Author Topic: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura  (Read 9896 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« on: July 05, 2010, 01:38:46 AM »





Uskoro...

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #1 on: July 05, 2010, 06:32:39 PM »
E ovo bi već voleo da imam:)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #2 on: July 05, 2010, 09:27:22 PM »
Pink Baron 10e, Inspired by original Fokker Dr1 fighter plane (1917.)
Evo i jednog legendarnog od stirodura. Ne treba ga predstavljati, jer je najkarakterističniji simbol WWI letećih mitraljeza. Ovo je tipično za čoveka. Tek što je poleteo sa mašinom, odmah ga je naoružao, čisto da ne leti samo tako prazan  ")
Meni se u suštini mnogo više sviđaju WWI avioni od WWII. Imaju više šarma. Leteće kočije.  :o Kako ne bi, kada su ih pravili stolari i bravari koji su pre radili samo kočije, karuce i burad za vino, a ništa što leti.  :big smile
Ovaj model sam najduže proučavao sa planova koje sam uspeo naći. Ima puno interesantnih stvari vezano za konstrukciju, a koje se od tada ne primenjuju. Mislim na geometriju celog aviona i rešenja detalja... stvarno je jedinstven. Možda je ovaj avion bio doktorska disertacija Fokkeru (Dr1) ?  mmmm Mislim da ga je dobio od protivnika koji su mu spominjali porodicu i njega u borbi  lol  Da ne zalazimo sada dublje u istoriju, ali vrlo rado na jednom drugom topiku.

Već sam ga davno nacrtao na računaru, ali je sada stigao na red pod vruću žicu. Ovo je park flajer verzija 1:10 sa već poznatim setapom za moje Pink-xxx 10e modele. Kao i uvek, ne precrtavam avione 100% sa slika koje nađem, nego dadajem neka svoja konstruktivna rešenja iz praktičnih razloga i adaptacije za CNC tehniku, elektro pogon i mogućnosti stirudura. Model je nedavno poleteo, manje više kako treba. Kod trećeg poletanja sa trave narulao sam na glavni ulaz krtičinog podzemnog apartmana od kojih na bikovačkom aerodromu ima dosta i slomio se jedan točak. Previše sam ga olakšao a samim tim i oslabio felnu. Mora ću da stavim žbice.  mmmm Neka, važno je da je prvi najuzbudljiviji test uspeo. Bi će malo modifikacije u V2 vrziji. Ne mnogo, ali kako se to kaže, suština se krije u detaljima. Pink Panter nije smeo da sedne za prvi let. -Pantere, kakav ćeš biti fajter pilot  (kush)
Model je dakle 10 puta manji i 1000 puta lakši, odnosno oko 480g.
Dalje neka slike govore. Mora ću da mu napravim neko društvo. Naravno neki isto legendarni francuski ili engleski, kako bi se održala ravnoteža u naoružanju. Vide ću još koji iz istog razdoblja, ima da se bira.  mmmm



 ;namig
« Last Edit: July 05, 2010, 10:49:41 PM by tibeteagle »

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #3 on: July 05, 2010, 10:04:42 PM »
Odlicno!  (res) za sve tvoje pink modele ali za Doktora 1.  (:sok:)  nemam reci!
Nadam se da ce sledeci biti neki francuski .
WWW1 ptice su filigrantski radovi
VIVA PRIMITIVA

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #4 on: July 05, 2010, 10:47:08 PM »
Odlicno i pedantno, kao i uvjek.
Interesantno resenje servoa elerona.
Mogu ti reci da izgleda jako cvrsto, pogotovu ako je pri udaru pukao tocak a ne nosac trapa ili sl.
Sto se tice drustva bilo da je Englez ili Francuz nije bitno, i jedni i drugi su imali jako lijepe avione.
Moji favoriti su S.E.5.a ili Bristol Scout !

Jos jednom  (thumb)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #5 on: July 06, 2010, 05:57:34 PM »
@nenadejno, hvala! Ne znam još za sledeći, ali kako znam za sebe bi će ih više  :big smile Da, filigranski su ako se striktno držimo originala. Nije mi bila namera da napravim potpuni skejl model. Trudim se da ih pojednostavim i adapriram za mogućnosti sturodura i tehnologije sa kojim radim i naravno za pogon XXI veka - elektro, a da još nosi duh svog vremena. Ovako su zapravo moje verzije jedna vrsta posmoderne izvedbe, stari duh, materijali i tehnike pak iz današnjice.  mmmm

@saxpg, hvala! Felnu sam napravio od lake penaste PVC plastike (foam boadr ***) i nije izdržao jači udar.  Napravi ću sada od špera breze od 5mm Bi če dovoljno  :jaki:  I tvoji favoriti su u užem izboru, ali prvo ću ovaj isti napraviti u razmeri 1:8 sa rasponom krila oko 90cm jer već imam za njega setup od pre.

Original wrote:Yu-men
Quote
Zdravo Tibeteagele. Kojie su dimenzije Pink Baron-a, imas li koji Set na prodaju i po kojoj ceni.
  Raspon gornjeg krila je 680cm, dugačak je 590mm. Raspon originala je 719cm sa isturenim eleronima, a bez elerona je 680cm. Sve dimenzije sam podelio sa 10 i tako je ova verzija u razmeri 1:10.
http://www.fokkerdr1.com/Dr1_Specifications.htm
Sada nemam viška setapa za modele, ali ću ti se javiti sa nekom ponudom uskoro.
;namig

*** (Peniziranu PVC ploču ću predstaviti uskoro, a veoma pogodnu za modelarstvo mesto šper ploča u nekim prilikama)





Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #6 on: July 06, 2010, 11:46:13 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz  (res) (res) (res)
tibeteagle Svaka cast za model,jako mi svidja... neka te sluzi 100 god.  lol
I da napravis jos ovih malih zanimljivih aviona...
Pozdrav

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #7 on: July 07, 2010, 12:10:41 AM »
@Stefane93 hvala! Ne treba da me služe toliko, ali da će biti još raznih avio modela od stirodura od mene, to obećavam  (fiu)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #8 on: July 07, 2010, 11:39:56 PM »
Evo jednog interesantnog virtualnog 3D projekta Fokker-a Dr1.  Sajt se generalno bavi temom WWI aviacije.  Prolistajte ovaj topik. Vredi pogledati  :mhm
http://www.theaerodrome.com/forum/art/33116-fokker-dr1-remember-me.html







Ovde je korišteno mnogo softverskih alatki koje se koriste i u Holywood-u, da nam stvore iluziju da ono što vidimo na platnu je stvarno. U filmu Flyboys su veoma vešto koristili, pa je teško raspoznati šta je šta...  mmmm



Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pink Baron (Fokker Dr1) od stirodura
« Reply #9 on: October 31, 2016, 05:43:40 PM »
Mislim da je ovaj na klipu dole sada rekorder u veličini kao indoor električni od deprona, sa skala veličinom 1:2 i sa težinom od svega 6,5kg umesto 51kg.

« Last Edit: October 31, 2016, 05:47:22 PM by tibeteagle »