Author Topic: Extra 330s depron  (Read 5659 times)

Offline pilotrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Extra 330s depron
« on: June 09, 2010, 11:28:20 AM »
nova ptica na našem plavom nebu  (yay) :)aplauz
nesto više kasnije
« Last Edit: June 09, 2010, 11:31:48 AM by pilotrc »

Offline pilotrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Extra 330s depron
« Reply #1 on: June 15, 2010, 10:15:04 AM »
Pozdrav svima , napokon sam stigao da vam prikažem novu pticu !!! :)aplauz

EXTRA 330 s Batix

Raspon: 960mm
Dužina: 920mm
Težina: 380g/480g
Motor: Turnigy TR 28-26 16A 1900Kv Brushless Outrunner
ESC: Turnigy Plush 25amp Speed Controller
Baterija: Rhino 1250mAh 3S 11.1v 30C Lipoly Pack
Servoi: 3xTurnigy TG9 9g / 1.6kg / 0.12sec Micro Servo
Propeler:APC style propeller 8x4-E
 


      Posle dugog razmišljanja i traženja modela odlučio sam se za EXTRA 330 s !!! Model je pravljen od deprona 6mm koje sam kupio u mađarskoj , plan sam skinuo sa neta u PDF formatu ali mi se tako nije sviđao plan i dimenzije mi nisu odgovarale mojim preračunima !!! :( Tako da sam otišao u štampariju i napravio sam jedan plan kao celinu a ne više A4 formata koje sam trebao lepiti !!!

Delove sam isekao sa šablona koje sam napravio tako da mogu da bilo kada napravim drugi model ili deo !!!nešto slika o izradi modela :




   Model sam lepio sa dvokomponetnom epoxi smolom od 3min mada su preporučivali i pištolj za toplo lepljenje mada sam se toga bojao -zbog temperature da se  nebi otopilo.Sledilo je farbanje modela sa lakom na vodenoj bazi i Dipi pigmentima za boju crvena i crna.








     Malo o tehničkim detaljima : sva ojačanja sam stavio po planu , u krilo karbonska cev od 3mm , karbon u elerone i u horizontalni stabilizator od 2mm , ali to nije dovoljno jer se trup vitoperi -uvija pa sam trebao staviti i ojačanja na taj deo trupa čime sam i prekoračio težinu koja je računata za model . morao sam i fiksirati krajeve krila zbog flatera koji se stvorio pri većoj brzini  mmmm !!! Žanere sam stavio od takozvanog Zagi selotejpa !










   Sa ovim setapom model jako lepo i poslušno leti , ali napominjem u vremenu sa malo ili nimalo vetra !!!
   Let modela još nisam snimio !!! Nadam se da sam  vam uspeo lepo prikazati ovaj lep model , koji tako i lepo leti !!! (<--)
   Nadam se da će se još neko zaiteresovati za ove modele pa možda i neko takmičenje da napravimo !? :)aplauz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 330s depron
« Reply #2 on: June 15, 2010, 11:42:29 AM »
 :)aplauz  lepo odrađen model!  (<--)

Offline art-tech

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Extra 330s depron
« Reply #3 on: June 15, 2010, 11:42:43 AM »
Svaka cast zaista lepo izgleda jos samo da vidimo kako leti :)aplauz
 :big smile :big smile :big smile

Offline pilotrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Extra 330s depron
« Reply #4 on: June 17, 2010, 08:15:01 AM »
 (<--) video uskoro , čekam da se vreme malo ulepša (yay)
poz

Offline FRIZER

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Extra 330s depron
« Reply #5 on: August 26, 2010, 11:09:20 PM »
Mozemo  dobit  koji  plan   si  skinuo  sa  neta (LINK) ?? mmmm