Author Topic: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer  (Read 32081 times)

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« on: November 21, 2011, 10:16:24 PM »
Nikako da se sjetim da napišem par riječi o mom prvom (preživjelom) modelu koga toplo preporučujem svim početnicima.

Model sam naručio iz Sussex model centra oktobra 2008, ali mu je prvi let bio ljeta 2010. kada sam zaključio da sam spreman za svoj prvi RC let (nakon loma KYOSHO CALMATO bez sekunde vježbe na simulatoru kada sam mislio da je to lagano).
Model je depronac - semy scale, raspona 110cm, četvorokanalni niskokrilac sa nekim brushlesom (ni danas ne znam oznaku) i baterijom 3s 1800mAh. Model je sa baterijom težak oko 800gr. Radio je 35MHz - Parkzone petokanalni, ima opciju petog kanala za puštanje padobrana ili bombi (X-port). Inače je pravi Trojan američki vojni avion za obuku 50-ih godina.

Prvi let je odradio moj burazer Marko (mrFlyMax) nakon čega sam ja preuzeo i vidio da sam savladao osnove letenja i da je moja dvogodišnja nesigurnost bila neosnovana.
Model leti fantastično, vrlo stabilno za niskokrilca, ima veoma dobar odnos potisak-težina i sposoban je za veoma lagan let bez opasnosti od upadanja u kovit.
Ono što je vrlo zanimljivo je to da je sva elektronika, servoi, izrada samog stiropora vrlo gruba i neprecizna, na prvi pogled nekvalitetna, a on i dan danas leti sa svim fabričkim djelovima i baterijom bez ikakvih smetnji i problema, a imao je sati i sati leta i grubih slijetanja.
Na osnovu svog iskustva toplo ga preporučujem svim početnicima u RC letenju.
Parkzone je u međuvremenu izbacio i drugu - ljepšu kolor šemu istog aviona, a kasnije i mikro verziju.

U prilog priči pogledajte i jedan zaboravljeni video sa par zanimljivih slijetanja po vrlo vjetrovitom danu na sportskom aerodromu Kapino Polje u Nikšiću. Jasno se vide njegove dobre letne karakteristike.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=LWzgYpOoyfg
« Last Edit: November 21, 2011, 10:24:42 PM by tataBulik »

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #1 on: November 22, 2011, 11:37:40 AM »
Ne bih se složio da je jedan niskokrilac, naročito ovog tipa, trenažni model uopšte, a kamoli vrhunski. Svi ti avioni za obuku pilota u pravom vazduhoplovstvu, mislim na T-28, AT-6, T-34, u RC svetu se, i po preporuci RC pilota a i proizvođača, preporučuju najmanje srednjeiskusnim pilotima. U svakom slučaju nisu za prvi avion. Pored svega toga ni raspon krila od samo 110 cm mu baš ne ide u prilog.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #2 on: November 22, 2011, 02:54:31 PM »
 ()-() Mislim da bi zestoko promjenio misljenje kada bi ovaj model vidio uzivo ili probao. Ja nesto stabilnije i lakse za upravljanje jos nisam letio.

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #3 on: November 22, 2011, 06:27:54 PM »
Čuo si Sašu, on je svjedok  :big smile

Tvoje mišljenje o malim niskokrilcima je sasvim na mjestu  (pijemo), ali ja baš zato navodim ovaj model kao iznenađujuće dobar i za početnika, a i dalje. Da sam pomenuo nekog Pipera CUB-a ili Alfu kao dobre treinere, vjerovatno ne bih rekao ništa novo.
Ipak je to prvi model koji sam poletio, bez loma. Osjećaj je bio kao na simulatoru, bez nekih iznenađenja

Inače, na taj vjetroviti dan sam se usudio da letim samo Trojana iako u flotici imam i Pipera CUB od 170cm raspona.

« Last Edit: November 22, 2011, 06:34:34 PM by tataBulik »

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #4 on: December 04, 2011, 07:40:40 PM »
Ja sam da dodam par reci posto posedujem isti takav model samo u sivoj varijanti. O ovom modelu sam napisao nesto kratko ovde http://rcfly4um.org/index.php?topic=8024.0
Ja sam isto imao problem oko prvog poletanja ali je taj strah nestao u roku od 30-ak sekundi po poletanju. Razmak krila od 1100 u sustini jeste malo zabrinjavajuci kod pocetnika ali ovaj avion je FANTASTICAN i tako poslusan u letu, da momentalno pokupi simpatije svih naokolo a pogotovo onog ko ga leti. Sve na njemu funkcionise bez ikakvih problema kao sto TB pomenuo gore. Ja sam sa njim imao oko 50 letova i to sa fabrickim set-upom. Servoi su strasno bucni, skoro pa kao da skice, ali to ne predstavlja nikakav problem. Posle toliko letova nisam imao NI JEDAN JEDINI peh. U kovit mi nije upao nikada! Jednom se desilo da sam bateriju od 2200 stavio suvise nazad. To sam tek primetio kada sam poleteo, leteo je sve vreme sa takvim"spustenim" repom ali me nije to zabrinulo posto sam video da slusa. Naravno, sleteo sam posle nekih 3 min leta, bez problema naravno.
Jedan od jacih momenata je bio kada je moj drugar koji je prosle godine peglao simulator, tog dana imao svoj prvi let sa TB 20. Lepo  je leteo, a onda sam mu ja poleteo Trojana i na sigurnoj visini dao mu stanicu. Decko je leteo super par minuta. Eto cak i nekome kojome je taj let bio drugi u zivotu, izvrteo je avion bez bez loma.
Ako se neke osnovne stvari savladaju na simulatoru, ovaj avion KOMOTNO preporucujem pocetnicima (NARAVNO ZA PRVE LETOVE UZ NADZOR ISKUSNIJIH) Najbolja osobina ovog aviona je sto prasta greske u najvecem procentu sto je to moguce... Meni je jos uvek neverovatno model sa takvim rasponom krila plus sto je niskokrilac tako lepo leti. Sjajan avion. Probalo ga je 4-5 mojih drugara i svi su iznenadjeni. Iduce sezone ako budem bio tu sa kim god da se nadjem na letenju ponudicu avion da se leti samo zbog tog prijatnog iznenadjenja.
Topla preporuka 10/10   2eaa

Shelle

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #5 on: December 07, 2011, 11:44:41 PM »
 (pijemo)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #6 on: January 05, 2013, 06:00:47 PM »
Imam nameru da kupim Trojana + dx6i+ baterija 2200mAh+punjac itd.
Interesuje me, koliko terete moze ovaj avio da nosi.
Teret je u stvari keychain kamera, kada jednodana ako savladam osnove letenja u real life-u, posle Phoenixa .

Hvala.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #7 on: January 05, 2013, 07:34:41 PM »
Njegova letna tezina, tezina na poletanju je oko 900 gr (875 gr), moze da ponese do 10% tezine bez problema, ali se mora tako postaviti da ne ugrozava CG.. Obicno se te male kamerice oko 20-50 gr, tako da to nije problem, ali kad se postavi treba proveriti CG (Center of Gravity). kod njega je konkretno na  2 1/2 incha od napadne ivice krila sa baterijom 1800 Mah 3S ... uobicajeno je da bude da 1/3 krila od napadne ivice...  Ali sve to pise u USER Manual-u, koj i se dobija uz svaki avion...
Pozdrav Z
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #8 on: January 09, 2013, 09:51:09 AM »
Pazario sam ovu pticu, punjac ( http://shop.malaivanca.com/kupi/passport-ac-dc-punjac-za-li-po-6s-149711) , Spectrum Dx6i + Bateriju 2200mAh + signalizator istrosenosti baterije u avionu + dual prijemnik.
Kvalitet izrade je na nivou, telo aviona je savrseno oblo bez nekih izbocina ili nedovrsenosti. Stavio sam mu rep , ali nisam imao traku kojom bih ga fiksirao za plasticni nosac.  Da li mogu sa providnim selotejpom 5cm  sirine ili je dovoljan onaj mali sirine 2 cm  ?
Bez velikih krila trup aviona je savrseno balansiran, jer na stolu stoji bas kako treba, bez naginjanja da stranu. Rudder je sa obe strane prilepljen nekom providnom trakom u boji pozadine . valjda tako treba ?
Velika krila su lepo uradjena, glatka iz kojih sa gornje strane vire kablovi od 2 servoa. Sa donje strane krila su izlepljenje sive trake ( valjada sakrivaju cevcice od servoa do elerona) ?
Prvo razocaranje  je neizbalansiranost celog krila. Kako sam ja kao laik utvrdio ? Tako sto sam ga postavio na trbuh, tj na onu izbocinu kod koje je prorez za sraf. Umesto da krila stoje u vazduhu, levo krilo se opruzilo na stol, a samim tim desno se diglo u vazduh. Nisam siguran da bas tako treba ?

Ako tako ne treba sta se dalje radi ? Moram da priznam da sam se poprilicno razocarao . Da li u tom slucaju baterija treba da se zalepi na desnu stranu kao na  slici ili da ipak ostane kao na drugoj slici ?
Ako tako treba, kako se ponasa u vazduhu, naginjace stalno na levo ?

Ko me terao da ulazim u tunel, bez svetala na kraju ?


Ako je COG na 63.5mm od pocetka krila, da li to znaci da centar baterija treba da se poklopi sa COG ?

Mozda je vama smesno...


 
« Last Edit: January 09, 2013, 10:00:25 AM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #9 on: January 09, 2013, 11:17:44 AM »
Nije smesno... meni je zalosno... posle x dana raspitivanja... prepiski, dogovaranja, pojasnjenja, a pretpostavljam i tvog listanja na netu, rece da si iscitao na netu sve review i da su svi pozitivni i da ga hvale... pala je tvoja odluka ....  :rock


Ako vec hoces da zacnes temu na forumu kreni redom ... kupio sam avion T-28 Trojan od PARKZONE

Stanicu Spektrum DX6i sa AR6210, charger Dynamite Passport, NanoTech bateriju 2200 Mah/3s i Li-po alarm

Prvo... sto upada u oci, umesto da se radujes svom novom ljubimcu i da zeljno iscekujes dan kad ces ga poleteti, ti odmah nesto bedacis... sto nije dobro... znas kako kaze narod "Rdzavom k...., svaka dlaka smeta"...
Ili tvoja misao, citiram "ko me terao da udjem u tunel, bez svetla na kraju"  toliko se ljudi bavi ovim hobijem i uziva u njemu, a ti ko da si slepac... ne verujem da je iko ikoga u svetu, naterao da udje u ovaj nas "tunel" a ni tebe koliko znam, i stvarno ne vidim cemu taj bedak i pesimizam... Pa nisi otisao u narkomaniju... ali ovo zna da bude nekad i gore od droge  mmmm

i onda u jednoj recenici kazes kako ti se dopada zavrsna obrada a onda si razocaran. Uzeo si medju najbljim svetskim brendovima avion od Z-foam-a, da ne kazem najabolje izrade... ali te onda buni da li da horizontalac zalepis selotejpom sirine 2 ili 5 cm, ili "rudder je ulepljen nekom providnom trakom boje pozadine... valjda tako treba?"  za pocetak da si pogledao uputstvo, sto bi trebalo, video bi da u nekoj od kesica imas i lepljivu traku tacne duzine za horizontalac, providnu... a ako malo razmislis i pogledas trup i horizontalac, skapiras da on nema gde da ide, nego se samo ucvrsti tom providnom trakom ili selotejpom bilo koje sirine, da se ne mrda..... reseno ....
Sto se tice ruddera, tako treba kako je, ne znam napamet, ali verujem da je tamo negde u USA ili gde god, sedela neka gomila inzinjera i tehnicara ii osmislila sta sve treba, pa konstruisala i napravila milion takvih aviona za ceo svet... a ne samo jedan.. da zezne Boru... Sive trake ne pokrivaju nikakve cevcice vec kanal u kome se nalazi kablic od servoa do prijemnika (Aileron), cak si dobio i Y-kablic, ako koristis prostiji prijemnik za ailerone, ali posto imas ovaj AR6210, rekoh ti da ti to ne treba, levi servo gurnes u AIL na Rx a desni u AUX1 na Rx i prica gotova...reseno 2a
I ta stvar oko krila i tvoje utvrdjivanja balansa krila... opet nepoverljivost i mrak na kraju tunela...
i kako sad CG i baterija... i propast sveta...
Covece, ostavi taj avion u kutiji lepo ti rekoh, udri sa tom tvojom novom stanicom po simulatoru, Phoenixu, imas bas ovaj aviona na njemu (Fix wing/elektro)... i udri po njemu, leti i vezbaj poletanje/sletanje i letenje i padaj i tako u krug...Glavu gore i osmeh na lice ! (yay)
Dogorismo se da dodjes do kluba kad bar malo otopli bar (5-6 C) bez vetra, koliko nam treba da dopunimo bateriju, manje nam vremena treba da ga sastavimo i da ga poletimo... nista ne diraj i ne cackaj... i daj malo volje zelje i optimizma... Upali sebi reflektor na kraju tunela... Ja znam da je to odlican avion i da tako leti... ne znam sta si ti utripovao i zamislio, pipajuci ga u kutiji.... ali i sam si citao review po svetu i rece mi "svi ga hvale"... a ti onda iz 3 dodira u kutiji skapirao da nema svetla na kraju tunela....

E sad ako ocekujes da ce sam od sebe, da leti... ERROR ... nece.. moraces da se navezbas ... a "u rukama mandusica vuka, bice svaka puska ubojita"... Svaki avion, jeftini.. skuplji... losiji... bolji... se dovede na zemlju u sto vecu mehanicku neutralu, upravljacke povrsine, servoi itd... kod ParkZona je to bar tako fabricki odredjeno, retko kad mora da se koriguje, onda se poleti pa se eventualno utrimuje u vazduhu i THE END... udri po njemu... Kad budes poceo da letis, lupas, krpis, kad budes znao sta ti treba u samom letenju, vrlo lako ces naci resenje, na netu ovde ili bilo gde !!! 4e
Ne igraj se sa njim u kutiji i nista ne diraj sve je fabricki podeseno i doterano... kako bog zapoveda... Uzmi stanicu i sibaj po monitoru...

Krenuo si skraja tunela, iz mraka u mrak... udarices o zid... (zid)... prvo pocni da ga letis, koliko toliko uspesno, poletis.. 2 kruga sletis... i tako do beskonacnosti... a onda mu trazi mane ... niko nije savrsen ! (<--)

Liep Puzdrau Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #10 on: January 09, 2013, 11:34:11 AM »
Citam vas topik pa odlucih da i ja napisem nesto, slazem se sa svim sto je napisao Zajko... Imam P47 od parkzone i model je stvarno extra, lupao sam ga dosta puta, krpio i kad ga vise nisam mogao skrpiti kupio mu nova krila i sad je opet kao nov.
Treba pocetnicima dati volje na pocetku dok ne zagrizu  lol
Sreca je tvoja da imas nekoga ko ti moze sve pojasniti i pomoci u prvim letovima za razliku od mene, pa je put mnogo manje trnovit...
Jos bih ti savetovao simulator doooobroooo da utvrdis pazar, pa onda uz nekog da probas poletiti ovaj model jer je neverovatno brz i okretan leti kao sam djavo (yay) Sanse da ga sam poletis i sletis su ravne nuli, ali uz ovakvu ekipu sam maximalno optimistican...
U zdravlje i izvestavaj nam kako ce proci prvi letovi  (pijemo)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #11 on: January 09, 2013, 11:48:09 AM »
 :)aplauz :)aplauz sve je super...
samo sto Trojan uopste nije brz... taman koliko treba za pocetnika... (P-47 jeste, pravi ratni, super avion, leteo ga) ja bih Trojanu kasnije eventualno zamenio i za jaci motor, ali ce se malo dobiti... ne treba pipati, takav je avion... vrlo je upravljiv i poslusan... te ga ja cesto preporucim pocetnicima iako je niskokrilac... Pre 2-3 godine kad ga je Krema, probao za svog drugara, svi znaju za Kremu... nismo mogli da mu uzmemo daljinac iz ruke ....
Inace, mislim da sam citao da ga u USA vojska koristi za obuku, mislim na prave avione...
A ako se malo bolje zagleda, on ima V-krila ...
« Last Edit: January 09, 2013, 12:14:20 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #12 on: January 09, 2013, 12:30:49 PM »
Umesto da krila stoje u vazduhu, levo krilo se opruzilo na stol, a samim tim desno se diglo u vazduh...

Stavis kameru iz prvog posta na desno krilo i resen problem... lol

Salu na stranu, peglaj Phoenix i cekaj lepo vreme. Parkzone je ozbiljna firma, na RCGroups tema o tom modelu ima 1773 strane, da bilo sta fali modelu ne bi nakupila ni deseti deo toga. Da si procesljao forum video bi da i ovde postoji tema o tom modelu pa pitaj i ljude koji ga imaju sta misle i kakva su iskustva.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #13 on: January 09, 2013, 07:34:41 PM »
Samo da ti kazem da si kupio mnogo dobar model i uopste nisi pogresio.
Ja ga nemam, ali ga ima moj drugar iz NK, i leteo sam ga.
Mnogo lep model, i leti savrseno. Pozitivna stvar broj 1 je nosni tocak, to je nesto najbolje za poletanja i sletanja.
Da si uzeo model sa repnim tockom, olupao bi ga bar 3-4 puta dok uzletis uopste, ovako samo cepaj...

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #14 on: January 09, 2013, 08:56:58 PM »
Nije smesno... meni je zalosno... posle x dana raspitivanja... prepiski, dogovaranja, pojasnjenja, a pretpostavljam i tvog listanja na netu, rece da si iscitao na netu sve review i da su svi pozitivni i da ga hvale... pala je tvoja odluka ....  :rock


Ako vec hoces da zacnes temu na forumu kreni redom ... kupio sam avion T-28 Trojan od PARKZONE

Stanicu Spektrum DX6i sa AR6210, charger Dynamite Passport, NanoTech bateriju 2200 Mah/3s i Li-po alarm

Prvo... sto upada u oci, umesto da se radujes svom novom ljubimcu i da zeljno iscekujes dan kad ces ga poleteti, ti odmah nesto bedacis... sto nije dobro... znas kako kaze narod "Rdzavom k...., svaka dlaka smeta"...
Ili tvoja misao, citiram "ko me terao da udjem u tunel, bez svetla na kraju"  toliko se ljudi bavi ovim hobijem i uziva u njemu, a ti ko da si slepac... ne verujem da je iko ikoga u svetu, naterao da udje u ovaj nas "tunel" a ni tebe koliko znam, i stvarno ne vidim cemu taj bedak i pesimizam... Pa nisi otisao u narkomaniju... ali ovo zna da bude nekad i gore od droge  mmmm

i onda u jednoj recenici kazes kako ti se dopada zavrsna obrada a onda si razocaran. Uzeo si medju najbljim svetskim brendovima avion od Z-foam-a, da ne kazem najabolje izrade... ali te onda buni da li da horizontalac zalepis selotejpom sirine 2 ili 5 cm, ili "rudder je ulepljen nekom providnom trakom boje pozadine... valjda tako treba?"  za pocetak da si pogledao uputstvo, sto bi trebalo, video bi da u nekoj od kesica imas i lepljivu traku tacne duzine za horizontalac, providnu... a ako malo razmislis i pogledas trup i horizontalac, skapiras da on nema gde da ide, nego se samo ucvrsti tom providnom trakom ili selotejpom bilo koje sirine, da se ne mrda..... reseno ....
Sto se tice ruddera, tako treba kako je, ne znam napamet, ali verujem da je tamo negde u USA ili gde god, sedela neka gomila inzinjera i tehnicara ii osmislila sta sve treba, pa konstruisala i napravila milion takvih aviona za ceo svet... a ne samo jedan.. da zezne Boru... Sive trake ne pokrivaju nikakve cevcice vec kanal u kome se nalazi kablic od servoa do prijemnika (Aileron), cak si dobio i Y-kablic, ako koristis prostiji prijemnik za ailerone, ali posto imas ovaj AR6210, rekoh ti da ti to ne treba, levi servo gurnes u AIL na Rx a desni u AUX1 na Rx i prica gotova...reseno 2a
I ta stvar oko krila i tvoje utvrdjivanja balansa krila... opet nepoverljivost i mrak na kraju tunela...
i kako sad CG i baterija... i propast sveta...
Covece, ostavi taj avion u kutiji lepo ti rekoh, udri sa tom tvojom novom stanicom po simulatoru, Phoenixu, imas bas ovaj aviona na njemu (Fix wing/elektro)... i udri po njemu, leti i vezbaj poletanje/sletanje i letenje i padaj i tako u krug...Glavu gore i osmeh na lice ! (yay)
Dogorismo se da dodjes do kluba kad bar malo otopli bar (5-6 C) bez vetra, koliko nam treba da dopunimo bateriju, manje nam vremena treba da ga sastavimo i da ga poletimo... nista ne diraj i ne cackaj... i daj malo volje zelje i optimizma... Upali sebi reflektor na kraju tunela... Ja znam da je to odlican avion i da tako leti... ne znam sta si ti utripovao i zamislio, pipajuci ga u kutiji.... ali i sam si citao review po svetu i rece mi "svi ga hvale"... a ti onda iz 3 dodira u kutiji skapirao da nema svetla na kraju tunela....

E sad ako ocekujes da ce sam od sebe, da leti... ERROR ... nece.. moraces da se navezbas ... a "u rukama mandusica vuka, bice svaka puska ubojita"... Svaki avion, jeftini.. skuplji... losiji... bolji... se dovede na zemlju u sto vecu mehanicku neutralu, upravljacke povrsine, servoi itd... kod ParkZona je to bar tako fabricki odredjeno, retko kad mora da se koriguje, onda se poleti pa se eventualno utrimuje u vazduhu i THE END... udri po njemu... Kad budes poceo da letis, lupas, krpis, kad budes znao sta ti treba u samom letenju, vrlo lako ces naci resenje, na netu ovde ili bilo gde !!! 4e
Ne igraj se sa njim u kutiji i nista ne diraj sve je fabricki podeseno i doterano... kako bog zapoveda... Uzmi stanicu i sibaj po monitoru...

Krenuo si skraja tunela, iz mraka u mrak... udarices o zid... (zid)... prvo pocni da ga letis, koliko toliko uspesno, poletis.. 2 kruga sletis... i tako do beskonacnosti... a onda mu trazi mane ... niko nije savrsen ! (<--)

Liep Puzdrau Zajko

 (res)Mudro zboris dobri covece. (res)

Sto bi se reklo, strpljen, spasen.
Ja ko danasnja omladina, nemaju strpljenja za vise od 10 minuta.
Povezao sam stanicu, podesio komande i letim, jos se nisam slupao, a u Phoenixu mi je sve na 100%.

Znam da ce da mi pomognes, ne sumnjam u tvoje dobre namere.
 ()-() (<--)
« Last Edit: January 09, 2013, 09:00:41 PM by bora61 »
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!