Author Topic: Spitfire 1,2m stirodur  (Read 9152 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Spitfire 1,2m stirodur
« Reply #15 on: July 10, 2010, 07:33:34 PM »
Ako si već kupio delove, zašto si sada pitao za setup?  mmmm
Ako su ono fotografije od tvog modela i delovi, onda vidim šta si sve već nabavio. ESC koji si kupio je za helikoptere i teži je zbog velikog hladnjaka.
Model je super, pa samo  (<--)

Offline Mika

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 86
Re: Spitfire 1,2m stirodur
« Reply #16 on: July 10, 2010, 08:40:41 PM »
          Motor nije kupljen za ovaj avion,vec mi je to rezervni za Mustang-a(Art-Tech, 96cm raspona),kao ni ESC,koji je za moj helikopter HK 450.Jedino sam servoe kupio namenski za ovaj model.Svrha mog pitanja oko setup-a je da li je moguce da se iskoriste ovi delovi koje vec imam,ili ne.Odgovor sam dobio od Tibeteagle-a i vodicu se time.
          Pozdrav
                    Mika.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Spitfire 1,2m stirodur
« Reply #17 on: July 10, 2010, 10:57:13 PM »
Eh, sad si me (nas) potpuno zbunio sa tim slikama.  ")
Trebao si da izabereš malo jednostavniji model za početak, kojem ne treba kabina i hauba. Znam, i ja sam sa lepim modelo počeo da učim jer je važno da je lep model, ali se posle shvati da je za početak dobra i "daska", recimo ploča deprona, samo da leti.
OK, naruči delove, postavi ih pažljivo i samo pitaj ako zapne.
 ;namig

Offline Mika

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 86
Re: Spitfire 1,2m stirodur
« Reply #18 on: July 16, 2010, 08:13:58 PM »
     Ovih dana sam malo radio na svome modelu.Napravljen je novi kapotaz,spiner,poklopac kabine,auspusi koje jos treba ofarbati.
          Ovo su pozitivne stvari sto su uradjene,ali ima i onih drugih-prikljucio sam svu elektroniku da bih probao motor i...Normalno,kao sto je predpostavljeno,nema dovoljno snage.Sa elisom 11x4,7 motor se za 10-tak sekundi posteno ugrejao,dok sa 12x6 preko 1/3 gasa prestaje sa radom(usporava drasticno).Danas sam odmah narucio motor koji mi je Tibeteagle preporucio,pa cemo videti.
     Evo i po neka sveza fotografija: