Author Topic: Meister Scale P 47  (Read 138561 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #15 on: May 12, 2011, 11:06:17 AM »
Lazo, ovaj model je i kupljen samo zbog Mokija. Ako da Bog zdravlja i sreće, tu dogodine dolazi nov Moki 150...

Inače, skoro sam se dopisivao sa Detlefom, to je čovek iz Nemačke od koga sam kupio Zenoah-a GT 80, koji kaže da ako se kupuje Moki 150 samo nov ili ako se uzima polovan, da nije od pre 2010 god...
Kaže da su u tim novijim serijama Moki-a otklonjeni svi sitni nedostatci i da rade savršeno kao 215-tice ili 250-tice...

Inače, P-47 je 102" ili 2,6 metara raspona i treba da bude oko 20 kila (iako, znaš ti mene, koja kila gore-dole, nema veze)...

Trup je dug oko 2,2 metra.

Krila su iz dva dela, profil je od dole skoro ravan, a kako Dino kaže dovoljni su servoi od 9 kila po komandnoj površini.
 
Pozdrav

Mirče

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale P 47
« Reply #16 on: May 12, 2011, 04:11:26 PM »
Cestitam. Ti si bas resio da predjes na americku stranu.

Vidi sta bi najbolje leglo. Moki ovako ne pali.
« Last Edit: May 12, 2011, 04:26:32 PM by misha »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Meister Scale P 47
« Reply #17 on: May 12, 2011, 08:40:35 PM »
Znaš šta Mišo? Ovo ič ne e drugarski  mmmm. Znaš ga da ne e pod vinklu po ovim pitanjima, a ti mu, ovako 'ladno, navlačiš grešne misli!? Stvarno nema smisla...

 (pijemo)
« Last Edit: May 13, 2011, 12:59:03 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale P 47
« Reply #18 on: May 13, 2011, 12:58:30 AM »
Ma ja cekam da se javi Gile i da u Mrkonjicevom stilu izjavi da on moze napraviti veci lepsi i naravno bucniji.
Salu na stranu, covek je ovo napravio za 6 meseci., tokom zime (verovatno mu je bilo dosadno).
Kaka je radionica potrebna za ovakav poduhvat? Impresivno.
Mirce, izvini sto smo malo odlutali od teme, ali je nesto ovakvo zaista za takav model.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Meister Scale P 47
« Reply #19 on: May 13, 2011, 08:36:57 AM »
Ne diraj mi Mrku ako li mu sapnem na uvce eto ti njega da lupa samare za ne rad (kush)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #20 on: May 24, 2011, 11:12:44 PM »
Danas su Dina iz Meister Scale-a stigli planovi i DVD od P 47...








Modeli u Kombinatu su poprilični ali, ovaj je baš OGROMAN...
Planovi imaju 6 tabaka, jedan od 2.5 metra dužine je trup, dva tabaka sa levom i desnom uškom i horizontalcem, i tri tabaka rebara i profila. Ova tri tabaka su namenjena modelarima koji žele da sami seku delove.


Najimpresiviji je trup, koji je već ovako u "dve dimenzije" mnooooogo velik. Pravi se slično Zirolijevim modelima, prvo ide rešetka na koju se navlače rebra, pa onda dalje redom...

Plan od trupa sam pokušao da slikam na stolu od radionice, ali čak ni uz Majinu pomoć nisam uspeo da ga "smestim" u jedan snimak...


...onda su pozvani prijatelji u pomoć...


...i evo slike...


Krila su iz dve polovine...


...u korenu 60 cm raspona...




Spaja ih drveni bajinet, koji se uvuče u kutiju izmedju ramenjača. Krila od napred imaju dva trna, a od nazad se šrafe u trup.
Interesantno je da je profil od dole skroz ravan, a od Clark Y se razlikuje sam o po malo "oštrijoj" napadnoj ivici...






Horizontalac je dosta manji nego na Helcatu, ali je trup od Thunderbolta duži, tj veća je poluga izmedju krila i repa...



Veoma sam zadovoljan sa planovima, na kojima, sem gde se postavlja koji deo od kita, ima i gde stoje i koliki su detalji, kao na primer, svetla, oznake, mitraljezi, poklopci trapova...




Ko će sed dočekati da se donesu delovi... Možda kad krenu jesenje kiše ipak iz Kombinata ode mail u Meister Scale: "Dino šalji "rebarca" bar za trup"...

Pozdrav

Mirče
 
« Last Edit: May 24, 2011, 11:14:35 PM by mirce »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Meister Scale P 47
« Reply #21 on: June 17, 2011, 12:52:05 AM »
Sta reci za projekat, a da vec nije napisano. Imam samo reci hvale za sve dosadasnje poduhvate, pa tako i za ovaj.  (res)

Prelistavajuci sajt Model Airplane News-a, naleteh na clanak o ovom avionu, pa reko da podelim s vama:

http://www.modelairplanenews.com/blog/2011/03/25/meister-scale-giant-scale-p-47-thunderbolt/

Neverovatno realno izgleda na fotkama u letu, pogotovo mi se dopada ova u momentu sletanja!

Jedva cekam nastavak topic-a.

« Last Edit: June 17, 2011, 12:54:15 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #22 on: September 16, 2011, 10:36:33 AM »
Danas sam od Dina dobio mail da je skoro sve spremno za slanje. Skoro znači da je poslat pogrešan retrakt za repni točak, ali već je na putu novi...

Trenutno, najzanimljivija stvar je koliki će biti "taksimetar" za slanje ove dve kutije?
Nadam se da mi neće trebati "vode i šećera" da se oporavljam kad budem video cifru, a moguće je da baš neće biti mala, znajući kolika je kutija sa "drvenarijom"...
Ovih dana ću znati i to...

Evo dve slike kako to Dino pakuje:






Približava se polako dan početka novog projekta...


Pozdrav

Mirče


Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Meister Scale P 47
« Reply #23 on: September 16, 2011, 11:26:59 AM »
 :)aplauz šta reći nego, srećno. Da ponudim pomoć, i sam bih mogao da učim. Očekujemo berićetnu zimu.  (work)
Pozdrav, Sava
ex pseudonijum: licider

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Meister Scale P 47
« Reply #24 on: September 16, 2011, 01:18:05 PM »
Mirce,

Jel' blizu odluka kako ces ga farbati? Verujem da ti knjiga ne fali ali, ako te zanima, ja imam u PDF-u P-47 Thunderbolt Famous Aircraft of the world u kojoj ima 50ak originalnih kolor sema. Od onog naseg "Хајдука" do bolivijskog  ") Thunderbolta. Sve su u ogromnoj rezoluciji, iz profila, taman kako treba, a ima i primera iz pticije/zablje perspektive. Sto je najbolje, apro po problema koji si imao sa onom pcelicom na zutom Hellcat-u, ovde pored vecine aviona koji imaju neki amblem, ima i uvelicani amblem pored. Ako treba, organizovacemo neko slanje.

Primer:


Da napomenem samo da je rezolucija knjige vise nego duplo veca od fotografije otvorene u punoj velicini.

Pozdrav!  ()-()

And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #25 on: September 16, 2011, 02:26:37 PM »
Hvala na ponudi...

Nemam još tačnu kolor šemu, ali imam neke "vizije".
Mislim da će model biti srebrne boje, buble top, i neka od američko - meksičkih kombinacija, slično Thunderboltu koji trenutno letim...
Ovi avioni, koji su uglavnom dejstvovali na Filipinima 1945, imaju dosta "živih" boja na sebi i meni su prilično atraktivni...








Pozdrav

Mirče

 

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Meister Scale P 47
« Reply #26 on: October 07, 2011, 03:26:41 PM »
Danas u Kombinatu proizvodnja radi punom parom, kad neko zvoni...
Pogledam kroz pendžer, a ispred firme pick up od Pošte. Doneo poštar prvu kutiju iz Meistera Scale-a - stigao Thunderbolt... (yay) (yay) (yay)





Baš sam se iznenadio jer je Dino poslao paket prošlog utorka i eto, već je stigao, ocarinjen i isporučen. Bio sam uveren da ću ga dobiti iduće nedelje...
Prijatno sam se iznenadio, prvo cenom poštarine od 74 $, koja nije velika za ovoliki paket, a potom i relativno niskom carinom...

Kad sam otvorio kutiju, a ono, ikebana...






Dino je u prvoj turi poslao short kit, kabinu i trapove.





Ajd, drvenarija ko drvenarija, moram da "sednem" pa da razvrstam šta je šta.
Model je baš veliki, a ono što posebno "bode oči" je bajonet za spajanje dve polovine krila. Morao sam da ga stavim spram bicoša da bi imali "reper"...




Do sada sam uvek koristio Robart-ove trapove. Siera trapovi su daleko kvalitetniji, a samim tim i skuplji...
Pošto za ovaj model Robart ne pravi trapove, Meistre Scale nudi samo ove druge. Trapovi su bili i najskuplja stavka na celom modelu.
Gledao sam slike, znao sam da su dobri, ali uživo, bruka kako izgledaju... By the way, ogromni su...
























Sad idem pod hitno da završim započete radove na uškama od Lightninga, a onda prelazim na P 47.

Odlučio sam se i za motor, kupiću MVVS 80, kao što je bio na prvom Hellcatu.
U razgovorima sa Dinom, rekao mi je da on koristi DA 85, što je motor iste klase.
Plan mi je da i na tom motoru napravim otvorene izduve, samo sa cevima, koji bi se završavali na istom mestu gde su bili auspusi na paravom Thunderboltu.
No, o tom potom...


Pozdrav

Mirče





 
« Last Edit: October 07, 2011, 04:42:55 PM by mirce »

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Meister Scale P 47
« Reply #27 on: October 07, 2011, 03:42:28 PM »
Aaaa Mirce izostavio si onu tvoju cuvenu "vezite se, polecemo" :D Aj nek je sa srecom i samo napred. pozzz

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Meister Scale P 47
« Reply #28 on: October 07, 2011, 08:48:22 PM »
Bas cudno sto Robart ne pravi retrakte za ovaj avion..mada tvoj hellcat ima robartove trapove a i on je prilicno tezak, kako si napisao i p47 ce biti negde u tim granicama. Trebalo bi odnda da ima i za ovaj, znam da kod hellcata ima rotacija i da nisu isti ali treba da postoje i bez te rotacije. Nesumljivo da su siera znatno bolji, sto se i vidi. pozz

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Meister Scale P 47
« Reply #29 on: October 08, 2011, 12:06:46 AM »
Auuuuuuu. Cestitam. trapovi izgledaju fenomenalno i (kao ii zsa sve ostale modele) su
sigurno za dve klase iznad Robarta.

Nesto mi samo nije jasno oko tog motora. Malo je podosta manji od ovog koji su ovi ljudi koristili

BME 116
Displacement 116.3 cc   
Horse Power 12.0   
Recommendedc 2 blade props 28 x 10, 28 x 12, 29 x 10, 30 x 8
http://www.modelairplanenews.com/blog/2011/03/25/meister-scale-giant-scale-p-47-thunderbolt/

Ovo cudoviste mora biti teze od helcat-a i to podosta. (bar proporcionalno u odnosu na velicinu).
Drugim recima, ne bih se zaletao.

A evo i predloga kada ti se ovaj omali
http://www.meister-scale.com/Thunderbolt/Gallery/JulianLee/MightyMeister.html