Author Topic: Simulator na stanici 4ch?  (Read 5371 times)

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Simulator na stanici 4ch?
« on: December 06, 2011, 11:28:23 AM »
Pošto sam nov u ovome i nisam bas upucen u sve zezalice ovog hobija,ima par pitanja. Pošto sam se skoro zarazio ovim virusom,kako drugi kažu,kupio sam align Trex 100 i poceo malo da se vozikam ali nisam bas slusao Vase savete i probao sam malo da letim jer sam cekao da stigne simulator koji sam narucio, pa sam malo ostetio svoj helic koji vise nije u voznom stanju, a sada je stigao simulator. E sada ,ja sam u međuvremenu odlučio da ću ipak ići na veće heli tipa 450 ili 500 to još se dvoumim,ja sam naručio satnicu FUTABA 7Ch,pa me zanima da li da sa ovom stanicom od Trex 100 koja 4ch vežbam na simulatoru vožnju neki helia tipa 450 ili 500 i da polako učim ili da sačekam da mi stigne stanica 7ch pa onda da učim,da li ima razlike u ovim od 4ch i 7ch na simulatoru,tj da nešto ne ispadne pogrešno ako se učim na 4c stanici pa pređem na 7ch stanicu ?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #1 on: December 06, 2011, 02:58:43 PM »
Dejane, vežbaj na simulatoru što god više možeš nebitno da li je preko džojstika ili neke stanice.Gledaj samo da podesiš na levu ručicu gore-dole gas i kolektivni korak elisa,a levo-desno pomeranje nosa helija(kažem nosa jer on treba da se pomera u smeru tvoje ručice a ne rep..) a na desnu ručicu gore-dole podesi kretanje helija napred-nazad i levo-desno nek bude nakretanje helikoptera na levo ili na desno.Ništa ne možeš pogrešno da naučiš , jedino ti se razlikuje sam osećaj ili utisak dok vežbaš u zavisnosti koji upravljač koristiš...

Na početku vežbaj da održavaš heli u mestu, lagano u krug ili da voziš 8 ...

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #2 on: December 06, 2011, 03:03:59 PM »
Hvala na odgovru. Uspeo sam sve to da podesim bar mislim,samo mi neije jasno ov za nos i rep,tj misliš li da kada desnu palicu na desano meni rep treda ide levo jer tako? I još jedna pojam,horovanje to je da podignem heli i da ga održavam tako?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #3 on: December 06, 2011, 03:12:25 PM »
Tačno,kada gurneš palicu levo, rep helija treba da ide desno  tj. nos da ide levo.Sve komande su ti kao da sediš u kabini na mestu pilota(ti to u stvari i jesi-pilot helija  (yay) ).
Tačno-hoverovanje je lebdenje u mestu.Čini se prosto ali u stvari i nije baš.Mrdni malo heli u neku stranu pa probaj da ga smiriš u mestu da se ne kreće videćeš kakva je to jeba u početku  :jaki:

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #4 on: December 06, 2011, 05:24:58 PM »
Još jedno pitanje,kada izaberem neki mali heli,blade,kada mu dam gas i podignem on stoji ,ne mrda ni levo  ni desno samo održava visinu,a kada izaberem neki veći tipa 450 ili veći,njih kada podignem oni odlaze na jednu stranu,da li malo levo ili desno,uradim ja kalibraciju stanice ali isto se dešava,da li je to normalno?

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #5 on: December 07, 2011, 01:02:23 PM »
Sve sam pokušao da smirim heli ali nikako da mi stoji mirno,uvek kada poleti odlazi na jednu stranu. Šta da radim? Može li neka pomoć ili objašnjenje?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #6 on: December 07, 2011, 01:41:56 PM »
Pa probaj da ga natrimujes na stanici.Podignes heli i na trim za nagib po malo dodaj da ide suprotno od smera u koji "vuce".Isto tako ako ide u nazad po malo dodavaj trim da ide napred.Probaj da nadjes neku sredinu.Nikad ga ne mozes namestiti da stoji idealno u mestu, to i jeste vezba odrzavanja,tj hoverovanja...

ps.sad mi nesto pade na pamet, da se nisi igrao sa podesavanjima simulacije vetra,ugasi tu opciju ako imas.

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #7 on: December 07, 2011, 01:47:57 PM »
Nisam se igrao sa tom simulacimo vetra. A probao sam sa trimovanjem na stanici ali nikano da se smiri. A mali ovaj Blade,on stoji bez problema. Pa sam se zbog toga malo zapitao,da li treba da stoji mirno ili ne?

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #8 on: December 07, 2011, 03:17:42 PM »
To za taj mali blede mcpx,nemoj da te zavarava. to je neka idealna trimka i nije uopste tako naivan uzivo.Ja ga imam i znam o cemu pricam.

drugo,svaki heli ima tendenciju da klizi malo u stranu,gosn Lazo je to negde lepo opisao zasto se to desava. Dodaj malo expo i dual rate i pokusaj ponovo.

posle nekoliko desetina sati na simulatoru i dalje me je strah da izvodim sve te manevre uzivo,jer je stvarnost mnogo drugacija od simulatora.Mnogo stvari igra ulogu,od podesavanja mehanike,pa preko stanice i na kraju i samo vreme igra ulogu.

Ali za pocetak i uigravanje prstiju sa mozgom je itekako dobra stvar.Usparace mnogo love za popravke kasnije.

pozzz
Cane

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #9 on: December 07, 2011, 05:06:56 PM »
Znam da taj blade nije tako uzivo,pošto ima Trex 100,i slomio sam ga jer nisam hteo da čekam simulator. A kaži mi expo i dual rate,jer se to maže na hleb? Šalim se malo ali stvarno mi je to strano,jer sam početnik pa sva ta podešavanja itd,malo je novina,još nisam sve ukapirao. Ako možeš malo to da objasniš,u svako slučaju hvala puno.

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #10 on: December 07, 2011, 05:46:27 PM »
Ja koristim Phoenixrc simulator i za njega mogu da ti objasnim.

Naime kad izaberes model i u meniji izaberes EDIT MODEL,tamo imas sva vaznija podesavanja i mehanike i letnih sposobnosti i expo i sve sto moze da se steluje.

Sta dual rate i expo znace mozes ovde da vidis:



Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #11 on: December 07, 2011, 08:22:03 PM »
Hvala Cane na linku zas video,e sada sam već nešto naučio. kako je sve lakše kada imaš prave stvari.

Offline dejanr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 74
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #12 on: December 09, 2011, 10:47:48 PM »
Sto se tice da ide u jednu stranu,to sam skoro sredio,vrlo malo ide u stranu. Ali sada imam drugi problem a to je da kao da mi sam dodaje gas i onda izjedanpu skoci heli,pa smanji gas pa propadne malo,to neki put ide 2 -3puta zaredom i onda nema pa opet,jer to ima neki problem ili je to bag u simulatoru?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Simulator na stanici 4ch?
« Reply #13 on: December 10, 2011, 08:29:52 AM »
Pa pazi sad Dejo, ako to heli radi samostalno a ti ne diras rucicu gasa, onda definitivno nije ok,Da li ti se tako ponasa na bilo kom modelu ili samo na odredjenom?
Idi na kalibraciju u simulatoru i posmatraj kanale(one crte sto ti reaguju na pomeranje rucica) nista ne pomeraj samo gledaj da li stoje u mestu ili  ima malo nekog nekontrolisanog pomeranja.Uradi ponovo kalibraciju da simulator zna koji su ti krajnji hodovi komandi.