Author Topic: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E  (Read 12386 times)

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« on: September 12, 2011, 01:31:22 PM »
Junior Dejan Stancevic iz AK Pegaz osvojio prvo mesto na svetskom prvenstvu u kategoriji F1E koje je odrzano na Zlatiboru.
Na takmicenjima  za svetski kup pre ovog prvenstva, Lacimic Bosko osvojio drugo mesto, a Stevan Mutic cetvrto.
http://boca55.proboards.com/index.cgi?board=talk&action=display&thread=1052

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #1 on: September 12, 2011, 04:04:16 PM »
cestitam!!! svaka vam cast!!!! (res)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #2 on: September 12, 2011, 07:40:51 PM »
Bravo...

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #3 on: September 13, 2011, 01:04:48 PM »
Hvala  :D

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #4 on: September 13, 2011, 01:23:34 PM »
Cestitke svima.

Valjda ce biti i neka drzavna penzijica.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #5 on: September 13, 2011, 01:40:17 PM »
Cestitke svima.

Valjda ce biti i neka drzavna penzijica.

Pa vrlo moguce....
Mene to nije nazalost okacilo jer ne moze retro aktivno.......

\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #6 on: September 13, 2011, 01:42:13 PM »
mislim da moze. proveri malo bolje.

Offline boca55

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 233
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #7 on: September 13, 2011, 06:14:18 PM »
Moze da bude stipendija a moze da bude i duplo golo. U savezu su paraglajderisti uzeli banku i sad rade sta hoce. Za sebe su uveli neku svetsku rang listu po kojoj postaju zasluzni sportisti i dobijaju stipendije ako su medju prvih 10. Modelarima to isto nije priznato, iako smo porosle godine imali trojicu medju prvih 10. Smatraju da smo vazduhoplovna grana koja je manje vredna. Sto se tice svetskih i evropskih prvaka seniori su u prednosti nad juniorima. Ovo retroaktivno po sadasnjem pravilniku VSS, sigurno otpada 
« Last Edit: September 13, 2011, 06:17:49 PM by boca55 »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #8 on: September 13, 2011, 11:26:39 PM »
da ne navodim imena, ali znam coveka (licno) koji prima penzij za olimpijadu u Barseloni.
Ove penzije, koliko sam cuo, vaze za olimpijske sportove kao i za svetska prvenstva.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #9 on: September 14, 2011, 12:07:11 AM »
Stipendiju sam i ja dobijao svojevremeno od Vazduhoplovnog saveza (drzavna sportska valjda) ali mislim da mi je neko rekao da ne moze retro....
Ja sam 2000. osvojio zlato i srebro na svetskom prvenstvu a zakon je tek relativno skoro donesen (par godina ako ne gresim)....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #10 on: September 14, 2011, 08:26:58 AM »
ne bih im ja bas tako lako oprostio penziju.

Uredbu o nacionalnim priznanjima i nagradama za poseban doprinos razvoju i afirmaciji sporta Vlada Srbije donela je 2006. godine.

Ovom uredbom obuhvaćeni su svi bivši i sadašnji sportisti, državljani Srbije, koji su osvojili medalju, ili medalje,
na Olimijskim i paraolimpijskim igrama, Svetskim i Evropskim prvenstvima i Šahovskoj olimpijadi.
Nacionalno sportsko priznanje, popularno nazvano sportska penzija, dodeljuje se u vidu doživotnog mesečnog
prmanja u visini od jedne do tri prosečne neto zarade u Srbiji, u zavisnosti od takmičenja i medalje koju je sportista osvojio.
Načelnik za sport u vladi Srbije Dragan Atanasov kaže za Studio B da su ovim zakonom na pravi način rešena pitanja
bivših sportista, od kojih mnogi danas žive na ivici siromaštva.
„Uspeli smo da obezbedimo sredstva za naše zaslužne sportiste, od kojih mnogi žive u veoma teškoj finansijskoj situaciji.
Veoma je važno istaći da smo obezbedili da svi osvajači medalja na najznačajnijim takmičenjima u olimpijskim sportovima,
praktično retroaktivno, budu obuhvaćeni ovom Uredbom Ministarstva omladine i sporta", kaže Atanasov.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #11 on: September 14, 2011, 10:14:54 AM »
Hm....
Znači mižda bi imalo smisla da pokušam ponovo....
A zna li neko kome treba da se obratim?
(ako bi ovo uspelo ne mozete ni da zamislite količinu roštilja)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #12 on: September 14, 2011, 01:19:06 PM »
Evo brzog odgovora na moj mail iz ministarstva:



Postovani,

 

Obavestavamo vas da se sportistima, državljanima Republike Srbije koji kao reprezentativci Republike Srbije osvoje medalju na Olimpijskim igrama, Paraolimpijskim igrama, Šahovskoj olimpijadi, svetskim i evropskim prvenstvima u olimpijskim i paraolimpijskim sportskim disciplinama, ili su bili, odnosno budu nosioci svetskog rekorda u olimpijskim i paraolimpijskim sportskim disciplinama, ili postanu osvajači DEJVIS Kup-a ili FED Kup-a Međunarodne teniske federacije, dodeljuje nacionalno sportsko priznanje u vidu doživotnog mesečnog novčanog primanja nakon navršenih 40 godina života.

Kako sportsko modelarstvo ne spada u olimpijske discipline, obavestavamo vas da nije moguce da ostvarite pravo na nacionalno priznanje.

 

Srdacno,

 

**************

Ana Kosovac

 

Sef Odseka za pravne poslove, harmonizaciju propisa sa pravom EU

i medjunarodnu saradnju




Mrka kapa
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #13 on: September 14, 2011, 01:38:35 PM »
e pa onda dobro. bitno je da Djokovic dobije i penziju (bez obzira sto zivi i placa porez u Monte Karlu)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Srbija dobila svetskog prvaka u F1E
« Reply #14 on: September 14, 2011, 02:09:21 PM »
e pa onda dobro. bitno je da Djokovic dobije i penziju (bez obzira sto zivi i placa porez u Monte Karlu)

Kao prvo, porez u Monte Carlu ne postoji a siguran sam da ce se Novak te penzije odreci ili donirati je vec nekome posto je covek vec donirao barem 100 svojih dozivotnih penzija.

Slazem se sa ljudima iz ministarstva da to ipak bude ograniceno na Olimpijske sportove jer u suprotnom bi svako ovde kod nas mogao da izmisli sport u kome bi upravo on bio svetski prvak. Nikako ne zelim da umanjim postignute rezultate nasih modelara ali taki nam sport.

poz
Veljko