Author Topic: Oxalys F3A by Kyosho  (Read 14998 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Oxalys F3A by Kyosho
« Reply #15 on: October 11, 2008, 03:37:27 PM »
Vidi, nije ti lako....Evo ti jedna pesmica....


Mala nocna razmisljanje elektro modelara...


Od baterijskoh kombinacija evo, tacno, ludim
pa, se nocu u sopstvenom, hladnom, znoju budim.
Umesto da se sa dragom po mraku, u ljubavi mazim,
ja misli kako da ampere u vate preobrazim...

Razmisljam tako, koju elisu na motor staviti treba,
uf, meskolji mi se draga, ispod oka sad me vreba...
Pravim se da spavam, u glavi vrtim brojke,
sladji mi amperi nego njene dojke...

2S, 3S, 10 S koliko mi tih S-ova nedostaje
da mi model duze u vazduhu ostaje?

No, paziti moram da me ne drmne struja,
od silnih elektrona moz' friz da mi nabuja.
Necu zbog modela da imam afro frizuru,
ako ovako nastavim trebace mi i uzemljenje u turu...

Sve u svemu elektro problemi vrlo su slozeni
puno elemenata sa S kombinacijama mnozeni...

I ove noci, moja draga, izgleda da ce mirno spavati,
zbog elektro "glavobolja" ne mogu je je..vati
















Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Oxalys F3A by Kyosho
« Reply #16 on: October 14, 2008, 07:56:12 PM »
Nikako da stignem da napisem kako je prosla promena motora na Oxalisy. Pa kao sto sam bio rekao castio sam ga za vikend sa Hackerom A50-12S sa 5S baterijom i 13x10 elisom. Mogu da kazem Hacker u poredjenju sa TGY 55 600kV nije  NI NALIK, da ali u korist TURNIGY-a   (___). Nije da je to bilo lose, ali je po meni prethodni set up bio mnogo bolji. Jeste da je TGY bio na 6S i 12x6 elisi, ali to je bilo toliko bolje da nemam reci. Isto tako, obrtni moment koji proizvodi Hacker je jako zanosio model u stranu i pri poletanju i pri dodavanju gasa u letu, jer je motor 100g tezi. Da skratim pricu, Hacker motor koji imam nije za F3A letenje!

Vracam u model TGY SK 55-580kV i 12x8 elisu na 6S ili 13x8 na 5S. Siguran sam da ce Misha koji je kupio od mene TGY 55-600kV biti vise nego iznenadjen i zadovoljan. A Hacker, sva sreca pa imam odogovarajuce mesto i za njega gde ce sav taj obrtni moment doci do izrazaja.

Hocu jos jednom da podvucem da je Oxalys izuzetan model, sto i mnogi korisnici na svetskim forumima potvrdjuju, http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=542069 . Pedigre ovog modela je neverovatan, i sta to znaci kada se jedan visestruki svetski i evropski prvak Cristophe Le Roux potpise na model i kada jasno stoji da je model CPLR design prosetajte malo netom i sve bi trebalo da bude jasnije. Ovo sve pisem jer me je danas Vjeka uplasen zvao da me pita sto prodajem model, jer ljudi misle da sada nesto ne valja. Objasnio sam da prodajem onaj drugi ne sastavljen! Stavio sam ga na prodaju samo da bi brze i lakse prodao opremu viska koju imam a ne zato sto model ne valja, naprotiv, planiram da svakako imam barem jedan jos u rezervi, a zasto? Zato sto je sada cena modela izuzetna (185+15). Objasnicu i zasto: Kyosho je letos izbacio novi model koji se zove Osmose isto dizajniran od CPLR-a. U stvari radi se o IDENTICNOM modelu kao Oxalys samo je promenjen pristup u trupu prostoru za baterije u elektro verziji (nije vise odozdo i ne mora 2x3S nego prima i jednu od 6S odozgo). Naravno, u glow varijanti nema nikakve razlike. Koga zanima neka skine sastavnicu sa http://www.kyosho.com/jpn/support/instructionmanual/ap_sqs/pdf/10854-Osmose-70-EP_m.pdf pa ce mu sve biti jasno. Naravno, proizvodnja Oxalisa je prestala pa je i nabavna cena manja nego ranije, a Vjeka ju je krajnje posteno spustio i prema nama korisnicima dok u Nemackoj na www.kyosho.de drze cenu kao i ranije na 289Eur, isto koliko traze i za Osmose! Sve ovo pisem ne da bih reklamirao Vjeku nego zato sto je izuzetna prilika da ljudi koje zanima F3A letenje priuste sebi jedan stvarno vrhunski model. Ostalo je jos 3 komada kod Vjeke, pozurite jer se mozda ja i predomislim da imam samo jedan u rezervi ;)!

Pozdrav
« Last Edit: October 23, 2008, 08:19:00 PM by magic »
Veljko