko 200E.
Ja sam postavio pitanje za nesto jeftinije, kao sto nudi HobbyKing, d ali neko ima iskustva sa tim.

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Sound module
« Reply #3 on: March 27, 2015, 02:32:26 PM »
OK, za toliko znam i sam (ja sam inace diplomirani programer) ali to je jedan jedini post i odmah se vidi da ti uredjaji kostaju oko 200E.
Ja sam postavio pitanje za nesto jeftinije, kao sto nudi HobbyKing, d ali neko ima iskustva sa tim.

Ovo sa HK ne zvuci lose  ")


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Sound module
« Reply #4 on: March 27, 2015, 03:50:05 PM »
imam upravo taj model kod sebe i to ko ti je rekao da ne prati gas taj priča bezveze.
Nije loša fora samo zbog svoje težine koja inje ni malo zanemarljiva i zbog magneta na zvučniku po meni nije za modele u kojima imaš jedva mesta da naguraš sve što ti treba i nije za modele koji su ispod 1200 mm raspona krila jer kažem poteška ja stvarčica.
Ima i mnogo skuplja varijanta po ceni od 100 dolara ali na njoj imaš mogućnost biranja zvuka različitih modela. Ovde ti je zvuk isti.
The ground is the limit (or a water)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Sound module
« Reply #5 on: March 28, 2015, 01:57:47 AM »
Drustvo ovo je cisto bacanje para.. Imam daleko bolji model od firme ROBBE koji odlicno radi ali i ovaj sa HK je za 10 x jeftiniji sve je ok dok je na zemlji ali gore.... dzaba....
Koristim slican sistem na svom camcu

Za avion nikako... Za camac ili tenk ok radi super ali za avion NE...
Ceo sistem je isuvise tezak a jos na avionu nakon paljenja motora neces cuti ni brm brm.... :)


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Sound module
« Reply #6 on: March 28, 2015, 03:34:02 AM »
U pravu si samo kod modela koji su od penasteih materijala koji inače imaju sklonost da utišavaju zvuk. Ali kod drvenih modela u kojima je trup šupalj i ponaša se kao rezonator je to sasvim druga priča. Od ovih sound modula se ne treba očekivati previše posebno kada je model dalje od onoga ko upravlja ali na nekim bližim distancama i pri niskim preletima zna da malo poveća adrenalin.
The ground is the limit (or a water)

Offline jarun75

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • MAK Zapad
Re: Sound module
« Reply #7 on: March 28, 2015, 11:19:20 AM »
OK, za toliko znam i sam (ja sam inace diplomirani programer) ali to je jedan jedini post i odmah se vidi da ti uredjaji kostaju oko 200E.
Ja sam postavio pitanje za nesto jeftinije, kao sto nudi HobbyKing, d ali neko ima iskustva sa tim.

Ovo sa HK ne zvuci lose  ")



Ja sam ovo ugradio u Robbe Charter i stvar je super i dobro se čuje, jer kod mog modela je cijeli trup zvučnička kutija. Ako imaš sličam model bit će super, probao sam isto ugraditi u FunCaba od Multiplexa i nije to to, tako da sve ti ovisi u koji model aviona to ugrađuješ. A stvar ti radi na principu gasa , kada daš malo gasa onda ga prvo kurbla, pa krene raditi kao motor. mana mu je što mislim da ga ne možeš programirati u drugi zvuk, dok kod robbe onaj skuplji može se upucati bilo koji zvuk.

nadam se da sam ti pomogao.

lp
Futaba 7c, Mini Titan 325, Zagi, Easy Star II, FunJet, Raptor F22

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Re: Sound module
« Reply #8 on: March 30, 2015, 08:59:25 AM »
Hvala za savet i informacije, to mi je trebalo.