Author Topic: Hyperion YAK55SP 3D Profile  (Read 16258 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #15 on: November 25, 2010, 10:22:58 PM »
Za ovu tezinu ti treba keda 20-22L na 3S sa 10x3,8

poz

Hvala! Ali onda i kontroler treba od 25A, ne?  mmmm

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #16 on: November 25, 2010, 10:35:30 PM »
Ne manje od 20A.

poz
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #17 on: December 10, 2010, 10:38:43 PM »
Opet sam našao malo vremena da radim na modelu. Na trupu sam prosekao foliju gde prolazi krilo i horizontalac. U krilima je mesto za sva četri servoa, rupe sam morao malo da proširim, jer umesto servoa od 5g., idu 10g. Postavio sam i stajni trap. Pozadi umesto točka ima samo jedna relativno tanka žica, što po planu se useče u vertikalac. Na mađarskom forumu su se žalili da posle par sletanja hoće da ošteti vertikalac, tako da možda ne i bilo loše da odmah prebacim na sam trup. Šarkice zamenjuje neki malo deblji, krući papir. Ležišta su već prosečena, treba ih samo ubosti i zalepiti. Evo kako izgleda model u jednom komadu

 

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #18 on: December 14, 2010, 11:05:22 PM »
Servoi su na mestima. Kako sam već i pisao, sva četri servoa se nalaze u krilu. Donje dve su za elerone, a gornje dve za repne komande



Ineresantno rešenje za kako se spaja horizontalac za trup. Drži ga dva šrafa, sa jedne strane sam trebao da ulepim male uške, a sa druge strane samo jedna čaura od špera, u šta se zavije šraf preko trupa



Za svaki slučaj, spojeve sam zalepio, da se ne bih iznenadio tokom 3D letenja...

U pakovanju sam dobio i vođice servo linkova, kao i hornove. Sve bilo precizno isečeno laserom



I za hornove i za vođice su već bile rupe isečene, samo sam trebao da presečem foliju i da ih ulepim.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #19 on: December 15, 2010, 11:02:10 AM »
Које су то сервоје?
Мани све што имаш, среди ово и лети га :mhm
Биче лудило oo))
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #20 on: December 15, 2010, 12:00:24 PM »
Servoi su GWS naro : http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4370

Pa, vidiš da radim na njemu... I ja hoću da ga  (<--) što pre.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #21 on: January 04, 2011, 03:29:37 PM »
Držač motora sastoji od 5 komada špera, koji su precizno i tačno isečeni. Spojevi lepo ulegnu, nije trebalo puno lepka. Na prednjem delu, gde treba zašrafiti motor, rupice su idealno probušene, po potrebi treba ih malo proširiti...



Na trupu ima svoje mesto, pored toga što se lepi, dobio sam i male iglice što prolaze preko trupa, pa i to ga osigurava u nekom smislu...


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
JaK poleteo...
« Reply #22 on: May 18, 2011, 11:23:19 PM »
Konačno, danas je JaK poleteo



Snimak i utisci sutra...

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #23 on: May 19, 2011, 12:00:05 AM »

    Odlicno izgleda, mora da leti perfektno.
    Pozdrav od Radovana

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
JaK poleteo...
« Reply #24 on: May 19, 2011, 11:57:54 AM »
Tu je snimak sa jučerašnjeg leta JaK-a:



A sad malo o prvim utiscima... Model malo interesantno leti. Raekcije nisu u tom momentu kad pomerim palicu na daljinskom, već koji sekund kasnije. Otkloni su namešteni sa sledeći način : za elerone, horizontalac i vertikalac su isti, na low rate je 80% sa 60% expo, a na high rate je 100% sa 50% expo. Ne znam da li mi se samo tako čini ili i jeste tako, kao da je ovaj motor malo slab za njega. Na 80% gasa hoće da se penje vertikalno, ali nije to to. Ugao motora moram još da malo oborim, pa da ga poletim, probam opet. A sletanje je posebna priča, pogotovo prvi put. Visoka trava nekad zna da dobro dođe  :hehe



 

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #25 on: May 19, 2011, 12:58:19 PM »
Super  :)aplauz
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #26 on: June 17, 2011, 02:32:27 PM »
Kako sam već napisao, malo sam oborio ugao motora i smanjio expo na 30%. Ponašanje modela je bolja, a upravljanje je direktan. Izvolite snimak:



Prilikom sletanja se polomio točak, moraću staviti malo ozbiljniji, ili skinuti stajni trap. Model lako poleće iz ruke, a može da sleće i na trup u travu.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #27 on: June 17, 2011, 10:12:42 PM »
Točak sam promenio, nadam se da neću više imati problema sa tim  mmmm


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #28 on: July 10, 2011, 10:46:32 PM »
Danas sam konačno imao prilike da redovno letim i testiram model. Zamena točka je bio dobar potez, lakše se kotrlja na zemlji. Što se baterije tiče, prvom baterijom sam ga leteo oko 5 min, ništa na full gasu, nego ono, opušteno, baterija je primila 580mAh. Kad sam stavio drugu bateriju, malo sam ga žešće leteo, pokušavao u više navrata da ga "nakačim" na propeler, što mora da se radi na oko 80% gasa, na punjenju je baterija primila 632 mAh. Let je trajao isto 5 min.



Snimak nemam, pošto sam bio sam na livadi...


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Hyperion YAK55SP 3D Profile
« Reply #29 on: July 11, 2011, 10:40:22 AM »
Здраво Габоре (pijemo)
Expo је нај потебан на елеватор. На елероне је исто потребан али ја лично користим мање expoa. Што се тиче на кормило-оно и онако није тако осетљиво, па ја сам скоро исклучио ехpo тамо.
80% гас за хаверовање није никако добро :-\ . Сад види да решиш то са вечи мотор или више келие- незнам али у меџувремену можеш да покушаш да ставиш обратан expo на гас ако ме разумеш. Ја сам то урадио не sebart su  и добио пуно боље резултате.
Ово је перфектан модел за учење на 3D стил летења, сам напред ()-()
Поздрав.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev