Author Topic: RealFlight 4.5 i dll problem  (Read 13864 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #30 on: October 04, 2011, 10:04:55 AM »
Btw. sledeci put www.google.com pa u search ".mdf extension" i vidis da je .mdf ekstenzija za image fajl, koji ga programi prepoznaju itd... Kazem ti ovo da ne bi gubio vreme cekajuci da se neko smiluje da ti odgovori. Kad ubacis image u neki virtual drive pokrenuce se autorun ali ga ostavi po strani, idi na my computer, nadji drive gde je virtual drive, desno dugme, explore... Otvorice ti u windows exploreru sta je sve na tom disku. Trebalo bi da ima readme.txt gde imas celo uputstvo za instalaciju, mada nije neka muka. Instaliras sve, sem expansion pack 6, sa njim emulator za stanicu nece raditi. Treba da ima key generator, da unosis seriski broj kako koji dodatak i add-on instaliras. Posle prebacis emu fajl u root folder simulatora, i dizes simulator sa emu fajla, ne sa ikonice "kako Bog nalaze". Kad se emu prozor otvori, podesis stanicu i kliknes na lunch. Kad se simulator digne odes na choose controller i izaberes jedini ponudjeni i to je to. Ovo pisem iz glave, ako zapnes negde javi.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #31 on: October 04, 2011, 12:41:37 PM »
evo dokle sam stigao, prvo-skinuo sam daemon tool lite jer je bespalatan i ubacim sa CD1 i folder 'diski 1' .mdf i.mds fajlove i u daemon=u odem na "open in file explorer" a zatim udjem i tu imam setup.exe koji ne daje znake zivota.
ima i autorun.txt u kome pise
[autorun]
open=setup.exe
icon=autorun\G4_cd.ico
shell\install=Install RealFlight G4
shell\install\command=setup.exe
pored tih fajlova i folderi su SETUP u kome je setup2.exe koji ne moze da se pokrene
AUTORUN u kome je samo ikonica (fajl)
F:\Common Files\KnifeEdge gde je launcher.exe koji isto ne moze da se pokrene i LauncherHelperG4.exe koji ne moze da se pokrene. Tu je i neka aplikacija 'copylaunch4' koja isto ne moze da se pokrene.
U folderu F:\RealFlight relaflight.exe  koji za divno cudo daje znakove zivota , pokrene se na nekoliko sekundi al se odmah nakon toga i ugasi. U tom folderu su i LauncherG4.exe koji ne moze da se pokrene i jos nekoliko .dll fajlova.

Jos da dodam, probao sam varijante da u DEAMON prvo ubacim samo .mdf i .mds fajlove sa 'cd1' pa zatim da ubacim sve tj i sa cd2 i cd3 i cd4, pa sam probao da ubacim samo .mdf fajlove (bez .mds) iz ta cetri folder (cd1, cd2..) i svaki put je sve isto

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #32 on: October 04, 2011, 02:47:47 PM »
A sta mislis da probas da na desktop u otvoris novi folder pa u njega iskopiras sav sadrzaj sa virtuelnog drajva sva cetiri cd a, pa onda probas sa desktopa iz tog novog foldera da pokrenes setup.exe

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #33 on: October 05, 2011, 02:01:38 AM »
evo to sam uradio, i stavrno se SETUP.EXE pokrenuo al na kratko, trazio je nakon stisnutog 'install'  da-> "please insert disk#1, labeled rfv4_1 in your drive and press ok"
ja tu onda odem u daemon, prvo sam sa 'cd1' otvarao(mount) .mdf i .mds  da bih nastavio setap.exe. ali instaler tj setup.exe ne reaguje i i dalje ponavlja "please insert disk#1, labeled rfv4_1 in your drive and press ok"
« Last Edit: October 05, 2011, 03:18:31 AM by sloba_b »

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #34 on: October 05, 2011, 02:21:43 PM »
Posto ovo izgleda ne vodi nicemu, ajde ovako. Uzmi i instaliraj prvo AeroFly Pro Deluxe. On je vrlo jednostavan za instalaciju, radi sa bilo kojom stanicom tako da nema potrebe za kojekakvim emulatorima i sl. Da imas nesto na cemu ces da pocnes. Paralelno sa tim, resavaj problem sa RealFlightom pa predji na njega kada ga osposobis. Dobra su oba simulatora i pomocice ali moja iskustva, a presao sam sa jednog na drugi tacno nakon prvog leta uzivo ikada, je da je RealFlight prilicno bolji. Ne znam da li da o mojim utiscima pisem ovde ili otvaram novu temu o istim. Ako hoces, iskopacu ja AFPD negde i poslati ti, ili ga dati, ako si u Bg-u, a usput ti dati i moju verziju RealFlighta koja provereno radi da probas sa njom.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: RealFlight 4.5 i dll problem
« Reply #35 on: October 05, 2011, 05:26:47 PM »
tako cu i da uradim...
kad se vratim sa puta videcu za dalje.

hvala