Author Topic: UPUTSTVO: Povezivanje stanice i simulatora preko spp, ppjoy, FMS, AF, RF, Phx  (Read 59122 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Kao prvo hvala sto si se javio... Ona ostala polja su siva ne mogu se uopste otvoriti... isao sam  na conroler1 kao sto si mi napisao i kad sam isao na mapping otvorio se novi prozor i pisalo je : Cannot read mappings from joystick driver... Stanica mi je graupner mx20 a kabal audio sa jackom 3.5mm... uz nju sam dobio usb za kablo mozda to moze pomoci

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Kao prvo hvala sto si se javio...
   

ma sve je u redu tu sam da pomognem ako mogu  :big smile

Ajde jos malo pod pitanja: koji windows koristis?, imao sam dosta z'ebancija dok sam naterao ovo da radi na win7 64 bit, mora svaki cas da se selektuje ono " run in winXp compatible mode"....

koja je verzija ppjoy,cini mi se da se ovako slicno meni ponasalo sa jednom starijom verzijom... mmmm  ,  probaj najnoviju koja ima na netu ili daj mejl da ti ja posaljem.

hoce da bude problem i ako vec imas neki usb game controler pa si od ranije dodavao virtual joystik...

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Windows je 7 64 bit, ovo je ppjoy:  PPJoySetup-0.8.4.5-early-release, a prije njega sam instalirao smart propoplus...Usb kontrolera nemam jedino sto sam ppjoy par  puta instalirao jer sam mislio da sa njim nesto nije u redu... Kako da cekiram to run in windows xp mode?  poslacu ti e mail na private

Offline matted

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Puno pozdrava svima!

Moram da se ukljucim i pitam za pomoc, a moja situacija je sledeca. Pre 10-tak dana sam instalirao sve programcice i koristio simulator real flight..  Morao sam raditi sistem racunaru i sada sam zapeo na jednom mestu. U THERMOMETER aplikakiji stanica mi radi lepo, ali kada odem u control panel u GAME CONTROLLERS, tamo mi ne reaguje na stanicu nista. Eventualno nekada igraju sve skale ali koliko primecujem povucene mikrofonom koji je integrisan u laptop-u.. Nadam se da je neko imao ovaj problem pa mi moze pomoci? Najgore sto sam ovo pre 10 dana koristio, a sada imam problem nakon reinstalacije sistema.. Hvala u napred!

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Da li si instalirao PPjoy?

Offline matted

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
FIREBIRD hvala za dobru volju i zelju za pomoci!
 Imao sam toliko problema da sam radio bezbroj puta deinstaliranje svega pa postupak iz pocetka. Zainatio sam se toliko da sam 2 dana bez spavanja proveo uz racunar i cackanje programa. Na kraju uspeo.... Pa kad sam vec prosao ovo sito i reseto sa budzenjem simulatora da pomenem probleme koji su se desavali. Cela procedura je pracena i desavalo se to da u aplikaciji PPTHERMOMETER pokazuje pokretanje svih 4 kanala u slucaju moje stanice, ali se u control panel-u u opciji game controllers gde opet treba videti pomeranje grafikona u skladu sa pomeranjem palica, na stanici nije desavalo nista. Kod onih kojima se desi ovako nesto, a koriste laptop za simulator obavezno da provere u control panel-u u sound opcijama gde su mikrofoni, koji je mikrofon postavljen na default. Laptop racunari kako poseduju  integrisan mikrofon problem je najcesce u tome sto kada se krene sa instaliranjem svih ovih aplikacija  podesavanja se vezuju za taj integrisan mikrofon i kasnije ne mozemo mapirati i kalibrisati kanale sa stanice u control panelu. Dakle, obavezno pre pocetka instalacije svih programa  da se definise mikrofonski ulaz na laptopu kao default-ni u control panel-u, a ne da ostane sam mikrofon kao glavni komunikacioni.
Jos jedan problem koji se moze desiti je kada se sve predhodno resi i dodje se do kalibrisanja u control panelu je taj sto ce npr. od 4 kanala videti samo 2 i reagovati na njih ili drugacije. Ovde predlog da se uradi reinstalacija PPJOY drajvera. Kod mene se desilo i ovo i resio sam problem na taj nacin par puta. Ovo se moze desiti i nakon sto instalirate odredjenu verziju simulatora i koristite je neko vreme. (samo odjednom nemate neki kanal i ne mozete da iskalibrisete ponovo).   Mozda sam pisao puno ali mozda ce pomoci nekome sto bi mi bilo drago.

Jos jednom pozdrav za sve, narocito za FIREBIRD-a!!!

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Ja se ubih juce ceo dan pokusavajuci da namestim na win7 64. U jednom momentu sam cak namestio sve da reaguje i u aeorfly sve rade komande, ali kad upalim simlaciju avion samo krene da se vrti u krug, a posle drugi put kad sam upalio samo mu otpadne prednji tocak  :sljus

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Pratio sam ovu instalaciju od detalja do detalja, ali nikako mi u game kontrolers nece pokrene  kontrole. Primetio sam da mi instalacija preskace  ovaj prozor sa HID- compilant controler, pa mislim da zbog tog nema vezu ili sta vec. Je l' zna neko sta da radim, da ga nateram da proradi ?  :sljus

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
link za PPJoy je malo zeznut jer funkcionise preko nekog programa koji kao pomaze za download ili ne znam sta vec ali zapravo salje pop up trojance i gamad nije preporucljiv za upotrebu , postavicu link za novu verziju http://www.mrwonko.de/files/ppjoysetup-0-8-4-6.zip

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Dosta sam se pomucio i na kraju uspeo, hvala firebirdu jos jednom na pomoci, zapravo glavnu zackoljicu sam imao jer mi je jedan od prekidaca na stanici (sw2) bio u polozaju koji je blokirao sve, nakon njega sam dobio signal i kalibrisao sve.  I kod mene je izosta ovaj prozor sa HID kontrolerom ali eto uspelo je i bez toga. Puno sam pokusaovao da konekciju ostvarim preko kineskog "dongla" al na kraju sam njega izbacio i direktno ukljucio kabal na "mic in" .  Danas sam opet imao problem i paranoju jer nista nije htelo da radi al sam brzo shvatio da  "SPP Console" nije aktivan i zapravo prilikom svakog ukljucivanja kompijutera mora da se ukljucuje.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: UPUTSTVO: Povezivanje stanice i simulatora preko spp, ppjoy, FMS, AF, RF, Phx
« Reply #25 on: September 12, 2016, 01:36:29 PM »
Skinuo sam sve sto je gore navedeno i instalirao.
Napravio mono audio cable ( isto je i sa stereo cable ) i povezao na mic. Isto je i ako ide na line-in.
U control panelu nemam game port, ali kada kucam joy.cpl izbaci mi i pokaze da je instaliran Microsoft virtual joystick.
Smartplus mi pokazuje da radi ( standard ) i vidim popunjavanje pravougaonika, kako pokrecem palice.
Startujem emu.exe i nakon toga Phoenix.
Kada se Phoenix podigne , ne vidi bilo kakav kontroler ?

U cemu je kvaka ?
Win 10 pro x64 legalan.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!