Author Topic: 13.maj 9 Oktobar...  (Read 4527 times)

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
13.maj 9 Oktobar...
« on: October 09, 2010, 06:21:52 PM »
Evo par fotki sa današnjeg druženja...bila sjajna atmosfera i vreme nas poslužilo,ima i nekih video materijala,al kad budem pri bržem netu...



Rekoše iz BIE,da ne objavljujem ove fotke zbog nacionalne bezbednosti i upšte dobro svih....al ipak su to doajeni našeg modelarstva:)))

« Last Edit: October 09, 2010, 06:31:01 PM by POSEIDON »

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #1 on: October 09, 2010, 07:05:51 PM »
Ma ljudi neznam koji je prekidac Laza stiso  (fiu) puni otkloni i nista ama bas nista ne slusa ta njegova Cehinja a i dosadna je samo jedno te isto i mnogo monotono umesto da me zaboli nesto drugo zaboleo me vrat  4e
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #2 on: October 09, 2010, 07:27:29 PM »
Lepe fotke  :)aplauz

poz
Veljko

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #3 on: October 09, 2010, 08:03:53 PM »
Eh...kad se potrefi lepo vreme, meni uvek iskrsnu neke obaveze vikendom i nikako da dodjem da se upoznam sa svim tim letacima i letelicama :)

Kakva je ovo "tica"?


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #4 on: October 09, 2010, 08:33:30 PM »
Ma ljudi neznam koji je prekidac Laza stiso  (fiu) puni otkloni i nista ama bas nista ne slusa ta njegova Cehinja a i dosadna je samo jedno te isto i mnogo monotono umesto da me zaboli nesto drugo zaboleo me vrat  4e
Je l' to za cehinju ide poseban kocnicar ;)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #5 on: October 09, 2010, 08:34:17 PM »
Lepo, lepo narode, svaka cast! :)aplauz

Magick, kako ti se cini Extra?
`Jel si poceo da je cepas?
Ja mojoj dusu vadim, svaki put posle sletanja me moli:lakse bre to malo Marko. lol
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #6 on: October 09, 2010, 08:37:35 PM »
ta tica je Sea Wind.
vidim da je zero poleteo. kakvi su utisci? kakvi su utisce sa sea wind-om posle prepravki?
dajte malo podataka.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #7 on: October 09, 2010, 09:55:14 PM »
Zero je poleteo zahvaljujuci Lazinim komandovanjem ()-().

Nisam bio siguran u sebe i mislio sam da je bolje da to uradi neko iskusniji, Laza je to uradio savrseno ...
Nakon trimovanja ,avion je leteo dosta stabilno . Mozda je bolje da Laza kaze svoje utiske.

Po zavrsenom letu imao sam problem sa motorom , po davanju komande gasa motor je poceo da se
okrece cas u jednu cas u drugu stranu. Probali smo sve ,nismo mogli da dobijemo normalno okretanje motora.
Motor je potpuno nov, nije bio opterecivan ... vec se desilo da na njemu izgori kontroler od 80A iz cista mira ??? ???
Sve u svemu ,ja sam zadovoljam ,svidja mi se kako avion leti i izgleda .

 (<--)
« Last Edit: October 09, 2010, 09:57:42 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: 13.maj 9 Oktobar...
« Reply #8 on: October 09, 2010, 11:16:01 PM »
Lepo, lepo narode, svaka cast! :)aplauz

Magick, kako ti se cini Extra?
`Jel si poceo da je cepas?
Ja mojoj dusu vadim, svaki put posle sletanja me moli:lakse bre to malo Marko. lol

Ja i 3d modeli nikako da se nadjemo  :). Salim se, model je odlican ali kako ima stvarno ogromne komandne povrsine prilagodjene za 3d jos uvek se dosta igram oko podesavanja otklona i expoa da bi to zadovoljilo moj stil letenja. Uvek ga letim po nekom vetru tako da nikako da krenem sa pravim trimovanjem. Kako mi je ovo prvi model ove velicine i tezine (6,5kg) jos uvek se ja prilagodjavam njemu. No ove godine mi se stvarno nigde ne zuri.

poz
Veljko