Author Topic: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.  (Read 5574 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« on: December 13, 2011, 08:33:01 PM »
Učesnici Firebird, Djgorandj, Pedjaar i IvanGrozni.
Snimatelj, reditelj, montažer, glavni i odgovorni za video snimak, Firebird.

http://www.youtube.com/v/vcpyvaBwNS8&rel=0&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3

PS
Gorane, stavi i fotografije.
« Last Edit: December 13, 2011, 09:34:38 PM by IvanGrozni »

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #1 on: December 13, 2011, 08:56:07 PM »
Evo da ja dodam i neku sliku.

                                               

Ivanova zoljica,fantasticno  (<--)...

                                               

I jedan 3-D,na zalost imao je neuspesan start ali ne sumnjam da ce to veste ruke brzo i kvalitetno da srede...

                                               

Mini mustang je ponovo imao peh pa pocinjem sve vise da mislim da ce da sluzi ko ukras na plafonu  :_D.

Momci hvala na druzenju i lepo provedenom vremenu... ()-()
                                               

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #2 on: December 14, 2011, 12:27:00 PM »
Ivane daj slike, nadam se da nije velika steta  mmmm
da nije krivac pehova ovaj carobni napitak na stiroporskom pakovanju stanice, na poslednjoj slici?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #3 on: December 14, 2011, 12:41:36 PM »
Evo i snimka pokušaja letenja mustanga,obratite pažnju na zvuk udarca kad je zamakao između žbunja u "12" sekundi...Nisam ni znao da tu postoji asfaltiran put   ") :hehe

                                                                         

Kako li je n3mke uspeo da vidi onaj "čarobni napitak"  mmmm  :big smile :big smile :big smile
« Last Edit: December 14, 2011, 12:46:34 PM by firebird »

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #4 on: December 14, 2011, 01:22:14 PM »
Ako je ona "medecina" koju je Nemke otkrio na slici redovno prisutna kada su ovakve zgode u pitanju, pocinjem da mislim da nije problem u onom nesretnom Mustang-u koji, mucenik, ima padova koliko i poletanja. (pijanoo)

Firebird, nema potrebe ubuduce da govoris: "Mustang je ponovo imao peh." Samo reci da si ga poleteo a mi cemo da pitamo da li je mnogo strad'o. :big smile
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #5 on: December 14, 2011, 01:45:45 PM »
Ivane daj slike, nadam se da nije velika steta  mmmm
da nije krivac pehova ovaj carobni napitak na stiroporskom pakovanju stanice, na poslednjoj slici?

Pazi kad ni ja nisam primetio unuče na kutiji. Nije, nije to uzrok. Bar tako mislim  mmmm a možda... Nije velika šteta. Popraviću to. Mislim da otklone treba da smanjim na 40%, naročito elerona.

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #6 on: December 14, 2011, 02:36:19 PM »
Pa mislim skoro isto sam i ja uradi kad sam prvi put lete MiG 29 ali bio je tu moj istruktor Gabor pa je uspeo da izvuce model...
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #7 on: December 14, 2011, 02:59:53 PM »
Pa mislim skoro isto sam i ja uradi kad sam prvi put lete MiG 29 ali bio je tu moj istruktor Gabor pa je uspeo da izvuce model...
 (<--)

Sa akcentom na "prvi put". Ovaj muceni Mustang padne kako poleti, sto je vec opevano u mnogim temama.  :mhm

p.s. Ovo je cisto zezanje, bez ikakvog pokusaja da uvredim ili omalovazim pilota istog.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #8 on: December 14, 2011, 03:12:48 PM »
Kako vidim, lepo ste se proveli na livadi... Što se tiče Mustang-a  mmmm @firebird, ako te to teši, ja imam slična iskustva sa Zero-m. Znači poletim ga bez problema, pa na kraju obično ga slećem po raznim glupim načinima... A nije razlog da ga ne znam leteti već... Treba da si uporan i da teraš temu do kraja.
Kakav je taj "putnički" model? Jel već neko leteo sa tim modelom?

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #9 on: December 14, 2011, 03:39:04 PM »
Ma u pravu ste za mustanga,nekako smaram više sa njim.Od sad pišem samo ako ga naučim da leti pošto je još mlad i neiskusan a ja bez strpljenja u letenju ;namig

Ovaj putnički je neki airbus ili boing 767 produženi ili 777 ni dan danas ne znam... mmmm  i stoji mi već godinu i po dana u šupi,nikako da ga "napravim",a tu mi je i problem sa transportom do livade, neće u juga... (fiu)
Planirao sam za njega dva edf sa 1kg potiska ali izgubio sam strpljenje i za dva setupa treba oko 100$ pa sam resio da ga udam i dao Gorančetu...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #10 on: December 14, 2011, 03:48:49 PM »
Ovaj putnički je neki airbus ili boing 767 produženi ili 777 ni dan danas ne znam... mmmm  i stoji mi već godinu i po dana u šupi,nikako da ga "napravim",a tu mi je i problem sa transportom do livade, neće u juga... (fiu)


Predlog za transport modela:


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #11 on: December 14, 2011, 04:25:45 PM »
@ Gabor, e super ti je ideja , a kako sad još i kamion da stavim u jugića... mmmm  :_D

moraću da nabavim jednu SportBilijevu torbicu  :jaki:
« Last Edit: December 14, 2011, 04:54:03 PM by firebird »

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #12 on: December 15, 2011, 12:04:00 PM »
Bas ste duhoviti, sto se tice transporta...  :big smile
ja bi ti reko da ga poletis u dvoristu pa tako do livade...  :_D
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #13 on: December 15, 2011, 01:47:25 PM »
Bas ste duhoviti, sto se tice transporta...  :big smile
ja bi ti reko da ga poletis u dvoristu pa tako do livade...  :_D

 Ma nema ni potrebe više da razmišljam o tome  (giveup), Boing je predat Goranu da radi sa njim sta hoće, ili da ga uda   :'(  ili da ga sklopi i poleti  oo)) o čemu i on sanja još od prvog dana kad ga je video, eto neka on odluči. Nadam se samo ako je ova druga varijanta da će otvoriti temu i ovde i postaviti neku sliku a naravno da ću se i ja potruditi da mu pomognem ako negde zapne  :superman: (work).

Offline GogaAR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: Letenje u Kopljarima 11.12.2011.g.
« Reply #14 on: January 16, 2012, 12:48:44 PM »
Vidim da ste se lepo druzili na Pedjinom terenu,a sto se tice mustanga-Goran je za sve kriv-,,lose baca,,!
Pozdrav sa Apenina,druzimo se uskoro...