Author Topic: Sebart Wind S 50  (Read 21497 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #30 on: May 04, 2011, 02:09:56 AM »
Danas su u Kombinatu pala poslednja doterivanja pred prvi let.





Tu se "našao" i mali stručnjak da proveri da li to Bane radi kako treba...





Proverili smo težište i nije bilo potrebno da se doda ni gram olova!!!




Potom su došli i čika Dule i Jole, pa su "pala" poslednja doterivanja...




Sad samo da prodje ovaj talas lošeg vrema, pa ponovno košenje modelarske piste i onda...
Ne mogu da dočekam da idem na letenje, u "belom sam usijanju"...


Evo još par slika od Winda...








Ajd' laku noć...

Mirče

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #31 on: May 06, 2011, 10:34:08 PM »
Konačno, nakon dosta pripreme i čekanja lepog vremena Wind je poleteo danas prvi put!

Vreme je danas popodne bilo odlično za prvi let, te smo se Mirče i ja sjurili do Čeneja. Nakon standardne pripreme, provere dometa, dao sam otprilike 2/3 gasa i model je u desetak metara poleteo. Bila su potrebna jedan ili dva klika na horizontalcu i na eleronima, i to je to! Sa pola gasa leti potpuno ravno čak i kad pustim palice. Dual rate sam namestio na oko 60% od punog otklona na svim površinama i stavio 80% expoa. Primetio sam od ranije da mi takav expo prija.
Na eleronima se model ponaša tačno kako mi odgovara, valjak nije ni brz ni spor već... taman. Na horizontalcu ću verovatno smanjiti low rate na sa 60 na 50%, pošto je ipak malko osetljiv. Napravio sam par lupinga, par 'hammer-heada', leđni let, par valjaka. Sve ide lako, sporo, ravno i precizno. Moram da se navikavam da ga puštam da se 'razmaše' i da koristim prostor da uradim figure. Uzani zaokreti su mi loša navika od malih modela.

Sletanje je bilo zanimljivo. Moj prethodni model Yak55 je malo manji i lakši od Winda i sleće vrlo prosto i lako. Relativno brzo uspori i praktično sam sleti, tako da nije potreban naročito dugačak prilaz. Wind je drugačiji. U prvom prilazu je bio dosta brz na pisti i da ne bi uleteo u visoku travu dao sam mu nešto gasa i samo se lepo i ravno odvojio od piste i ponovo poleteo. Drugi prilaz je bio bolji, ali je ipak brži nego što bi trebalo. Lekcija: moram praviti duže prilaze sa malo manje visine kako bi dovoljno usporio do piste. Mnogo je prodorniji od Yak-a.
Motor je na dodir bio tek-tek mlak, baterija isto tako.

Napravio sam jedan let od oko 7 minuta, ćelije su po sletanju bile na 3.8V a iCharger je vratio u bateriju 3150mAh. Dakle ima tu rezerve za još par minuta. Baš kako sam i hteo.

Ostalo je još da se bolje trimuje, treba da merim temperaturu motora nakon zahtevnijih letova i po toplijem vremenu i da se vežba i vežba i vežba...
Uglavnom, utisci su za sada odlični. Veoma sam zadovoljan i nadam se da Windu i meni predstoji dugo i uspešno druženje!


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #32 on: May 06, 2011, 11:10:08 PM »
Cestitam bane. Cuo sam da idete i malo mi je bila frka (znam da taj iz kombinata ne leti na crveno slovao)
ali mi je drago da je sve proslo kako treba.
Zelim ti puno letova i da ga iduce godine nasledi neki veci brat.

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #33 on: May 06, 2011, 11:50:59 PM »
Cestitam bane. Cuo sam da idete i malo mi je bila frka (znam da taj iz kombinata ne leti na crveno slovao)
ali mi je drago da je sve proslo kako treba.
Zelim ti puno letova i da ga iduce godine nasledi neki veci brat.

Hvala Mišo!
"imun" sam na crvena slova tako da nije bilo problema, a čovek iz kombinata je išao zbog podrške i slikanja. :-)
Hvala na željama, što bi rekao Oko "Sabrat"  :hehe

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #34 on: May 06, 2011, 11:53:48 PM »
E bas lepe vesti, da se duuugo druzite. Nadam se da sada mozes da prepoznas bolje neke od mojih fraza sa kojima sam opisivao letenje na F3A modelu.

poz
Veljko

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #35 on: May 06, 2011, 11:58:49 PM »
E bas lepe vesti, da se duuugo druzite. Nadam se da sada mozes da prepoznas bolje neke od mojih fraza sa kojima sam opisivao letenje na F3A modelu.

poz

Hvala Veljko. Da, danas mi je posle leta ona fraza "k'o po šinama" bila u glavi. Sve se odvija lepo, lagano i precizno, kao da model "oprašta" nervozu.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #36 on: May 07, 2011, 12:06:04 AM »
Bane, drago mi je da si poleteo masinu i da si zadovoljan modelom i letnim karakteristikama. Tek ces/cemo da spoznajemo i upoznajemo F3A modele koji su stvarno makar za mene jedna posebna prica.
Polako se popularizuje ova kategorija, a bilo bi lepo i napraviti neki skup F3A-asa..odo ja u drugu temu..

Sve pohvale i da te dugo sluzi!
 (pijemo)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #37 on: May 07, 2011, 02:26:23 AM »
E, pa ajd' i ja kao "očevidac - fotograf" da kažem koju...

Ovaj projekat pratim od samog početka i ni u jednom trenutku nisam pomislio da nešto može biti kako ne treba...
 
Model je lep, posle par Sebartovih "sprava", koje sam vidieo uživo, klasičan Sebart stil i i zrade i letenja...
Par stvari koje su me "dojmile" tokom "druženja" sa ovim modelom su, recimo, preciznost izrade (sve je lepo naprevljeno, monokotirano, šare se super uklapaju, geometrija je OK...), težište je iz cuga bilo kako treba bez i grama olova i samo letenje...

Danas prepodne je "izdata direktiva" da se ponovo pokosi modelarska pista i kad smo oko pola sedam stigli na Čenej imali smo šta da vidimo, sve je bilo super pokošeno, ali samo pola dužine piste!!!



Zašto tako, tada nismo imali pojma, ali pošto je ovo akro model, i to je bilo dovoljno za poletanje i sletanje.


Bane je nabrzaka sastavio model...





...kojeg smo postavili za slikanje...





...i poletanje...








Model je veoma brzo poleteo, vrlo stabilno, bez tendencije da vuče na neku stranu. U vazduhu je samo par kliktaja na trimerima bilo dovoljno za ravan pravolinijski let.
Vetra je bilo malo, ali nije imao uticaja na letne karakteristike. Možda će se po mirnom vremenu trebati još malo dotrimovati, ali ako uopšte i treba to će biti nešto minorno.

Bane mnogo dobro leti i vidi se da mu leži F3A stil... Zato je i izabran ovakav, a ne neki 3D model...

U vazduhu nisam ni pokušavao da slikam model, što zbog foto aparata, što zbog želje da vidim svaki detalj prvog leta, tako da vam mogu reći, a to je pričao i Bane, da model leti mnogo mirnije i stabilnije od bilo kojeg koji je on do sada leteo.

Uticaj malih modela se vidi u njegovom letenju i ima i pozitivnih i negativnih strana...
Pozitivno je što su mali modeli uvek prilično nervozni, pa sad kad se "dočepao" ovakve stabilne sprave letenje mu je samo lakše nego sa modelima sa kojima je flajao do sada... 
Negativno je što ovakav model moraš leteti sa veoma malim inputima komandi, da bi let u svakoj figuri bio, što bi rekli englezi smooth...
Banetov stil je super, a ovo što pričam se videlo samo u izlazu iz lupinga, gde je zadnja 1/4 kruga bila uvek mnogo "zbrzana" i nepravilnog kružnog oblika...

I na kraju, sletanje će se morati raditi drugačije nego do sada jer je model prilično prodoran i treba ga sletati sa veće daljine nego što je Bane sletao svoje modele do sada.
Naravno, sletanje je bilo dobro, samo je moglo biti malo sporije...



Sve u svemu, za prvi let sve je bilo savršeno...

Rezime, model je mnogo dobar, najbolji koji je Bane do sada imao i znajući da baš lepo leti, nauživaće se sa ovim "Sabratom", a i mi sa njim gledajući ih...

Set up se pokazao OK...
Let bez nekog "divljanja" može komotno da traje deset, možda i jedanaest minuta.
Motor, kontroler i baterija bili su po sletanju mlaki.
Model ima snage, ceo let je radjen sa pola gasa, a u vertikalnom letu, sa sve valjcima, nije trebao pun gas ni u jednom momentu...

Šta reći na kraju, Wind S 50 mnogo dobro izgleda, lak je za transpor i manipulaciju, a što je najvažnije mnogo dobro i leti...
I ovaj je, kao i ostali "Sabrati", definitivno položio ispit u svakom pogledu...

A, što se tiče Baneta, he, he, vreme je da počne da štedi, jer mu u perspektivi "ne gine" neki F3A 2x2 "metera"...
Nije ni svestan da je "pelcovan" i da je stvar gotova...

 
Pozdrav

Mirče

P.S. Na povratku kući smo svratili do čoveka koji šiša pistu i ujutro će cela dužina biti pokošena, tako da danas predveče  (<--)...

 
« Last Edit: May 07, 2011, 02:54:07 AM by mirce »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #38 on: May 07, 2011, 12:56:08 PM »
 :)aplauz (<--) :)aplauz

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #39 on: May 07, 2011, 02:26:34 PM »
Честито  ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #40 on: May 07, 2011, 09:55:37 PM »
Bane, čestitam za uspešan prvi let!!! Želim ti što više letova sa Wind-om  ()-()

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #41 on: May 15, 2011, 11:54:31 AM »
Juče napravio još dva leta. Model zaista leti fantastično. Ako uporedim sa iskustvom sa Phoenix simulatora, skoro pa da je isto.
Probao sam da odradim F3A Sportsman, i kad pobedim frku, dobijam vrlo sličan osećaj i figure kao kada vežbam na simulatoru. Snage ima i više nego što treba. Ni u jednom momentu nije potreban otklon od 100%. Za ravan let negde oko polovine je sasvim dovoljno. Za vertikale, koliko je potrebno za recimo Sportsman program, 3/4 odrađuje posao bez problema (bar koliko ja kontam program  mmmm ) .

Prvi let je bio kratak - zaboravio sam da podesim i uključim tajmer. Dopunio oko 1500mAh.

Drugi let je bio tačno 7:30 i kući sam dopunio 2790mAh, znači može još, što znači da za ono prvo merenje od par postova ranije baterija izgleda nije bila puna  ???

Temperatura motora posle oba leta, odmah po sletanju, je oko 45C a temperatura vazduha je bila oko 22C, znači biće nešto više na najtopliji letnji dan ali i to je sve u granicama specifikacija.

Na dalje ostaje vežbanje i trimovanje. Nisam još stavio preporučeni mix, ali planiram da ga stavim. Javim razlike.

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #42 on: May 15, 2011, 02:46:22 PM »
Ja bio.
Ja gled'o.
Da si dodao jos 10 -15 ojra pa da si kupio neki dobar model ali hajde sad ...
Sve u svemu nije tako lose
Moze da se gleda .
(Kratko )
LP OKO

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #43 on: May 15, 2011, 03:38:12 PM »
Ne obraćaj more pažnju na bandu! Zavidno bre to, pa 'oće da ti uvale intrigu!

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Sebart Wind S 50
« Reply #44 on: May 15, 2011, 07:57:28 PM »
Evo i video...



Pozdrav

Mirče