Author Topic: RF 4.5 dll problem  (Read 3801 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
RF 4.5 dll problem
« on: December 21, 2011, 09:45:29 AM »
Da se nadovezem na poruku koja je vezana za istu temu u mom subject-u.
Nikako da se iskobeljam sa NVLSCAN32.dll i fmod.dll fajlovima za RealFlight verziju 4.5. Nedavno sam pokupio demo verziju RF4.5 koja u ima pomenuta dva dll-a medjutim kada ih iskopiram u RF4.5 instalacioni folder i pokrenem RealFlight.exe dobijam poruku za NVLSCAN32.dll (not valid Windows library) a kad pokrenem Launcher.exe dobijam isto ali za ovaj drugi dll. Vidim dosta vas forumasa leti na RF4.5. Takodje ranije sam bio instalirao RF5, medjutim imadoh isti problem.

Ima li neko da mi posaljem link gde mogu da pokupim ove dll-ove ili citavu (kompletnu) instalaciju ? Ili da dizem ruke od RF ?

Pozdrav

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: RF 4.5 dll problem
« Reply #1 on: December 21, 2011, 12:26:31 PM »
Poslaću ti na email ove fajlove. Ako ih nađem, naravno.

E ovako, kod mene na računaru našao sam fajl fmod.dll, kao i fajl nvlscan2.dll (bez "3", sa "3" ga nema).


Poslato.
« Last Edit: December 21, 2011, 12:34:42 PM by IvanGrozni »

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: RF 4.5 dll problem
« Reply #2 on: December 21, 2011, 07:24:28 PM »
Ivane

hvala na mail-u. Sad mi ne prijavljuje problem sa pomenutim bibliotekama ali mi sad uvalio istu kosku sa DIBAPI32.DLL. Ja neznam, izgleda da sam pokupio neku felericnu instalaciju.
Dodatno sada, kada pokrenem launcherG4.exe javi mi "Unknown product code". Kada sam otvorio file build.num tu pise (verovatno) verzija simulatora 450.21

Mozel' opet help  :_D

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: RF 4.5 dll problem
« Reply #3 on: December 22, 2011, 09:26:28 AM »
Ivane

hvala na mail-u. Sad mi ne prijavljuje problem sa pomenutim bibliotekama ali mi sad uvalio istu kosku sa DIBAPI32.DLL. Ja neznam, izgleda da sam pokupio neku felericnu instalaciju.
Dodatno sada, kada pokrenem launcherG4.exe javi mi "Unknown product code". Kada sam otvorio file build.num tu pise (verovatno) verzija simulatora 450.21

Mozel' opet help  :_D

Može, poslao sam ti i ova dva fajla.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: RF 4.5 dll problem
« Reply #4 on: December 22, 2011, 11:18:34 AM »
Ivane

hvala na mail-u. Sad mi ne prijavljuje problem sa pomenutim bibliotekama ali mi sad uvalio istu kosku sa DIBAPI32.DLL. Ja neznam, izgleda da sam pokupio neku felericnu instalaciju.
Dodatno sada, kada pokrenem launcherG4.exe javi mi "Unknown product code". Kada sam otvorio file build.num tu pise (verovatno) verzija simulatora 450.21

Mozel' opet help  :_D
Verovatno si instalirao update-e (exe fajl) bez instalacije same igrice.
Najgore je sto instalacija update-a izgleda kao instalacija softvera, ne zali se da ne postoji prethodna puna instalacija niti ti negde pise da je u pitanju samo update.
Imas pm sa instalacijom i uputstvom, provereno radi.
« Last Edit: December 22, 2011, 11:23:30 AM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: RF 4.5 dll problem
« Reply #5 on: December 24, 2011, 12:26:39 PM »
Uspeo sam da instaliram RF 4.5  (pijemo) prema uputstvu koje je bilo u sklopu downloada ne koje me je uputio @ak - thanks !

Moj USB dongle je proradio (iz drugog pokusaja - ko zna zasto nije hteo iz prvog, no nema veze). Jedino sto me malo buni to sto nemogu da aktiviram flapsove. Iako pise npr CTRL+F, to ne reaguje. Ne reaguje bilo koji asociran taster (mada cu sada da probam da upotrebim neki od tastera koji nisu po default-u asocirani nekim drugim funkcijama). Opcija Enable hotkey -> Joystick emulation mi je iskljucena (kad je ukljucim RF zna da zabaguje)

Na emulatoru sam poiskljucivao sve one check boxove (osim lock calibration). Kada sam ukljucio autodetect on mi je dao rezultate: X1=8, Y1=4, X2=16 i Y2=8. Ovo mi nista nije jasno (posto u RF ne postoji 16-ti kanal).

Da li neko zna kako da ukljucim flapsove. Ovo pitam jer kada ukljucim Cesnu 182, ona se pojavi sa spustenim flapsovima pa moram da letim sa tako spustenim flapsovima non-stop.