Author Topic: JU 87 Stuka  (Read 22449 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: JU 87 Stuka
« Reply #30 on: September 19, 2011, 03:32:16 PM »
Šteta za model! Imao sam prilike da ga vidim uživo, bio je lep model... Usput sam bacio pogled na mere, nisam mogao da se setim koji je raspon krila, mislio sam da je  oko 1400mm raspona, ali nije...

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: JU 87 Stuka
« Reply #31 on: September 19, 2011, 03:44:14 PM »
Englez, ti si jedini koji onda to kaže, jer je bilo još 20 ljudi i svi se slažu da je težište bilo loše...

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: JU 87 Stuka
« Reply #32 on: September 19, 2011, 03:55:41 PM »
Ja sam bio tamo i gledeo sam.

Po mom mislljenju to je bila pilotska greska.

 mmmm


Pazi Englez , Rudel nikad ne gresi ....  ;namig
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: JU 87 Stuka
« Reply #33 on: September 19, 2011, 04:08:29 PM »
Englez, ti si jedini koji onda to kaže, jer je bilo još 20 ljudi i svi se slažu da je težište bilo loše...

20?  Vidis duplo, to je problem.

signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: JU 87 Stuka
« Reply #34 on: September 19, 2011, 08:19:57 PM »
mislim da kod tog modela postoji mnogo sitnica koje se moraju nastelovati da budu kako treba. izmedju ostalog
mislim na elerone koji su dislocirani u odnosu na krilo tako da je poprilicno tesko nnaci koji im je nulti polozaj.

Zero koji pravim je potpuno gotov i vec skoro dva meseca, samo resavam sitnice i proveravam sve sklopove kako se
ne bi desilo ovako nesto na prvom startu.

Steta, ali idemo dalje. Kako napreduje prava stuka?

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: JU 87 Stuka
« Reply #35 on: September 19, 2011, 08:35:25 PM »
Ja salim.   :_D

Mnogo 'scratch built' avioni ne leti nije samo zbog 'centre of gravity', but also because of a too high 'All up weight'
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: JU 87 Stuka
« Reply #36 on: September 20, 2011, 11:00:02 AM »
Ko voli da pravi modele, Zirolijeva Štuka je pun pogodak.

http://www.ziroliplans.com/ziroliplans/cat_frameset.html

Model nije preskup, veliki je (100 incha - 254 cm raspona krila), nije težak (oko 12-24 kg) i leti veoma lepo i lako...
Nema skupih delova tipa trapovi, pneumatika...
Ne trebaju neki "giga mega" servoi...
Ne trebaju Power Boxovi...

Idealan motor je Zenoah G 62, čika Dule ima ganc nov u kutiji i hoće da ga proda, tako da se i to može jednostavno rešiti...

Kit možete kupiti direktno od firme što ga seče, pa onda bude još jeftiniji...

http://www.laserlizard.com/

Naravno, treba jedno  1500 evrića, ali za te pare dobijate "čistu ekskluzivu", model koji nema svako i ulazite u svet velikih warbird modela...

Razmislite o tome. Vidim da ima mnogo ljudi ovde na Forumu koji se "lože" na Štuku.
I na kraju, od mene imate svu nepohodnu pomoć oko izrade modela, a mogu da vam model i napravim (naravno uz dogovor)...

Pozdrav

Mirče


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: JU 87 Stuka
« Reply #37 on: September 20, 2011, 02:09:34 PM »
Ko voli da pravi modele, Zirolijeva Štuka je pun pogodak.
Model nije preskup, veliki je (100 incha - 254 cm raspona krila), nije težak (oko 12-24 kg) i leti veoma lepo i lako...

Pa joj se jos nakaci sirena i u poniranje do besvesti...

Ja sa svojim letackim "iskustvom" o tako necemu mogu jos uvek da sanjam (ili bolje da bacim pare kroz prozor) ali, za sada pitanje na dugom stapu, jel' ponuda za pravljenje aviona vazi samo za JU 87 ili i neki drugi model ponudjen na Zirolijevom sajtu? (PT-17 mi je opako zapao za oko)
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: JU 87 Stuka
« Reply #38 on: September 20, 2011, 03:02:21 PM »
Ponuda važi za bilo koji avion...

A što se tiče letačkog iskustva, sa malo pažnje u vazduhu i pomoći nekog iskusnijeg modelara u okruženju, veoma brzo možete leteti sasvim solidno...


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: JU 87 Stuka
« Reply #39 on: September 22, 2011, 02:02:10 PM »
Stuka ima jako zanimljiv mehanizam za otpustanje bombe (ispod trupa) koji izmesti bombu ispred hladnjaka pri poniranju.
Isto tako postoji prozor izmedju pilotovih nogu za pregled cilja pre obrusavanja.
To Mirce mogu da budu mnogo lepi detalji ....  :)aplauz
He, he... samo me vi "ložite", znate da meni "mnogo treba"...

Kada sam video prvih 20ak sekundi odmah sam se ovog posta setio. Mada, ovo ne vazi samo za Stuku. :big smile

And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.