Author Topic: sv 50cc twin  (Read 16804 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
sv 50cc twin
« on: September 05, 2011, 11:15:20 PM »
Da li neko zna koliki treba da bude zazor na svecici na ovom motoru
Da li je dovoljna baterija za paljenje od 2200mah lipo,i koliko bi ona trajala u letu

hvala
« Last Edit: September 05, 2011, 11:17:26 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: sv 50cc twin
« Reply #1 on: September 06, 2011, 08:54:58 AM »
Zazor sveće 0,5 mm. Ja ga napajam sa NiMh 2100 mAh i 6v. Siti se naletimo i nije je ispraznio. Na punom gasu povuče iz baterija 0,8 A. Inače nemoj da te buni što se jedan cilindar jače greje, to je normalno kod motora takvog tipa. Veoma lako pali, a snage, da ne poveruješ. Moj se nikada nije ugasio u letu. Rezervoar od 700ml. potroši na pola sata.
Pozdrav
ex pseudonijum: licider

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: sv 50cc twin
« Reply #2 on: September 06, 2011, 09:48:43 AM »
Sale, nemoj nikako stavljati direktno LiPo dvocelijsku bateruju na paljenje, sprzices ga trenutno.
Napon treba da bude u opsegu od 4.8V do 6v, ali je bolje da je 4,8V, tako kazu na FG i RCU.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: sv 50cc twin
« Reply #3 on: September 06, 2011, 12:10:38 PM »
Može staviti Lipo bateriju 2s ili 3s, ali OBAVEZNO preko UBEC-a. Napon 6V ili 4,8V, je definisan samim paljenjem na kome piše za koji je napon i to treba poštovati. Baterija od paljenja NESME napajati i prijemnik i mora biti udaljena od prijemnika bar 20cm. jer ćeš imati golemih problema sa smetnjama. Sajle gasa i kill swich-a moraju biti plastične. Uopšteno, svi metalni delovi koji se odnose na paljenje moraju biti odvojeni od prijemnog dela. Ako je stanica FM, tu će biti nerešivih problema sa smetnjama, u najgorem slučaju PCM, a 2,4 Ghz najpoželjnije.
ex pseudonijum: licider

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: sv 50cc twin
« Reply #4 on: September 06, 2011, 06:44:56 PM »
Hvala Marko i Savo na odgovorima i na savetima.

Pozdrav i vidimo se uskoro na skupu  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2379
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: sv 50cc twin
« Reply #5 on: September 07, 2011, 01:03:26 PM »
Lelllleeeee Saša, lepa makinica. Nego, ako nije tajna na koji model ide motor? Ili mi je nešto promaklo?  mmmm

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: sv 50cc twin
« Reply #6 on: March 16, 2012, 10:19:19 PM »
Da li neko zna(ustvari siguran sam da neko zna) cemu sluze ova dva srafa(dizne),na karburatoru ovog istog motora.
Bio sam siguran da je jedan za stelovanje vazduha,medjutim kada sam ih odvio ,video sam da su identicni,
Napominjem da je jedan odvijen dva a drugi tri -ipo kruga. da li je to pravilno,posto mislim da mi motor ne dobija pun gas,cak u nekim trenucima zatrokira kada mu se doda naglo gas.
Sta mu je ciniti  mmmm

BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: sv 50cc twin
« Reply #7 on: March 17, 2012, 12:40:19 AM »
Jedna igla treba da bude za podešavanje niskog gasa (obrtaja), i pored nje je obično slovo L. Druga je za podešavanje visokog gasa (obrtaja). Koliko koja treba da bude odvrnuta, moralo bi da se pogleda u uputstvu (sigurno ćeš ga naći na internetu), ali je sigurno da ni jedna ne treba da bude skroz zavrnuta. Postupak razrade i štelovanja možeš naći i na ovom forumu.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: sv 50cc twin
« Reply #8 on: March 19, 2012, 10:52:13 PM »
Lazo je potpuno u pravu,jedna dizna je za stelovanje smese za niske obrtaje sa oznakom L a druga je za stelovanje smese u visokim obrtajima sa oznakom H. Samo upustvo ti nece puno pomoci osim da ti kaze koja je koja dizna ako nepise na karburatoru.
Mala pomoc od mene,otvoris leptir gasa na 1/5 ili 1/6 na safu za ler,obe dizne zavijes do kraja i odvijes po pola kruga pa probas da upalis motor, ako nece ti dodaj za jos toliko i onda bi sigurno trebao da upali ali sa nemirnim radom zbog verovatno siromasne smese.Probas jednu od te dve dizne da odvijes ili zavijes i koja trenutno bude reagovala na stelovanje ta ti je za niske obrtaje.Onda ti je standardna procedura za stelovanje,podesis ga da lepo pali i da lepo broji taktove na leru da lepo prima gas itd.Onda ga nastelujes da prima gas u punoj turi i obogatis smesu za pun gas za 1/4 kruga.Objasnjenje zasto obogatiti smesu na vec podesen motor>
-svaki od takvih motora koji ima odvojeno stelovanje niskih i visokih obrtaja je osetljiv na atmosferske promene,vlaznost vazduha,pritisak, pa samim tim usled duze voznje pri promeni vremena moze doci do ostecenja motora ako mu zatreba neki procenat goriva vise a on to nema.Taj visak goriva je veoma mali da bi smetao motoru u normalnom rezimu rada ali je veoma bitan sa neke druge strane.Uostalom videces vec sam kada malo bolje upoznas motor, vidis sam sta tom motoru treba,mozda ti sve ovo nebude nimalo bitno sto sam ti napisao ,mozda motor ima odlican karburator da ce savrseno raditi u svim vremenskim prilikama.

Pozdrav od mene. ()-()  (<--)  (res)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: sv 50cc twin
« Reply #9 on: March 19, 2012, 11:00:03 PM »
P.S.  ovo su okvirne vrednosti koliko treba ostaviti otvoren leptir gasa i koliko treba odviti dizne za taj prvi start i isto tako koliko obogatiti smesu ako je potrebno.

Svaki motor je prica za sebe pa cak i dva indenticno ista motora glanc nova iz kutije nece biti isto podesena.

Nadam se da sam pomogao da nisam previse smorio.

 (pijemo)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: sv 50cc twin
« Reply #10 on: March 20, 2012, 10:37:39 AM »
A koliko kruga od prilike treba da bude odvijena dizna za ler, a koliko za pun gas.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: sv 50cc twin
« Reply #11 on: March 20, 2012, 10:37:49 AM »
el to motor sa h9 cap 232?

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: sv 50cc twin
« Reply #12 on: March 20, 2012, 10:19:45 PM »
el to motor sa h9 cap 232?

Model jeste hangar 9







,a motor je ovaj:


« Last Edit: March 20, 2012, 10:25:08 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: sv 50cc twin
« Reply #13 on: July 11, 2012, 03:56:10 PM »
Potrebna mi je pomoc oko ovog motora.
Naime sta se desilo,
Zadnji put kad sam cistio karburator,odlomila se jedna polovina dizne za stelovanje vazduha,tamo de se ubada srafciger i sada ne mogu to da odvijem.Ma nekako cu i da odvijem ali kako dalje za stelovanje.

 predlazite...
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: sv 50cc twin
« Reply #14 on: July 15, 2012, 11:05:40 AM »
Izvadis diznu sa spicanglama i zarezes novi prorez za safciger koji je pod 90 stepeni u odnosu na stari.Mozes to zarezati sa biaksom ,milimetarskom plocom i brusilicom ili bonsek platnom, to ce ici malo sporije sa bonsek platnom jer su u vecini slucajeva te dizne za podesavanje celicne. (:sok:)