Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2008  (Read 56397 times)

Offline dandza

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #75 on: September 29, 2008, 10:36:21 AM »
Ih bre, sad mi se place sto nisam mogao doci...  :( :(

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #76 on: September 29, 2008, 12:24:14 PM »
u ime suboticana se i ja zahvaljujem organizatorima za ovaj skup, jako lepo smo se proveli i druzili ,hvala jos jednom :)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #77 on: September 29, 2008, 12:47:33 PM »
i od mene sve cestitke organizatorima skupa.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #78 on: September 29, 2008, 01:49:24 PM »
 ;) Nesto sam razmisljao pogresili smo sto nismo uveli bodovanje ko pogodi stap od limba verovatno bi nam ostalo vise stapova za sledeci put  :D Samo se salim.
Oni koji su organizovali slicna okupljanja znaju koliko energije i napora treba za to. Uvece kad se svi razidju toliko se umoris da se zapitas a sta meni sve ovo treba. Ujutru otvoris forum i sve ove reci pohvale i vaseg zadovoljstva daju ti do znanja da je vredelo i da ces to sigurno uraditi ponovo.
Drustvo neizmerno sam vam zahvalan na recima hvale.
Do skorog vidjenja pozdrav od Gileta.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline dule

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #79 on: September 29, 2008, 02:22:48 PM »
Pozdrav svima,evo par slicica sa skupa.
Zahvaljujemo se svima koji su dosli i svim modelarima na razumevanju.














































































































Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #80 on: September 29, 2008, 02:41:37 PM »
A evo i video snimka pobedničkog leta "Glider"-a sa svojim 3D modelom.

Ovde se vidi veliko umeće Ivanovo kao i mogućnosti 3D modela da sporo lete što je za ovu disciplinu jako bitno.
Primetio sam da su pojedinci imali fenomenalne modele ali koji nisu odgovarajući za ovu disciplinu.
Teško je sa 100 km/h pogoditi kapije, a ako uspeš pitanje je da li ćeš da uspeš i drugi puta a kamoli 15-tak puta koliko je bilo potrebno za pobedu. Poneki puta i u leđnom letu, a nekada i na "nož".



Ovaj video ima i jednu edukativnu namenu.

Ako se bude održalo i sledeće godine ovakvo "Limbo" takmičenje (mada ja i nisam upoznat šta ova reč i sama disciplina stvarno znače, pa bi to trebalo neko da pojasni), naše mlade snage treba da vide za šta u stvari treba da se spremaju i koja su pravila tog takmičenja.

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 12, 2009, 05:27:30 PM by SABURO »

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #81 on: September 29, 2008, 04:53:50 PM »
Da, stvarno prelepo druzenje i odlicno organizovano! Ja se moram malo izvinuti sto smo se mi helikopterasi malo "izolovali"...

Hvala na lepo organizovanom druzenju!



Sale

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #82 on: September 29, 2008, 08:38:29 PM »
Zahvaljujemo se svim modelarima koji su prisustvovali i učestvovali na jučerašnjem RC aeromitingu, pogotovo bih izdvojili goste iz Zagreba i Banja Luke koji su uveličali jučerašnji susret. Evo i par desetina fotki koje sam uspeo da zabeležim...

;)


       

       

       

       

       

       

       

       

       
   
« Last Edit: January 12, 2009, 05:28:12 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #83 on: September 29, 2008, 09:17:44 PM »
Zelim da se svima zahvalim na ugodnom druzenju i dobroj organizaciji.U svakom slucaju je to bio lijepo proveden dan.

Pozdrav iz Banja Luke

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #84 on: September 29, 2008, 10:14:35 PM »
A evo i video snimka pobedničkog leta "Glider"-a sa svojim 3D modelom.

Ovde se vidi veliko umeće Ivanovo kao i mogućnosti 3D modela da sporo lete što je za ovu disciplinu jako bitno.
Primetio sam da su pojedinci imali fenomenalne modele ali koji nisu odgovarajući za ovu disciplinu.
Teško je sa 100 km/h pogoditi kapije, a ako uspeš pitanje je da li ćeš da uspeš i drugi puta a kamoli 15-tak puta koliko je bilo potrebno za pobedu. Poneki puta i u leđnom letu, a nekada i na "nož".

Ovaj video ima i jednu edukativnu namenu.

Ako se bude održalo i sledeće godine ovakvo "Limbo" takmičenje (mada ja i nisam upoznat šta ova reč i sama disciplina stvarno znače, pa bi to trebalo neko da pojasni), naše mlade snage treba da vide za šta u stvari treba da se spremaju i koja su pravila tog takmičenja.

Pozdrav Goran

Lepo je kada te neko smatra pozitivnim primerom!!!
E sad ovo takmicenje je pokazalo da imamo potencijala mada mi je zao sto neki nisu ucestvovali sto bi celu stvar ucinilo jos interesantnijom!
Jos bolje bi bilo da smo imali fore za probu jer sam bar ja ovo radio prvi put pa i nije bilo bas kako je moglo a narocito sto sam i prvi leteo!
Naravno posto juce i nisam imao neki dan jer mi se desio peh sa helijem desilo mi se i nesto po prvi put a to je da sam sleteo katanu na ledja ne namerno a desilo se to u momentu kada sam isao u ledjno poniranje sa ugasenim motorom a trefilo se da se motor (magneti) postavio u takav polozaj da pri dodavanju gasa (vrlo malog za taj manevar) u pravom momentu nije ustartovao odma a to se retko desava pa cak napravi i mali pomak u kontra stranu (ko leti elektro zna o cemu pricam) pa je model dodirnuo zemlju sa minimalnom stetom!

Sve u svemu jako mi se svidja  "kategorija" i mislim da ima buducnost!
Sada kada bih leteo ponovo bilo bi vise letova na noz jer donosi najvise bodova!

A sto se modela tice mislim da prelagani modeli nisu pogodni za let na noz pa je potrebno naci odgovarajuci model!

Jedva cekam sledece takmicenje za koje cu se potruditi da rezultat ne bude tesan:)

Pozdrav
Ivan
« Last Edit: January 12, 2009, 05:28:47 PM by SABURO »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #85 on: September 29, 2008, 10:57:50 PM »
Sve cestitke i pohvale organizatorima! Bilo je bas ekstra.
Evo par slika:





« Last Edit: September 29, 2008, 11:51:03 PM by Daki »
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #86 on: September 29, 2008, 11:56:50 PM »
 :) Svaka cast organizatorima, sve je bilo odlicno.
Pozdrav od Mitrovcana.
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #87 on: September 30, 2008, 12:48:27 AM »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #88 on: September 30, 2008, 10:50:21 PM »
Ako je neko zaludan to ne znaci da ima pravo da postavlja svakojaka pitanja u svakom topiku foruma. Na stranim forumima ko skrene sa teme topika biva upozoren a ne retko se desi da bude i banovan.

Najljubaznije molim mladje clanove foruma da shvate da im ovo nije mesto za chatovanje, postoje drugi sajtovi predvidjeni za tako nesto.

Drzite se teme koja je definisana topikom, i pre nego sto nesto pitate, prvo malo vise procitajte i informisite se barem sta je vec napisano ovde na forumu.

Kolicina bespotrebnih informacija i pitanja postavljenih u zadnje vreme zabrinjava, molim moderatore da obrate paznju!

Pozdrav
Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #89 on: October 01, 2008, 01:38:58 AM »
Apsolutno se slažem sa magic-ovi kritikama, tako da je topic očišćen od off-topic sadržaja.
« Last Edit: January 12, 2009, 05:29:13 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs