Author Topic: CAP 580  (Read 31969 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
CAP 580
« on: July 12, 2010, 04:07:45 PM »
Kao sto sam ranije pisao u 'predstavite sebe i vas hangar' ,posedujem CAP-a 580 proizvodjac Hyperion. Neki su ga videli na takmicenju u subotu.

Setup je sledeci:
Motor-Turnigy SK 42-60
Regler- Turnigy Plush 80A
Servoi:
Eleroni - Blue Bird BMS-621MG High Speed Servo (Metal Gear) 6.4kg
Horizontalac - BMS-620MG High Torque Servo (Metal Gear) 9.1
Vertikalac-BMS-631 Super Fast Servo 5.0kg
Elisa- MasterAirscrew 15x6

Sa ovim setupom izmerili smo 1550w, 55A, i oko 980 obrtaja sa 6s baterijom.

Dobio sam par sugestija da je elisa malo velika i za glow (Drma, trese, razlokace motor)  ;D , pa cu je zameniti sa elektro APC 14x8 ili manjom.
Hteo bih da ostavim ovaj motor i on je kazu overpower,neko kaze od viska glava ne boli .


Istorija:

Inace avion sam havarisao na drugom letu , nisam stegao sraf koji drzi rucicu servoa i posle komande na gore avion se malo propeo
i zavrsio u visokoj travi ,vertikalno ,nosem.Trup je popravljen posto je puklo par letvica i desno krilo rebro broj 1 i 2.

Nakon sanacije stete leteo sam ga ponovo , uspesno poletanje i sletanje.
Posle letenja sam ,sva sreca, kuci pregledao avion  i utvrdio da servo na eleronu proklizava (nakon par pomeraja rukom eleron se potpuno oslobodio)  :sljus .

Od tada su servoi za elerone , horizontalac metal gear.


Avion je leteo u subotu (Hvala Ivane ,Lazo  oo)) probili smo led) sa gore pomenutim setupom.

Jos jednom hvala svima na pomoci.
« Last Edit: July 12, 2010, 04:47:52 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: CAP 580
« Reply #1 on: May 04, 2011, 01:04:21 PM »
Još pred novu godinu je CAP "preleteo" u moj hangar, ali te zbog nedostatka slobodnog vremena, te zbog hiljadu drugih razloga tek sad sam počeo da radim na njemu... U suštini nema nekih velikih poslova na njemu, trebalo je malo doštelovanje točkova, malo su se kao zapinjali, i falio je parče špera što na sredini trupa poveže dve strane trupa



Baterije su stigle pre par nedelja, na njih još treba da nalepim čičak trake, da proverim CG i na stanici da naštelujem sve. A posle kad se vreme malo normalizuje sledi i prvi let.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: CAP 580
« Reply #2 on: May 05, 2011, 09:56:10 AM »
Нек се угоде  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: CAP 580
« Reply #3 on: May 05, 2011, 10:57:12 AM »
Da ga teras u zdravlje  (:beer:)
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: CAP 580
« Reply #4 on: May 05, 2011, 12:28:36 PM »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: CAP 580
« Reply #5 on: May 19, 2011, 01:09:27 PM »
Juče uveče sam već po koji put pregledao sve na modelu, proverio CG, označio gde treba da ide baterija, proverio sve i u daljinskom



Najverovatnije ovih dana sledi i prvi let ovog modela iznad Zalivnog  (<--)




Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: CAP 580
« Reply #6 on: May 19, 2011, 01:11:53 PM »
Čestitam! Izgleda pravo moćno!  ()-()
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: CAP 580
« Reply #7 on: May 19, 2011, 01:37:52 PM »
 :)aplauz
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: CAP 580
« Reply #8 on: May 19, 2011, 03:17:52 PM »
 
    Gabore, predivan ti je CAP zelim ti da te dobro sluzi :).
    Pozdrav od Radovana

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: CAP 580
« Reply #9 on: May 19, 2011, 04:33:50 PM »
Čestitam! Izgleda pravo moćno!  ()-()

 
    Gabore, predivan ti je CAP zelim ti da te dobro sluzi :).
    Pozdrav od Radovana

Hvala!!!


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: CAP 580
« Reply #10 on: May 19, 2011, 09:15:20 PM »
Super izgleda Gabore, siguran sam da će i da leti tako. Samo napred!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
CAP 580 je poleteo...
« Reply #11 on: May 19, 2011, 11:21:21 PM »
Vreme danas kasno popodne više kao odlično, vetra uopšte nije bilo, sunce polako već zalazio...



Nije mi bilo svejedno da poletim model, malo sam se plašio. Kad se model odlepio od piste onda sam se tek uplašio jer je zadnji točak pokupio suvu travu što je pre neki dan pokošen. Na kraju sve je dobro prošlo. Model jako lepo leti, poslušan je, ni jednom me nije iznenadio. Što se trimovanja tiče uradio sam 1 klik na eleronima i jedan na horizontalcu, i to je bilo to. Nisam pokušavao nikakve figure, samo sam pravio osmice iznad piste. Doduše pred kraj pokušao sam i jedan spori roll malo prema gore. Prvi utisci su mi vrlo pozitivni, nadam se da će takvi i ostati. Sletanja još moram vežbati... O baterijama ću da pišem sutra, još se pune...
Tu je i video :



Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: CAP 580
« Reply #12 on: May 20, 2011, 08:24:36 AM »
Bravo! Izgleda da super leti,

Nek je sa srećom!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: CAP 580
« Reply #13 on: May 20, 2011, 09:44:37 AM »
Ајде Габоре, спремај се за IMAC :big smile
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: CAP 580
« Reply #14 on: May 20, 2011, 10:32:32 AM »
Bravo Gabore , drago mi je da je sve proslo kako treba .
Zelim ti da se nalets sa ovom pticom .

Ziveli  ()-()
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'