Author Topic: Pomoc oko simulatora  (Read 4092 times)

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Pomoc oko simulatora
« on: July 05, 2011, 01:12:32 PM »
Pozdrav,

Naime imam problem sa pokretanjem simulatora preko dongle-a.Radi se o takozvanom "Saili 9 in 1 simulator",gde je izmedju odtalih ukljucen i Phoenix simulator.

Pokusacu ukratko da objasnim proceduru koju radim i gde nastaje problem a ako neko od forumasa poseduje isti simulator i mozda je imao slicno iskustvo neka proba da odgonetne problem.

Sa diska koji ide uz dongle sam instalirao "simulator luncher" kao administrator,i time dobio ikonicu na desktopu.Koju sam zatim isto kao i admin. pokrenuo i dobio novi prozor na desku kao i ikonicu u task baru.U prozoru sam imao,kao opciju,da "stikliram"  "Autorun this simulator`s software after toggle simulator type",sto sam i uradio.Time bih dobio da kliknuvsi desni klik na ikonicu u task baru dobijem spisak simulatora gde bih trebao da izaberem zeljeni (u mom slucaju Phoenix) i da time mi se otvori novi prozor u kome bih pronasao vec instalirani simulator i pokrenuo ga.
U mom slucaju problem je sto kad kliknem desni klik na ikonicu u task baru i izaberem Phoenix ne otvara mi se prozor da izaberem .exe fajl i pokrenem simulator.

Koristim Win7 x64.

Ako neko ima ideju sto nece,bio bih zahvalan.

Davor

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #1 on: July 05, 2011, 01:16:27 PM »
Zaboravio sam da kazem da sam uspeo jedan put da dobije taj poslednji prozor,prvi put kad sam ubacio dongle,ali posto nisam imao insraliran simulator zatvorio sam prozor kako bih to uradio i vise nije hteo da se pojavi.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #2 on: July 05, 2011, 04:28:44 PM »
Tu imaš temu vezano za Phoenix simulator: http://www.flyfreak.net/simulatori/phoenix-simulator/ ,možda će ti biti od pomoći...


Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #3 on: July 05, 2011, 07:07:08 PM »
Probao sam sa emulatorom koji se pominje ali ne radi.Predpostavljam da ovakva instalacija koju ja imam ne funkcionise jer je predvidjena da na neki nacin radi samo sa dongle USB-om.

Ali u svakom slucaju hvala puno

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #4 on: July 05, 2011, 07:36:00 PM »
Davore, možda glupo pitanje, a da li si na samom USB-u uz pomoć prekidača prebacio na Phoenix RC pre startovanja simulatora? Ako hoces možeš da dodjes do mene pa da isprobamo da li radi, s obzirom da na mom kompu taj 9 in 1 radi sasvim ok.

poz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #5 on: July 05, 2011, 07:57:40 PM »
Nikola,jesam,prebacio sam ga na Phoenix.Rado bih dosao ali nisam trenutno u Bg-u.Ako ne resim slucaj,dolazim krajem nedelje u Bg pa eto me.

Hvala ti

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #6 on: July 05, 2011, 10:27:39 PM »
Kod mene,druze,nije ni hteo da instalira launcher,kaze da nedostaje neki fajl,ali svejedno radi bez problema.Za sada sam samo phoenix instalirao i to radi ok.Isto imam w7 64,bas kao i ti.

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #7 on: July 05, 2011, 10:46:05 PM »
Dobro je da si uspeo da ga osposobis.

Ovako nesto mi se nije desavalo ranije ni sa cim sto sam pokusavao da instaliram,krekujem,pecujem...

Pokusao sam sve sto mi je palo na pamet.Nemam vise ideja a opet moze da bude neka glupost koju u ovom trenutku ne vidim.

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #8 on: July 05, 2011, 10:51:45 PM »
nadam se da ti nije promaklo,ali,dal imas onaj windowsov dekoder instaliran?Direct x,jer vecina komandi koja nedostaje je bas iz tog kodeka.

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #9 on: July 06, 2011, 12:47:35 PM »
Nisam siguran da znam na koji dekoder mislis?

Direct X sam instalirao sa diska,ako je to to o cemu pricas.

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Pomoc oko simulatora
« Reply #10 on: July 09, 2011, 08:29:57 PM »
Posle "x" broja pokusaja i instaliranja/brisanja kao i jos koje cega sto sam pokusao na kraju je Phoneix proradio  (yay)

Sta sam tacno uradio ne znam ali sam se malo namucio da proradi i da ga povezem sa stanicom.

Prvi utisak je fenomenalan jos da ukapiram kako da primenim "condition" opcije na modele iz simulatora i bice full uzivanje.

Hvala "kolegama" koji su pokusali da pomognu.