Author Topic: Kako lako skinuti konektor za punjenje sa balansera  (Read 2469 times)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Kako lako skinuti konektor za punjenje sa balansera
« on: September 01, 2011, 11:00:41 AM »
Nov sam sa 2S LiPO baterijama (do sada sam koristio samo 1S sa JST konektorom koji je zajednički i za punjenje i za korišćenje baterije, i lako se ubacuje i vadi iz ženskog JST). Nabavio sam 2 balansera i punio 2S baterije, ali kod oba primetio da se baterijski konektor za punjenje lako ubacuje, ali teško vadi iz balansera po punjenju. Konektor sam klatio levo - desno, ili vukao za žice (što ne može dugo da se radi dok se nešto ne pokida), i par dana imao poteškoće, dok nisam našao da se mali šrafciger može ubaciti u centralni kanal utikača baterije (koji se ni ne može do kraja utaknuti u balanser, već malo viri), i korišćen kao poluga pomaže pri vadjenju utikača (šrafciger se ubaci u kanal stojeći vertikalno, a onda nagne za oko 30 stepeni prema balanseru, pri čemu se konektor lako izbacuje iz ležišta i vadi.

Verovatno je ovo za iskusnije poznato, ali sam napisao za početnike kao pomoć oko ove sitnice koja život znači :)
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka