RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Konzerviran motor

(1/3) > >>

Dakyle:
Pozdrav svima,

Prvi put sam kupio motor JBA firme, jako je kvalitetno odradjen...cak i O.S. je porucilac motora od njih, sve je to super, ali mi je motor stigao potpuno konzervivran, bez maltene ikakvog uputstva. Ima li neko iskustva sa tim i konkretno me zanima cime ga otkonzervirati-odmastiti???

Hvala unapred

tibeteagle:
Spoljnje konzervansno ulje sa moze skinuti sa benzinom (jeftinije je ali smrdi) ili probaj sa metilalkoholom, odnosno gorivim za nitro motore. Koristi tvrdu manju cetku i suvu krpu. Izvadi svecicu i sipaj gorivo u cilindar i preko karburatora u karter. Pusti da stoji malo u nj. i izlij visak.
Cudno je sto su ga jako nauljili.
Predstavi motor sa nekoliko slika na forumu.


SABURO:

--- Quote from: tibeteagle on September 12, 2008, 09:25:32 PM ---
Cudno je sto su ga jako nauljili.
Predstavi motor sa nekoliko slika na forumu.


--- End quote ---

i meni je to Ĩudno, hajde ako te ne mrzi, postavi par slika na forum.
;)

Dakyle:
Slike postavljam sutra, videcete...nije to extremno mnogo (mislim kilogram masti) ali konzervirano kao puske u vojsci ili ko ima oruzje zna cime se konzervira, mast je neka  u pitanju..unutratrasnjost motora oko klipa je takodje zamascena, inace sve to dolazi u kesi koja je vakumski bila zatvorena i uredno posle toga uvijeno u penastu foliju, karburator je posebno zapakovan na isti nacin i naravno konzerviran. Jedino auspuh nije zamascen, ali je ato neverovatno veliki 20cm, inace motor je JBA 75A-12,20 CC, sa sve auspuhom je 790 grama.

Evo slike sa sajta prodavca (http://www.newpower-modelisme.com/)


Sutra postavljam moje slike, inace JBA je firma koja radi za O.S. koji je narucilac od njih, od skoro su poceli da se prodaju proizvodi pod JBA oznakom, inace kod samog prodavca koji u Francuskoj jedini i ima ove motore su pod O.S. grupom proizvoda, prodavac mi je dosta nahvalio motore i rekao da su izuzetno kvalitetni i da nemaju nikakvih reklamacija...ja sam bio spreman da kupim i neki O.S ili Super Tiger motor, ali me je prodavac ubedio da je ovo odlicna kupovina posebno sto mu je cena 79 evra i uz njega ide litar goriva na poklon, ali u nedostatku goriva u pakovanju od litar dobio sam svecicu kojoj je prodajna cena 10 evra. Planiram da ga montiram na H9 P51 Mustang, ali cu malo morati  da okrenem sam kraj auspuha(onu izduvnu cevcicu) na gore jer mi zakacinje krilo i ne moze da legne lepo, videcemo kako ce to biti.

tibeteagle:
Motor izgleda dobro ali su neka resenja kao auspuh i igla jos od starijih verzija resenja.
Verovatno je razlog je da ne konkurise diraktno OS motorima.
Izgleda da je ovo kinesko-japansko dete prve generacije, ako su informacije tacne. OS daje svoju stariju tehnologiju, koje je za Kineze momentalno dovoljno, a kinezi ostalo.
Sve u svemu motor je solidan i sigurno ce i dobro da radi.
Kako vidim novije "F" konstrukcije su vec bolje i reseni poblemi dugackog auspuha i zakrivljena je igla za bezbednije podesavanje.
http://www.jba-engine.com/


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version