RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Cessna

<< < (2/8) > >>

dandza:
Da, procitao sam negde za te magicne luster kleme i vec sam smislio kako cu ih nabudziti...
A koje si jos sitnice mislio da porucis? Javi mi kad budes porucivao pa da i ja ubacim jos koju bateriju i te konektore...

Pozdrav

PS Javi kako je prosao prvi let, mozda koja slika, snimak...

panther:
Vazi nema problema.

Ziv:
Konektori su uvek problem jer ih na trzistu ima dosta razlicitih a kvalitet varira. Ja sam odavno standarizovao moje konektore. Kada sam pre 15 godina poceo da koristim elektricne motore na avionima upotrebljavao sam "Sermos" konektore koji izdrzavaju i preko 60A. Poslednjih sedam godina letim samo lagane avione i za struje preko 10A koristim velike DIN konektore a za ostalo male DIN konektore koji mogu veoma povoljno da se kupe kod Hobby City-a. Sada jednostavno otsecem konektore koji mi ne odgovaraju i zalemim sa mojim izborom. Problem kod malih DIN konektora je sto ne postoji standard vec mozes polaritet sam da odaberes. Zato je najbolje ako imas prijatelje koji imaju iste konektore da se unapred dogovorite oko polariteta tako da bez problema mozete da pozajmite baterija.

Pozdrav Zivko.

panther:
Treba mi jedan savet, vezano za ono sto se vidi na sledecoj slici, znaci bateriji kao sto se vidi fali bukvalno 2-3mm da bi skroz legla na mesto, pitanje glasi sa cime mi je najbolje da malo prosirim mesto za bateriju i da li da to uopste radim.



Drugo pitanje je da li neko zna gde se kod nas mogu nabaviti ovakvi konektori.

saxpg:
Slobodno prosiri skalpelom mesto za bateriju ali nemoj zaboraviti da provjeris teziste jer je ta veca baterija sigurno i teza.
Sto se konektora tice, vrlo ih vjerovatno ima kod Vjeke u SPACE-u na Beogradskom  Sajmu u hali 5.
065 9800089

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version