Author Topic: Mustang p51-mini  (Read 28952 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #15 on: October 16, 2011, 10:03:45 PM »
Evo danas sam se malo zanimao.Prvo sam poskidao točkiće i bombe i olakšao model za 19gr.

Onda sam proširio ležište za bateriju u nosu pa sad mogu da uglavim 1000mah 2s,koja je uzgred rečeno duplo teža od predviđene i treba da simulira dodavanje tega na nos od 20-45gr radi nameštanja CG.

                         

Čitajući postove o ovom modelu na stranim forumima, došao sam do zaključka da se cg postavlja između zamišljene linije koja spaja led diode na krajevima krila i linije koja bi spajala retrakte na krilima.To mu odprilike dođe na 1/3 od početka napadne ivice krila.Nekako to pada baš na centar ovog kruga koji je u stvari ostatak odlivka.

                         

Otfikario sam jedan krak na elisi, sad je dvokraka, ošmirglao patrljke i balansirao:

                       

U toku ovih radova otkrio sam da su vratanca kargo prostora pokretna što je me je oduševilo i odmah mi pade na pamet neka ideja sa micro servoom da ih otvara i recimo izbacuje bombone..."avione baci mi bombone... (fiu)"

                       

Sada je ukupna težina modela sa 2s baterijom 211gr,razmišljam šta mogu još da ogolim,kabina sa pilotom je 11gr,da poskidam mitraljeze i auspuhe al tako polako gubi onaj svoj fazon skale...bolje negde iznutra da glođem stiropor i tako spustim težinu...

Eto toliko za sad....

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Mustang p51-mini
« Reply #16 on: October 20, 2011, 09:38:49 AM »
bolje da dodjes po elisu nego da vozis motor sa sve dve karbonske šipke  :)aplauz  Inače čekam te da se potrkamo, ja ću mog mutanga da poteram, ti si u prednosti jer moj nema motor :D

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: Mustang p51-mini
« Reply #17 on: October 20, 2011, 09:52:51 AM »
djgorane, ovo sa motorom me asociralo na onaj kadar iz filma "u ime naroda" od Živka Nikolića:

... šta je sa kamionom?
karike druže generalni...
a, može li se bez tih karika?
ne može druže generalni!
može, može, sve se može kad se hoće!!!

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #18 on: October 22, 2011, 05:55:23 PM »
  Elise mi stigle pre neki dan,hvala pošiljaocu  ()-().

Balansirao sam ih pošto su malo vukle na jednu stranu i treso se ceo prednji kraj modela,verovatno fabrički nisu baš izlivene u idealnom kalupu i sad motor radi mirno i stabilno.Sutra ću ako bog da i ne bude kiše i vetra da ga probam.Ipak me malo brine težina 215 gr, i motor nema snage da iz mesta podigne avionče.

 (<--)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #19 on: October 23, 2011, 03:28:17 PM »
Izgleda da neznam da vozim ove avione

                                       

Ah jbg... ne ide mi nešto od ruke.... :(

Znam samo da od četvorokrake napravim trokraku, dvokraku i nulokraku elisu....... lol lol lol


Offline milance66

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Mustang p51-mini
« Reply #20 on: October 23, 2011, 06:43:46 PM »
Ako ovo vide kinezi pocece da rade u tri smene :sljus

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #21 on: October 23, 2011, 10:21:57 PM »
Ako ovo vide kinezi pocece da rade u tri smene :sljus

Vidim i ja da će mi trebati jedan šleper ovih elisa dok naučim da vozim... :_D

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Mustang p51-mini
« Reply #22 on: October 24, 2011, 08:50:28 AM »
Da ne znam da je nulokraka elisa, zakleo bih se da je spiner sa patrljcima.  lol
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Mustang p51-mini
« Reply #23 on: October 24, 2011, 08:56:03 AM »
Ovi mini scale modeli jesu lepi, ali imam utisak kao da su za jednokratnu upotrebu.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Mustang p51-mini
« Reply #24 on: October 24, 2011, 10:14:31 AM »
Mozda ti ovakvo resenje treba

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Mustang p51-mini
« Reply #25 on: October 24, 2011, 01:56:14 PM »
Kako si uspeo da polomiš elise? Prilikom sletanja, ili šta si radio?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #26 on: October 24, 2011, 06:52:48 PM »
@pericamitic , ovakav sistem kačenja propelera jedino NineEagles ima na svojim modelčićima i baš je napravljen za ovakve kao ja   :sljus

   Polomio sam ih pri pokušajima da poletim avionče.Beše to juče prepodne,vetar opet pomalo,onako pirka,al nije strašan,ja dam gas jedno 80% pustim vijon iz ruke, on poleti i odma ode na gore i napravi rol u levo, okrete se nizbrdo i pravo na nos.Nisam stig'o ni da odreagujem,sve je trajalo 1 sec.Pade u visoku travu al' ipak pade i jedan krak elise.Počeo sam da se pitam dal sam nešto uopšte pokušavao da ga izvučem ili sam samo bio nemi posmatrač,dva treptaja oka...

  Onako,već po malo razočaran,stavim drugi prop. i dam drugaru da ga on pusti a ja da budem spreman sa prstima na komandama.Dam jedno 40% gasa, on ga pusti, ja opet dodam gas i avionče opet ode gore,rol u levo i pravo na nos dole.Opet u visoku travu i ovaj put i ako sam stig'o potpuno da oduzmem gas dok je ponirao ipak je stradala elisa.Onda već vidno razočaran rukom odlomim suprotan krak i tako na brzinu od te trokrake napravim dvokraku.Sledi opet poletanje i .....tras  .....opet u istoj figuri završi u travi i osta samo jedan krak...Dobro,onda odlomim i ovaj preostali krak i tako napravim ovu "nulokraku",he,he....

  Kunem se da nije reagovao na moje komande iako smo sve lepo proveravali pre puštanja,reagovao je i posle pada...znači tx-rx lepo radi...

  Sad ne znam šta je....eto tako to bi... :mhm

Offline Mika

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 86
Re: Mustang p51-mini
« Reply #27 on: October 24, 2011, 08:47:36 PM »
Druze,
        pokusaj da ne dodajes gas naglo pri izbacivanju modela iz ruke.Tada motor ima najvece''ubrzanje'' i posledica toga je roll u levu stranu.Pre izbacivanja,dodaj gas do daske,sacekaj bar oko 1 sekundu(da dostigne maksimalne obrtaje),i tek onda ga izbaci i to ne pod prevelikim uglom u odnosu na tlo.
Nadam se da sam pomogao,a ako sam u necemu pogresio,molio bih iskusnije kolege da me isprave.
        Pozdrav,
                   Mika.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Mustang p51-mini
« Reply #28 on: October 24, 2011, 08:49:34 PM »
Cek, jesam ja dobro razumeo ili si ti pokusavao da poletis sa polomljenom elisom? Tj. sa cetvorokrakom bez jednog kraka itd...?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mustang p51-mini
« Reply #29 on: October 24, 2011, 09:13:10 PM »
Da ne znam da je nulokraka elisa, zakleo bih se da je spiner sa patrljcima.  lol

Ma ovo je specijalna nulta serija... :_D

Ovako,posle pada i polomljenog jednog kraka ja sam odlomio drugi,suprotan ovom polomljenom i tako na brzinu od trokrake napravio dvokraku.

Možda sam pogrešio što nisam ni probao da ga "taxiram" pa da tako vidim dal ima želju da se iskreće u neku stranu pri ubrzavanju...