ELEKTRONIKA > BATERIJE i PUNJAČI

Vodic za pocetnike na struju

<< < (6/7) > >>

mita22:
 magic imam jedno pitanje za tebe,na otvaranju ovog posta  si napisao jednu recenicu ( Ako uzmem  2 ISTE baterije i plus od jedne stavim na minus od druge (crvena na crnu), povezao sam baterije redno. Tako sam od dve 3S baterije od 2000mAh dobio jednu 6S od 2000mAh. Ili, ako bi opet te dve iste baterije povezao tako sto bih spojio plus sa plusom i minus sa minusom one bi sada bile vezane paralelno i imao bih jednu bateriju 3S od 4000mAh. Sto opet znaci da od 4 ISTE baterije 3S 2000mAh mogu naparaviti jednu 6S od 4000mAh.) a mene zanima dali bih mogao da povezem paralelno dve razlicite baterije jedna je 2s od 3200mAh a druga 2s od 4500mAh. mmmm

Schwab:




http://scriptasylum.com/rc_speed/lipo.html

branek:

--- Quote from: mita22 on January 26, 2012, 03:24:59 PM ---... a mene zanima dali bih mogao da povezem paralelno dve razlicite baterije jedna je 2s od 3200mAh a druga 2s od 4500mAh.

--- End quote ---

Nije preporučljivo... baterije različitog kapaciteta neće se ravnomerno prazniti. U globalu, pravilo je da ako praviš komplete baterija, da uvek praviš od istog tipa baterija.

Pozdrav

matic:
Evo jedan video o baterijama

Ljuba kv:
Hvala za ovaj video, sad sam pojasnio neke stvari  :mhm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version