Author Topic: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka  (Read 11578 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« on: August 24, 2010, 06:40:24 PM »
U Nedelju 19-og septembra na aerodromu preljina kod Cacka ce se odrzati aeromiting uz ucesce ultralake avijacije. Cast da otvorimo ovaj miting u prepodnevnim casovima pripasce nama modelarima pa ja ovom prilikom pozivam sve kolege modelare i sve druge ljubitelje avijacije da se tog dana sastanemo i druzimo.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #1 on: August 24, 2010, 08:23:25 PM »
ovako je miting izgledao pre nekoliko godina:









Sada aerodrom izgleda mnogo drugacije. Asfaltirana je glavna pista, uradjene su jos dve travnate, dobili smo i Cesnu u hangaru...napredujemo polako, ali sigurno. Sa ponosom mogu reci da imamo jedan od lepsih aerodroma u Srbiji i ovom prilikom vas pozivamo da dodjete da uvelicamo ovaj skup. Zamolio bih sve eventualne posetioce da se jave na pm meni ili Acu sa foruma da znamo okvirno koliko nas ima zbog mesta koje cemo zauzeti. Datum jos uvek nije sa sigurnoscu odredjen, ali bicete blagovremeno obavesteni o eventualnim promenama. Modelari imaju uvodnu tacku, koja ce trajati u zavisnosti od toga koliko nas se pojavi. Mi cemo se potruditi da svako dobije sansu da pokaze sta zna.
Pre, i nakon zavrsetka nastupa lake avijacije aerodrom je slobodan za letenje. Tako da ce moci da leti ko koliko zeli. Mesta imamo i vise nego dovoljno, 3 piste su na raspolaganju...pa izvolite.


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #2 on: August 24, 2010, 10:47:40 PM »
prolazio sam pre neki dan i video da su jos dve piste uradjene.
jedino je steta sto postavise onolike stubove.
gde god da se okrenes stubici.

u svakom slucaju dolazim

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #3 on: August 28, 2010, 12:48:33 PM »
Stubici su samo postavljeni duz ivica travnatih pisti da bi se iste obelezile. Ne smetaju ni malo, posto uglavnom koristimo onu asfaltnu. To je uradjeno zbog obuke zmajara da neko ne sleti van, jer su samo piste utabane. Dobro nam dosli. Pozdrav

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #4 on: September 06, 2010, 11:33:44 AM »
Juce sam dobio potvrdu da ce se aero miting u Preljini odrzati 19 septembra a ja jos samo da napomenem da je tog dana i finalno vece kupusijade u Mrcajevcima koji su nekih desetak kolometara daleko od aerodroma u Preljini.



Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #5 on: September 06, 2010, 03:16:54 PM »
Ај Ракијада али КУПУСИЈАДА lol oo)) :hehe ви сте тотално аут :)aplauz
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #6 on: September 06, 2010, 03:36:25 PM »
Druze, nije to nista. Imamo mi jos par manifestacija za koje ce se tek cuti. Upravo se sinoc zavrsila prasijada :mhm
Stradala 23 prasenceta :big smile Poenta je bila da se odabere najlepse ispeceno na raznju. ali na kraju su svi bili pobednici, jer nismo mogli da se dogovorimo oko toga ko ce biti sudija lol
Ja vas opet molim da se javite na pm da znamo bar priblizan broj, ako ne ljudi, bar automobila, da bi mogli da se dogovorimo sa upravnikom aerodroma oko mesta koje cemo zauzeti. Pozdrav

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #7 on: September 06, 2010, 04:48:48 PM »
Zajo druze , Bas sinoc smo ja i Grebic dobili na poklon od naseg kolege Drulovica iz Uzica domacu medovacu a imamo i mi domace sljivovice za posluzenje na mitingu pa sa te strane nemas sta da brines, Samo ti nama dodji 19-og makar kolko da nam ovo druzenje ima internacionalni karakter.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #8 on: September 06, 2010, 07:41:47 PM »
Drustvo iz Beograda gleda kako da se organizuje. Javicemo cim budemo znali detalje.

poz
Veljko

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #9 on: September 06, 2010, 09:20:39 PM »
Прасијада!  :_D
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #10 on: September 07, 2010, 12:22:21 AM »
Za Zaju ,izgleda da ne znash shta je kupus u zemljanom loncu i cacanska rakija

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #11 on: September 08, 2010, 03:47:33 PM »
Za Zaju ,izgleda da ne znash shta je kupus u zemljanom loncu i cacanska rakija
Знам шта је купус и ракија али не у зенљаном лонцу и Чачањска. Надам се да чу пробати некад (pijanoo) али не на 19стог. Дочи чу на RC лртрње београд,ако све буде поплану.
Поздрав и леп провод ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #12 on: September 11, 2010, 11:02:03 PM »
nemam reci. oko 15 casova pozove me tasa i predlozi da odemo do cacka i na brzinu se spremismo (punjenje modela usput u kolima) i put preljine.
vec sam per neki dan svracao ii video da je sredjivana pista i malo me uplasilo sto sam video postavljene stubice, zastavice i sl.
danas sam se uverio da je sve to nebitno. domacini su pored asfaltne piste napravili jos dve piste levo i desno od asfalta, koje su prelepe. imaju
dovoljnu sirinu i duzinu. takodje smo se uverili da stubici zaista nece smetati. nadam se da ce u nedelju biti lepo vreme pa se vidimo
u cacku.

ps. aco bilo bi zgodno da znamo kakav je program (ako postoji) kada pocinje do kada traje i sl.

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #13 on: September 13, 2010, 07:50:57 AM »
Za sada program jos nije tacno utvrdjen, nadamo se da ce do srede - cetvrtka biti poznato i potvrdjeno ko ce sve da gostuje i ucestvuje u programu. Za sad se zna samo da je naglasak vise na druzenji i proslavi desetogodisnjice postojanja kluba nego na samom letnom programu. Inace planirano je da program pocne oko 10 casova a da se oko podne odrzi neka pozdravna rec i tako to.

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #14 on: September 13, 2010, 09:33:52 PM »
Ajd kad se bude znalo nesto konkretnije o programu i desavanjima u subotu napiste.

Pozdrav