Author Topic: simulator problem  (Read 11629 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: simulator problem
« Reply #15 on: October 07, 2011, 09:15:39 AM »
u pokusaju da namestim simulator i stanicu pokarabasili su mi se parametri pa mi sada samo pisti stanica.
DA LI NEKO ZNA KAKO DA VRATIM DA FABRICKA PODESAVANJA,LJUDI POMAGAJTE STA DA RADIM  POPIZDEO SAM.

NEZNAM STA DA RADIM

A sta si radio sa stanicom "u pokusaju"? Kako si je podesavao?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: simulator problem
« Reply #16 on: October 07, 2011, 10:10:28 AM »
Sad mi nije jasno sta si uradio, da li si napokon namestio simulator ???
Sto se tice same stanice, nakon svih cackanja, ne bih ti preporucio da diras heli sa istom, ali daj bar udri malo po simulatoru...

Kad budes spreman na letenje sa helijem namesticemo i stanicu... Ima ko da podesi i utrimuje i stanicu i heli...

Lepo sam Vam rekao da nedirate samo podesavanje stanice, kad ste zvali telefonom..

poz Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: simulator problem
« Reply #17 on: October 07, 2011, 11:19:14 AM »
Ne bih da nikog ponizavam ali ima ljudi koji naprosto nisu rodjeni za neke stvari.....

  Citanje i ucenje je prvo i osnovno ali nije dovoljno, treba ipak biti i malo intelektualno sposoban da se sve poveze u glavi,

     druga stvar da li su mashine ispravne i da li rade ispravno.

  Trebao je da covek pocne sa prostijim stvarima, avionima, i da malo stekne utisak letenja uzivo, pa onda da predje na helije,

 ja sam isto posao tezim putem pa dok nisam iz 3 puta polupao HK450, nisam se ostavio ,

a i sad posle nekog vremena i solidnog letackog iskustva (nista posebnog - ne hvalim se  :big smile ),

 jos se ne hvatam da sredim moj hk450 jer iziskuje jako puno vremena i truda, a to je vreme za zimski period i vezbanje.

Offline Žeka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: simulator problem
« Reply #18 on: October 07, 2011, 05:07:45 PM »
hvala na saverima i slazem se sa svima da ste upravu,izabrao sam tezi put ali sta da radim sta je tu je iz ove se koze nemoze,neznam zasto mi na simulatoru nerade desne kontrole od stanice samo mi radi gas i nijedno drugo dugme nesto me zeza nikako da namestim da stanica i simulator se usklade.

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: simulator problem
« Reply #19 on: November 05, 2011, 07:40:20 PM »
Pozdrav svima,I ja imam istu muku sa stanicom Kds k-7x    AeroFly Professional Deluxe-- i  RealFlight g4  ne mogu da nastelujem calibraciju u ,,Controller channel mapping,, opciju desna palica nikako da proradi pa ako si namestio tvoju ili zna vec neko dobrodosla bi mi pomoc od svih  (<--)

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: simulator problem
« Reply #20 on: November 07, 2011, 12:03:47 PM »
Pozdravi svima...
Isti problem imam sa stanicom Kds k-7x    AeroFly Professional Deluxe,
sve podeseno po proceduri, podeseno u windows-u obe palice rade kako treba, ali kad udjem u aerofly komande ne mogu da kalibrisem.
Helikopter luduje sam polece i leti kako je njemu volja....

Ima li ovde pomoci ?

hvala

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: simulator problem
« Reply #21 on: November 07, 2011, 06:50:56 PM »
probaj phoenix rc  ja namestio danas radi ko raketa

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: simulator problem
« Reply #22 on: November 09, 2011, 10:30:35 PM »
Sada imam problem i sa PhoenixRC, palica za regulisanje gasa ide samo 0% ILI 100% tj off ili on.
Kako mogu da resim ovaj problem

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: simulator problem
« Reply #23 on: November 09, 2011, 11:28:09 PM »
Sada imam problem i sa PhoenixRC, palica za regulisanje gasa ide samo 0% ILI 100% tj off ili on.
Kako mogu da resim ovaj problem

Ovo mi zvuči kao da je prilikom kalibracije kada je sistem tražio da se sa palicama napravi pun krug greškom okinut neki prekidač  mmmm

Drugim rečima ponoviti kalibraciju...

pozz
« Last Edit: November 09, 2011, 11:31:47 PM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: simulator problem
« Reply #24 on: November 10, 2011, 07:03:48 PM »
Vise puta kalibrisano i to na dva razlicita racunara i isto se desava......

buni me, posto samo palica za gas reaguje tako.

u samoj kalibraciju u windows-u radi kako treba, ali kad krene simulator nece da radi lepo tj i dalje je samo off ili on.
pa mi je malo tesko da vezbam  oo))

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: simulator problem
« Reply #25 on: November 10, 2011, 09:46:52 PM »
poslacu ti ja moju kalibraciju ako hoces , mozda si pomesao kanale samo

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: simulator problem
« Reply #26 on: November 11, 2011, 01:16:11 AM »
pozdrav svim drugarima sa foruma,zelim prvo da pomognem drugu zeki i postavim link gde ima sva podesavanje  za stanicu jeste da nija kds stanica al je ista stanica samo sto je hobbyking
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/992020332X209743X54.pdf

a sto se tice simulatora jeste probali ljudi da iskljucite mix na stanici to obicno smeta simulatorima ,meni je to pravilo problem na flysky stanici i cim sam iskljuci mix sve radi ok!!!
ex pseudonijum: sova

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: simulator problem
« Reply #27 on: November 11, 2011, 12:40:24 PM »
pozdrav svim drugarima sa foruma,zelim prvo da pomognem drugu zeki i postavim link gde ima sva podesavanje  za stanicu jeste da nija kds stanica al je ista stanica samo sto je hobbyking
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/992020332X209743X54.pdf

a sto se tice simulatora jeste probali ljudi da iskljucite mix na stanici to obicno smeta simulatorima ,meni je to pravilo problem na flysky stanici i cim sam iskljuci mix sve radi ok!!!


A gde se tj kako se iskuljucije mix na stanic?

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: simulator problem
« Reply #28 on: November 12, 2011, 08:39:58 PM »
zameni na stanici podesavanje  umesto s2 hp3 namesti s2-hp1 to ti je mix  (<--)