Author Topic: 13.MAJ-16.01.2011  (Read 3806 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
13.MAJ-16.01.2011
« on: January 16, 2011, 07:49:19 PM »
Prvo se dobro jelo  :)aplauz (burek je bio dobar).



Pripreme za let




Mala odabrana ekipa .....  (res)





Prvi let Ivanovog J3 Piper cub-a





« Last Edit: January 16, 2011, 11:22:04 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: 13.MAJ-16.01.2011
« Reply #1 on: January 16, 2011, 08:09:51 PM »
Imam jedno pitanje u vezi ovog aerodroma u Zemun Polju. Da li ste vi vlasnici tog aerodroma ili imate neki dogovor sa vlasnikom?  Da li na njega može slobodno da se dođe da se puštaju modeli?  Ja živim na 10 minuta od njega, pa pitam :)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: 13.MAJ-16.01.2011
« Reply #2 on: January 16, 2011, 11:09:14 PM »
Pa evo ja cu probati da ti objasnim kako se koristi aerodrom 13.maj u Zemun polju, ukoliko gresim neka me neko ispravi,  (kush) 
aerodrom je privatan i mi modelari ga koristimo zahvaljujuci giletovom prijateljstvu (hvala Gile  (res) ) sa vlasnikom aerodroma, prvi modelar koji se pojavi na aerodromu mora da se javi dezurnom na aerodromu i da proveri jesu li za taj dan zakazni letovi lake avijacije, ako nisu moze se slobodno leteti modelima sa tim sto je zid kafane krajnja granica( beskonacni zid) do koje modeli mogu da idu, cim pocnu aktivnosti lake avijacije znaci priprema za let ili ako se primeti letelica na sletanju momentalno sleteti model i udaljiti se sa piste, veliku paznju posvetiti higijeni na aerodromu (znaci kupanje i brijanje obavezno....  :mhm )  pri odlasku sa aerodroma pokupiti djubre koje se napravi tokom boravka.
Sto se pravila medju modelarima tice tu su osnovna pravila da ako se dolazi na livadu na kojoj vec ima nekoga proveriti frekvencije na kojim se leti , ko leti ,ko ceka red, kome smeta jos jedan model u vazduhu ....itd...

ako sam nesto zaboravio neka me neko dopuni...

pozdrav Ivan

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: 13.MAJ-16.01.2011
« Reply #3 on: January 16, 2011, 11:15:00 PM »
Mare nije burek vec sarajevska pita... a letelo se lepo danas, svi koji nisu dosli neka se odmah pokaju, vreme kao izmisljeno , malo smo se ganjali sa zmajevima ali na kraju je sve ispalo super, za mene i vise nego uspesan letacki dan, Piper leti sjajno leti prevazisao sva moja ocekivanja.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: 13.MAJ-16.01.2011
« Reply #4 on: January 16, 2011, 11:23:21 PM »
Ma jok , ova prva fotka je pazljivo pracenje vremenskih uslova pomocu case o jogurta    :)aplauz
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: 13.MAJ-16.01.2011
« Reply #5 on: January 17, 2011, 10:20:51 AM »
ivanmagd hvala sto si me odmenio u pisanju sve si bas lepo rekao. Vlasnici aerodroma nas vole zbog cistoce, kulture i zajednicke ljubavi prema letenju i vedrom nebu a ne zbog Gileta. Dokle god budemo postavali pravila bicemo dobro dosli na aerodrom.
Gatti.Gatozza slobodno na letenje ako ima nekog na aerodromu javis se ako trenutno nema nikog letis pa se javis kad se neko pojavi sve ostalo kako je rekao ivanmagd.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)