Author Topic: Top Flite P 47 - 100. let...  (Read 77849 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #15 on: February 01, 2012, 01:42:14 PM »
Cestitam, vazduhoplov je pravih dimenzija za tebe, ja volem velike ptice, e jos kad su ratne,  uuuuuuuuuuuuuu.....   super!  :)aplauz

  i opet napominjem moderatorima, postavite dugme LIKE  ispod posta   :_D   hehehe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #16 on: February 01, 2012, 03:19:47 PM »
Opa, opa...
Znači o ovom modelu si pričao tako tajanstveno...
Neka te služi dugo. A videćemo ga na livadi, svakako.  :)aplauz :)aplauz
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #17 on: February 01, 2012, 06:15:19 PM »
Evo sad sam se vratio iz Madjarske i vidim da ste bili "vredni" i pisali o Thunderboltu.

Prvo bih se zahvalio svima koji su dali lep komentar za ovaj model.
Jes' baš sam se trudio da ga napravim, onako, kako treba...
To je bio moj prvi "projekat", držao sam se planova i svega što je Top Flite kazao. Doduše, ovo je kit gde ni nema nekog velikog odstupanja od plana. Zato je i dobar za prvu samostalnu gradnju, jer uz fenomenlne planove i sve delove, ali doslovno sve delove, dobijete i uputstvo od 70 strana, sa slikama.

Tako da znate, ako planirate da "sami pravite" model, Top Flite je za "nove u tim vodama" na prvom mestu. Sem Thunderbolta imaju i druge warbird-e...


Ono što ovaj model malo odvaja od običnog Top Flite kita je finiš. Meni je P 47 poslužio da probam neke "tehnike", o kojima sam čitao, ali koje do tada nisam nikada radio.
Znate, treba biti malo "opičen" pa onako lepo ofarban i izlakiran model uprljati, šmirglati, udarati nitne...
No, eto na kraju se pokazalo da, ustvari, te stvari daju pravi šmek.
Ovakav finiš je i praktičan, sva sitna oštećenja, a uvek ih ima, na vederingu izgledaju kao da baš treba da su tu. Treba se zagledati pa videti šta je namerno, a šta se "desilo"...

Model sem što dobro izgleda, lepo i leti.
Sa G 62 je postao mnogo lakši za letenje, kao i za poletanje, jer mu treba kraća pista.
Sletanje nikada nije bilo problem, P 47, sa onim flapsovima sleće sam... Uostalom još nijedan model nije ostao u vazduhu... ;namig


Kaže Gabor kako sam mu rekao još jesenas da će to biti njegov model. Ja to znam, pa prošao sam taj put...  :big smile
Sad mogu potpisati da će vrlo brzo da se napravi prikolica, a sledeći warbird će biti još veći... Pazi 100%...

Šteta bi bilo da ne bude tako, jer ima sve one neophodne elemente za ozbiljno bavljenje ovim hobijem.
Ako ste zaboravili koje, ponoviću vam... Znači, bilo šta da fali od nabrojnog "mrka kapa"...
Možda ne mora ovim redosledom:

1. da imaš podršku žene (najvažnije)
2. da imaš love
3, da imaš gde da radiš
4. da imaš vremena

Fali li bilo šta od ovog... :sljus

E sad, mislim da Gabor ima sve to i zato ga vidim kao veoma ozbiljnog kandidata za lepe velike avione.


U Thunderboltu je ostao moj prijemnik, tako da ćemo sa prvim lepim prolećnim danima ići da ga letimo.
Rekao sam mu da ništa ne dira i ne "prčka" po modelu, sve je namešteno i natrimovano...

Moraće da nabavi par stvari koje nema (kompresor, jak starter) i vremenom, kako već rekosmo prikolicu  :big smile

Što se tiče samostalnog letenja, samo polako...
Ići ćemo zajedno, ali samostalni letovi, možda kad se malo navikne na velike modele, mislim pri tom da prvo leti Extru, pa potom ovo...
Nije ovaj model "neki specijalan", ali posle modelčića koje je leteo, preći na ovoliki model, mislim da je malo veliki korak... 
Ovde kad se nešto zezne, u bilo kojoj fazi leta, nema "daš gas pa ga izvučeš"...

Sem toga, nema improvizacija, sve je mnogo skupo i komplikovano za nabavku da bi se olako prilazilo priči.
Nisam nikad bio na "zalivnom", gde bečejci lete, ali mislim da Thunderbolta tamo ne bi trebalo leteti. Ako je teren malo grbaviji, stradaće trapovi, verovatno sa njima i krila...
Ovaj model je za Čenej, 13 Maj i slična mesta. Ni na Čeneju nisu svi delovi aerodroma pogodni, pošto ima i te kakvih neravnina.


Sve u svemu, Gabore imaš lep model, nešto što nema na svakom koraku i tako tome treba pristupati, sa mnogo pažnje, i razumevanja...

Izvini na "popovanju", verujem da sve to ti znaš, nisi mali, ali nije ni na odmet još jedared spomenuti...

Veruj mi i ja jedva čekam lepo vreme pa da polećemo mašinu...

Puno te pozdravlja

Mirče

P.S. Schwab, posle Meistera verovatno se radi Stuka, kit je tu, motor (G 62) ima čika Dule, "finansijska inekcija" je obezbedjena prodajom jedrilice i Thunderbolta, tako da nema razloga da se ne pravi ovaj model. Pošto je model veliki, a lak, možda "padnu" neke "egzibicije" tipa alnasera, sirene, bombi...   
Trebao bi i da završim Lightninga. Videćemo još šta će biti sa tim modelom. Ja bih ga najradije napravio, pa prodao, ali ko zna...
Imam i neke varijante sa Dinom za Meisterovog Foke Wulfa, no to je pitanje šta će biti do kraja.
Planova mnogo, videćemo...
« Last Edit: February 01, 2012, 10:42:23 PM by mirce »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #18 on: February 01, 2012, 08:44:36 PM »
Gabore, cestitam.  Zelim ti da uzivas u letenju ovog prelepog modela.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #19 on: February 01, 2012, 09:35:09 PM »
Gabore, za ovakav model, moraćeš suprugu da vodiš i u muzej i u robnu kuću Harods  :big smile

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #20 on: February 01, 2012, 11:29:02 PM »
Cestitke na kupovini ovakvog modela.Nema sta avion je prelep.Sve pohvale i za graditelja istog. :)aplauz

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #21 on: February 02, 2012, 08:34:51 AM »
Prelep model, kakvog bi svako poželeo u svome hangaru!  (<--)

Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Top Flite P 47 Thunderbolt
« Reply #22 on: February 02, 2012, 01:31:17 PM »
@Mirče, znam da znaš, ali čisto da ti kažem, u pravu si   :mhm . Baš po tom redosledu, kako si i rekao. A tu mislim i za "potrebne stvari" što si nabrojao, ali i na neke moje sledeće korake vezano za ovaj naš hobi.
Šta misliš, da ja ne čekam jedva taj momenat kad poletim model???

@Misho, @alpha, @djbojan, @baboher, hvala!

@Ivan Grozni, ma znam šta me čeka. Kako bi se reklo, sve to ide u rok službe  ;namig

E, kako sam obećao, evo još po koja slika o modelu, iz radionice



šta reći osim da je model ogroman!!! Ko je video, zna. Ko još nije, evo pa može da uporedi malo



Uskoro model prelazi u drugu prostoriju, da bih imao mesta za rad na ostalim modelima...








Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #23 on: February 02, 2012, 09:30:30 PM »
I kako TANJUG javlja dobio I Becej svog Mirceta !!!
Cectitam ! Vrhunska ptica !
I jos jednom se potvrdilo ono sto smo svi prosli : Ko ga ne zna -kajace se , ko ga je upoznao kajace se jos vise !
Pozdrav OKO

Offline fifti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #24 on: February 02, 2012, 10:09:12 PM »
Cestitam na ozbiljnoj ptici !


Uploaded with ImageShack.us

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Top Flite P 47 Thunderbolt
« Reply #25 on: February 03, 2012, 11:17:46 AM »
@cheky, @fifti, hvala!

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #26 on: February 03, 2012, 01:08:08 PM »
cestitke! nek te dugo sluzi i da se naletis barem duplo nego koliko je leteo kod mirceta pozdrav ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Top Flite P 47 Thunderbolt
« Reply #27 on: February 03, 2012, 02:14:54 PM »
Adame, hvala. To mi i jeste u planu... Čim se polepša vreme, počinjemo sa treninzima. Brzo će stići septembar, a dotle bi trebalo da se vrlo dobro upoznamo sa modelom...
« Last Edit: February 03, 2012, 02:17:46 PM by Gabor »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #28 on: February 03, 2012, 07:53:54 PM »
Gabore, sve čestitke na modelu i pravom izboru. Doduše, s malim zakašnjenjem, ali nikad nije kasno?
Mislim da si napravio jako dobar izbor i da ovakav model nikako ne može da se poredi sa bilo kojim drugim "fabričkim" RTF-om, zapravo, nijedan nemože da se poredi s njim!
Jedino mi nije jasno, kako je Mirče uspeo da te ubedi da ne uzmeš i prikolicu!?  :mhm

Pozdrav i sve čestitke, još jednom.
#FFCC00

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Top Flite P 47 - 100. let...
« Reply #29 on: February 03, 2012, 10:55:09 PM »
Evo i ja se prikljucujem cestitkama i vidim da se nasa grupa sa ovim tipovima modela siri i bas sam srecan zbog roga.Sve najlepse i da podelis sa nama prve utiske kad poletis ovaj divan model.Pozzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)