Author Topic: Meister Scale P 47  (Read 138567 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Meister Scale P 47
« on: May 08, 2011, 12:36:10 PM »
Firma Meister Scale je u "modelaskim vodama" skoro 40 godina. Osnovali su je 1974 Jim Meister i Dick Bernier i u početku se zvala JEMCO.

Tokom 1991 godine Jim Meister počinje izradu velikih warbirda koji su do danas ostali poznati, kao jedni od modela sa najboljim letnim karakteristikama.

Pre par godina Dino Di Giorgio preuzeo je Meister Scale, dajući ovoj firmi "vetar u ledja" sa novinama koje je uveo.
Tu pre svega mislim na vrlo dobru podršku, koju dobija svaki kupac, što u savetima, što u pratećoj opremi.
Pojavili su se plastični trupovi za skoro sve modele iz ponude ove firme.
Lasercut USA seče sve kitove za Meistera...
Uz svaki model, koji Meister prodaje, nudi se mnogo prateće opreme, koja uopšte nije skupa, znajući koliki su to warbird-i...

Dina sam upoznao kad sam bio na Top Gun takmičenjima i mogu reći da je jedan od najljubaznijih modelara koje znam. Uvek nasmejan, spreman za razgovor, ko je imao prilike da gleda DVD-e koje sam snimao tamo, zna o čemu pričam...
Gledajući RCU, Dino vrlo aktivno učestvuje i u projektima ljudi koji prave Meisterove warbirde, što je retkost da "gazde" firmi rade.

Sve u svemu, imao sam mogućnost da gledam Meisterove modele, što na zemlji, što u vazduhu, tako da, najmanje što mogu reći je da su vrlo impresivni.
Naravno, to u mnogome zavisi od finiša na modelu, ali baš ima dobrih...

Koga interesuje evo link ka Meisterovom sajtu: http://www.meister-scale.com/


Radovi na Hellcatu nisu još blizu kraja, a već se javlja "crv" koji pita "šta dalje raditi"?
Flota od 4 modela (Zero, Thunderbolt, Panther i Hellcat) je više nego dovoljna. Pokazalo se da veoma retko nosim dva modela na letenje, bolje reći nikada...
Sledeći model mora biti ili neki "ni nalik" ovom što već imam ili nešto još veće i atraktivnije...
Lomio sam se oko Lightning-a ili  "klasičnog" warbirda ali većih dimenzija, sa obavezno Moki motorom...
Troškovi su otprilike isti...

Ideja da pravim Lightninga, za kojeg uzgred imam Zirolijev kit, nije mi se činila kao najbolja solucija. Stalno mi se "u glavi vrzma" ono, da kad jedan motor stane, model skoro po pravilu pada u stoling...
Uložiti ogroman rad i sredstva i da se to desi... Uf, ne bih baš da to probam...
Iako, sa Zenoah motorima koliko god sam ih imao i leteo, nikada nije bilo problema... Ipak...


Da budem iskren i mene, kao i druge, "kopka" Moki...

Prvobitna ideja je bila da kupim Moki 150, pa da ga stavim na Hellcat-a.
Što sam više razmišljao o tome, dolazio sam do zaključka da mi je bolje da Hellcat-a ne diram kad ga napravim sa sve skala izduvima i ostalim detaljima. Na kraju, šta posle da radim sa Zenoah-om GT 80?
 
Bolje da lepo napravim nov model na koji bi došao Moki 150.

Meister-ov Thunderbolt je idealan...
Model je 102" raspona (2600 mm), težak je oko 20 kila, ogromna površina krila i dobro izabran profil omogućavaju ovom modelu mnogo dobre letne karakteristike...

Scott Prosen i Tijano imaju gore pomenuti P 47 sa Moki 150 motorom. Pre neki dan sam im napisao mailove, pitajući ih za utiske i da li, da možda izaberem neki drugi Meisterov kit?

Evo odgovora...

Scott:

Hey Mirce! 

Good to hear from you.  Hope all is well in Novi Sad.  Missed you at TG this year…maybe next year.

The Meister 47 and MOKI 150 is one of the best combinations for a giant scale WWII Warbird money can buy.  Meister/Dino has an excellent kit and you can get the fuse in a fiberglass version too.  I would go fiberglass on the fuse to save time and add strength.  The engine is very smooth and more than powerful for the plane.  If you put the servos near or in front of the CG you should be able to keep the weight around 42 lbs.  Mine weighs 50lbs and is very fast.  105MPH straight and level with a 26 x 16 two blade Xoar wood prop.

Meister just introduced a fiberglass fuse for their Zero at TG and I know it would be a good option as well.  That might be what I do next after I finish the 30% 47 and 25% Hellcat.  Maybe the Zero for 2012???

You can't go wrong with the Meister 47/ MOKI 150.  They fly very easy.  Look great.  Land real slow!  A winner in all respects.

All the best my friend,

Scott


...dok je Tijanov odgovor sažet, kao i uvek:

The P-47 is their very best airplane. They ALL fly very well, but this P-47 is awesome!

Frank Tiano


Na prošlogodišnjem Monster Scale skupu bilo je čak 6 Meisterovih P 47...






Na RCU ima i fenomenalan topic o izradi ovog modela: http://www.rcuniverse.com/forum/m_8885792/mpage_1/key_/tm.htm


Sve u svemu, što sam imao više informacija, dolazio sam do zaključka da je ovo najbolja kombinacija za sledeći model.
Konačna odluka je doneta prodajom Zero-a i Mustanga.
Sa ovom "finansijskom inekcijom" i sa činjenicom da imam i neke delove, koji odgovaraju Meister-ovom modelu nema razloga da se ne upustim u nov projekat.

Pošto je Meisterov Thunderbolt veliki model, čak i za kit, transport tj. poštarine bi bile verovatno veoma velike.
Trenutna razmišljanja idu u pravcu da delove za avion donesem dogodine kad budem išao na Top Gun.
Šema je već poznata, ranije se sve naruči, stigne kod Tijana i ja to tamo lepo pokupim i donesem u povratku...

Ono što je dobro na ovom modelu je i činjenica da je ne trebaju neki "giga - mega" servoi, power boxovi, preterano skupa elektronika...
Hitec 645, standardne baterije i oprema koju sam koristio i do sada sasvim zadovoljavaju potrebe u ovom P 47...

Verovatno ću iskoristiti trenuto slab $ da naručim neke sitnije stvari. Kurs je veoma povoljan i bilo bi šteta sad to propustiti...


Toliko za sada... Čujemo se sa novim informacijama...


Pozdrav iz Kombinata

Mirče





   
« Last Edit: May 08, 2011, 12:41:39 PM by mirce »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Meister Scale P 47
« Reply #1 on: May 08, 2011, 11:25:31 PM »
E Mirce Mirce, citajuci tekst ja polagano poceh da se nadam da ce iz tog tvog kombinata konacno izaci neki punokrvni Luftwaffe ali dzaba...
Sta da radim, ostaje da cekam i da se nadam  4e

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Meister Scale P 47
« Reply #2 on: May 08, 2011, 11:32:16 PM »
I ja cekam i nadam se ... jednog dana..........  (pijemo)
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale P 47
« Reply #3 on: May 09, 2011, 12:22:15 AM »
moze. ali ovaj put da bude razorback

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #4 on: May 09, 2011, 08:59:32 AM »
Znate onu pesmu:

Nadam se, nadam se
a i srce veruje
da nam dolaze....


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Meister Scale P 47
« Reply #5 on: May 09, 2011, 06:08:01 PM »
E napokon da vidim jedan Moki uzivo!

poz
Veljko

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Meister Scale P 47
« Reply #6 on: May 09, 2011, 08:41:45 PM »
Znate onu pesmu:

Nadam se, nadam se
a i srce veruje
da nam dolaze....



Mirce ,
ako uradis razorbacka ,zaplenjenog sa shvapskim oznakama, imam shemu mnogo je dobra ..... evo,evo ...... imas pivo  (pijemo)
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale P 47
« Reply #7 on: May 09, 2011, 08:56:12 PM »
Schwab, pretece me. na to sam i mislio. Postoji na Rcgroups build thread lika koji je Top Flight (kao Mircetovog samo razorback). evo slika
mada ova prva shema mnogo lepse izgleda.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Meister Scale P 47
« Reply #8 on: May 09, 2011, 09:10:02 PM »
Ima i bolja , gde su shvabe ostavili americki amblem ,pokusacu da nadjem...
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Meister Scale P 47
« Reply #9 on: May 09, 2011, 09:25:51 PM »
Nadjoh, predao se covek ,sleteo na pogresan aerodrom   ") u Francuskoj umesto Engleskoj  :)aplauz
http://modelingmadness.com/others/decals/cleaverce48257.htm

Ovde je istorijat sa fotografijama aviona
http://www.aircraftresourcecenter.com/Rev1/501-600/Rev557_CED72114/rev557.htm
« Last Edit: May 09, 2011, 09:30:40 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Meister Scale P 47
« Reply #10 on: May 09, 2011, 09:46:00 PM »
Za koji ce svabama americki avion :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #11 on: May 09, 2011, 09:48:57 PM »
Dje me nadjoste, pa znate da volim žutu...

Ko zna, iako žut Hellcat, pa i Thunderbolt da bude žut, mislim, biće mnogo...

Pošto će, dok se ne napravi Meister, P 47 koji trenutno imam, verovatno postati Mišin (samo on to još ne zna), trebaće mi neki srebrni model.
Mnogo lepo izgleda kad nisko letnje sunce na zalasku, u smiraj dana, bljesne preko krila u velikoj petlji...

Razorback, što da ne...
Da li smo mi, mislim Jugoslavia u ono doba, imali razorback Tunderbolte?
Ako neko ima neke kolor šeme naših Thunderbolta, a da nije onaj iz muzeja, nek okači neku sliku...

Pozdrav

Mirče

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Meister Scale P 47
« Reply #12 on: May 09, 2011, 10:10:22 PM »
Mislim da kod nas nije bilo razorback thunderbolta.
Evo nekih nasih shema ,od metalnih do kamuflaznih
http://wp.scn.ru/en/ww2/f/350/111/0#5

ovaj 'Hajduk' nije los http://wp.scn.ru/en/ww2/f/350/111/0/3

Ako uradis nemca ,donosim gajbu ... (pijanoo)
« Last Edit: May 09, 2011, 10:13:51 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #13 on: May 12, 2011, 10:16:29 AM »
U zadnja dva tri dana sam razmenio par mailova i jednom se čuo telefonom sa Dinom iz Meister Scale-a...
Sve smo utanačili i stvar je gotova, P-47 je kupljen...

Bio je mali problem oko plaćanja, pošto Dino nema card machine za American, ali tada na scenu stupa Tijano (a, ko drugi) i završava mi stvar. Ja plaćam Franku, a on dalje Dinu...
Po ko zna koji put se Tijano pokazao kao neverovatno ljubazan i predusretljiv. Znate, on od tih mojih "zajebancija" nema baš ništa, ali uvek, uvek, je bio tu da pomogne, kad god je nešto trebalo...

Za početak sam kupio "short kit" u kojem su sva rebra za trup i krila. Postoji mogućnost da se ovaj kit zameni za "full kit" gde se dobiju svi plankovi, napadne ivice, ramenjače...
Razlika u ceni je tolika da mi se isplati da ga kupim, jer iz Madjarske za te pare ne mogu nabaviti balzu i letvice u količini koja mi treba za Thunderbolta.
Full kit, za sada, jedino nije kupljen iz razloga jer trenutno nemam vizu za USA, pa ako je slučajno ne dobijem (što prosto neverujem da se može desiti) onda bi slanje tako dugačkih delova (plankovi, ramenjače...) bilo preskupo.
U toj opciji short kit je daleko jeftiniji za slanje poštom...

Nema, naravno, nikakav problem da se doplati i da se shor kit zameni za full kit...

Od ostalih stvari kupljeni su Sierini trapovi i repni točak, i to su i dva najskuplja dela.
Sierini retrakti su ubedljivo najbolja ponuda, po kvalitetu, i daleko prevazilaze Robarta, CJM i ostale...

Kupljeni su još: kapotaž, planovi (koje mi Dino šalje ovih dana, da se malo "pržim"), kokpit  i kabina.

Kabina je za bubble top model, ali i ona se da zameniti za razor back, jedino se tada mora dokupiti "grba" izlivena od epoxy-a za razor back trup...
Pošto se još nisam definitivno odlučio koji ću praviti, lako mi je i to zameniti...

Ostala je još cela lista delova koji će trebati. No, polako...
Plan mi je da se sve pazari do odlaska na Top Gun 2012, pa da sve donesem u povratku...

Pozdrav

Mirče



Dino i Meister Thunderbolt na prošlogodišnjem Top Gun-u...





« Last Edit: May 12, 2011, 10:26:06 AM by mirce »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Meister Scale P 47
« Reply #14 on: May 12, 2011, 10:25:56 AM »
Aj, pa neka je sa srećom!

Znači, tačno sam znao. Nego, kol'ko se ja razumem u medicinu, tu bi legao i neki Moki?! A?
Obradovalo bi me ako na kraju izabereš noviju verziju sa balon kabinom, jer mi je ta verzija lepša. Koje su dimenzije tog burenceta lebati?


 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!