Author Topic: H9 Piper Pawnee  (Read 23079 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #15 on: December 19, 2010, 11:31:58 PM »
Upustio sam se u kasapljenje krila da bih instalirao lighting system.
Prvo sto sam uradio je produzivanje kablova za po 50cm da bi diode mogle da se montiraju na krajeve krila.

Ovako izgleda neinstaliran sistem

Skidanje monokota sa donje strane na kraju oba krila.




Provlacenje kablova.




Idemo dalje ....
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #16 on: December 19, 2010, 11:48:06 PM »
Nisam bio zadovoljan kako diode izgledaju ,povrsina oko njih je bila gruba


Isekao sam parce zelenog monokota koji sam skinuo sa krila i napravio mali otvor kroz koji ce proci dioda


Iseceno prce sam postavio preko diode i presao peglom.


Pustena struja radi probe



Posto imam samo beli monokot krilo sam zavrsio u belo


Na kraju sam jako zadovoljan kako je sve to ispalo, pritom sam koristio obicnu peglu.  (:beer:)
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #17 on: December 22, 2010, 11:13:09 PM »
Sklopio sam celu 'stvar' i to izgleda ovako .



U kompletu dioda imam jos dve bele (stalno svetle), dve bele (brzo trepcu) i dve crvene (sporo trepcu).
Jos smisljam gde da rasporedim a da to bude funkcionalno po nekom standardu a da ujedno bude jednostavno za montazu.
Mozda necu iskoristiti sve diode , da ne bude kao novogodisnja jelka.  oo))
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #18 on: December 23, 2010, 12:30:02 AM »
Hoces li mozda stavljati neki sistem za zaprasivanje?
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #19 on: December 23, 2010, 01:45:49 AM »
Tako to počinje, a kad bolest uzme maha, onda nitne, panel linije, air brush-evi...

Uostalom videćeš, na dobrom si putu... ;namig

Super ti je sve ovo što si napravio...

Razmišljaj i o kokpitu i nekoj figuri pilota. Mi na Čeneju imamo dva takva aviona, jes' da su kršine, ali mogu ti, ako ti treba, slikati kokpit i instrumente...

Pozdrav

Mirče

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #20 on: December 23, 2010, 09:35:19 AM »
@kole
ako me ponese emocija uradicu. Ima resenja za to nasao sam na netu .

@mirce
posto sam planirao UBEC i 3s bateriju za servoe, za kokpit ne znam imam problem to sto ce baterija da ide mozda u kokpit zbog tezista ....

Juce sam sedeo pola sata i gledao u prazan trup razmisljajuci o razmestaju (igrao sam tetris uglavi sa baterijama , ubec-ima, kontrolerima i prijemnicima).
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #21 on: January 21, 2011, 09:00:05 PM »
O)vih dana sam malo radio na modelu i mislim da je skoro gotov , ostalo je jos par sitnica.

Ovako izgleda unutrasnjost nosnog dela ispred pilota.Prijemnik cu postaviti u prostor iznad servoa (ispod zelenog monokota)



Baterije:
5S napaja kontroler
3S UBEC


Pilotova kabina  ") , sa leve strane se vidi kontroler za svetla on se napaja sa slobodnog kanala prijemnika


Hteo sam da se kabina skida.
Sa unutrasnje strane ivice kabine sam dodao dve siroke letvice i sa svake strane po dva blind nut-a.


Ovako izgleda fiksirana kabina


Zice od servoa sa krila sam skratio na jednu velicinu ,a iz trupa sam izvukao zice do otvora gde nailazi krilo.
Zice se spajaju standardnim servo konektorima stim sto sam stavio osiguranja za konektore.
Sa krila idu tri kabla (Servo flaps,Servo eleron i led dioda).


Ovako izgleda kad se sve slozi,mala mi dnevna soba.


Po magic-ovom savetu elisa je 14x10


Kratak video treptanja dioda  oo))



« Last Edit: January 21, 2011, 09:42:53 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #22 on: January 21, 2011, 09:08:03 PM »
Lep model druze,i mnogo dobro izgleda ovo sa svetlima. :)aplauz

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #23 on: January 21, 2011, 11:24:29 PM »
Kakva masina ...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #24 on: January 22, 2011, 12:38:07 PM »
prelijep model! ()-()

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #25 on: February 13, 2011, 07:25:27 PM »
Hvala svima na komentarima  (pijanoo) .
Poleteli smo http://rcfly4um.org/index.php?topic=6209.msg36607
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #26 on: February 14, 2011, 04:50:15 PM »
Primetio sam da je stajni trap jako mekan , to sam procitao i na RCuniverse.
Sletanja nisu bila preterano 'teska' , a jedna (od cetiri) 'plastikica' koje drze zicu trapa ce prvo odlepila i nakon toga potpno otpala.
Ovo se desava zato sto se zica koja naleze na trup i drzi se sa po dve 'plastikice' izvija po sredini pri opterecenju i tako gura plastikice od trupa.

Nasao sam par resenja , treba mi dobar varioc  :radioaktivno i cevi od kojih cu napraviti novi ili pokusati da preradim ovaj....

Uradio bih ovako nesto http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=3372616
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #27 on: February 16, 2011, 09:16:41 AM »
Primetio sam da je stajni trap jako mekan , to sam procitao i na RCuniverse.
Sletanja nisu bila preterano 'teska' , a jedna (od cetiri) 'plastikica' koje drze zicu trapa ce prvo odlepila i nakon toga potpno otpala.
Ovo se desava zato sto se zica koja naleze na trup i drzi se sa po dve 'plastikice' izvija po sredini pri opterecenju i tako gura plastikice od trupa.

Nasao sam par resenja , treba mi dobar varioc  :radioaktivno i cevi od kojih cu napraviti novi ili pokusati da preradim ovaj....

Uradio bih ovako nesto http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=3372616

Treba mi  savet , predlog u vezi stajnog trapa .
Neko verovatno ima iskustva oko ove materije ?


Hvala
« Last Edit: February 16, 2011, 11:12:54 AM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #28 on: February 16, 2011, 09:41:59 AM »
Odgovorio bih ti ovde, ali moji postovi i topici tajanstveno nestaju, pa ću ti poslati na PM !
#FFCC00

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: H9 Piper Pawnee
« Reply #29 on: February 17, 2011, 11:21:09 AM »
Jel moze jos neko da mi da predlog konstrukcije za noge?

Od kog materijala da pravim?
Lemljenje , varenje? (link koji sam postavio ,covek je lemio komponente) http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?s=b2f3fb77e2f8f5b312cf64888b72a3b5&attachmentid=3372614

Tezina modela je do 4kg , nisam merio ovo je odokativno .  ")

hvala jos jednom za sve odgovore  ()-()
« Last Edit: February 17, 2011, 11:23:27 AM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'