Author Topic: CMPro Zero 2100mm  (Read 44594 times)

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #15 on: January 08, 2012, 11:20:59 AM »
Pa ako uspemo da test pilota "prevarimo" da dodje u nase juznije krajeve onda ce svakako trstenik biti pravo mesto za to, mada test pilot jos ne zna da je on taj. :D Salim se malo...u jednom razgovoru sa Mircetom, covek se lepo ponudio da nam izadje u susret i napravi prvi let. Pa ako to jos uvek vazi, nama ce biti drago jer kod nas ne postoji covek sa vecim stazom i iskustvom u letenju warbird aviona od Mirceta. Tako da je on pravi covek za to. Ali do prvog leta ima jos vremena !!! Pozdrav

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #16 on: January 08, 2012, 12:30:15 PM »
Ma vec sam negde napisao ali da jos jednom ponovim. Trstenicki aerodrom je sjajno mesto za druzenje.
Opustena atmosfera, dobri ljudi, odlican aerodrom sa velikom stajankom, odlicnom za poletanje i sletanje modela,na kojoj nikada nije guzva, dve krace asfaltne piste idealne za modelare. A da ne pominjem prave letelice i koliko ih tamo ima, klopu u obliznjoj Stopanji sa obaveznim kolacima. itd itd.. Na kraju svi moji novi modeli su vatreno krstenje imali tamo. (slucajno ili namerno) Za nas sa severa malo jeste podalje ali vredi truda.
Radujem se unapred novom izletu .   :)aplauz

Online sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #17 on: January 08, 2012, 05:01:45 PM »
Stalac za zeleznicu a Trstenik za avijaciju  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #18 on: January 08, 2012, 05:29:08 PM »
Ako meni padne čast "prvog leta" verovatno će to onda biti na Čeneju...

Pozdrav

Mirče

Online sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #19 on: January 08, 2012, 11:32:30 PM »
Ako meni padne čast "prvog leta" verovatno će to onda biti na Čeneju...

Pozdrav

Mirče

Bice to skuplja pita no tepsija  :sljus :hehe
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1469
  • teramo ga jako
Cao
« Reply #20 on: January 10, 2012, 04:17:46 PM »
Kao sto ste i sami rekli model ce dugo da se pakuje i uklapa da sve to cucne na jednom mestu kako treba a dok ne poleti treba dosta vremena,ja mislim da bi bio red akoste modelari da onaj ko ga pravi sam i da ga poleti,nadam se da do tog trenutka bicete puno iskusniji i smeli pa valjda cete ga i poleteti,zasto traziti probnog pilota ako vi necete da uzivate u prvim letovima i zacecima sa njim,ja mislim da je to najsladje i najlepsi filimg od svega toga u modelarstvu

Offline Goran-Le

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 193
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #21 on: January 11, 2012, 12:18:18 AM »
Pazi sad mmmm kakve su to pticurine (<--) (thumb)

Odlican avion,odlican model,odlican odabir set up-a i zelim vam odlicne i uspesne letove!!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #22 on: January 11, 2012, 01:54:19 AM »
Tako će i ova naša trojica da lete... Golub, Dišljenko i Miša...  ;namig

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #23 on: January 11, 2012, 12:59:39 PM »
Svaka cast za model momci, imao sam prilike da opipam trup dok je bio u Paracinu, deluje stvarno impresivno, a sto se tice letenja istog u potpunosti se slazem sa Dejan_Ts (Zarin), da bi vi trebali prvi da probate delo svojih ruku. I bez uvrede na osnovu onoga sto sam video u TS i Pn od vas, niste vi jos za taj model (doduse to je bilo pre godinu dana), nisam ni ja za taj model da ne bude omalovazavanja. Ja iskreno sa ovih krajeva znam samo njih dvojicu koji mogu da budu testni piloti na ovom Japancu (jedan je Zarin, a drugi moj drug Nesa iz Paracina), mada bih iskreno voleo da vidim ovaj model pod Mircetovom komandom na njegovom ognjistu iz razloga-razgledanja njegovih modela koji na netu deluju imresivno (uzivo su verujem jos bolji)  (res).
Pozdrav i Srecni praznici, i da mazite i pazite Bozic Batu, trebace vam jos.  (pijemo)

P.S.: Imam jednu teretnu prikolicu viska, za jedan dobar rostilj uz druzenje kod vas ili nas mozete da je dobijete (trebace vam)
« Last Edit: January 11, 2012, 01:07:44 PM by Dakyle »

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #24 on: January 11, 2012, 09:27:59 PM »
Pa nama je najveci problem bio taj transport modela,u samom pocetku bio sam veliki protivnik da se uzima ovoliki model samo iz razloga transporta.Medjutim jakom voljom mog mladjeg brata ovaj model je ipak u nasim rukama.Svanulo mi je i ogrejalo me sunce po ovom kisnom danu kad sam procitao da Darko ima prikolicu za nas.To su lepe vesti a druzenje uz pice i rostilj moze da bude svakog dana kad se vidimo a ne samo u posebnim slucajevima.Nadam se da ce ovih dana da bude malo lepse vreme pa izvolte kod nas u goste da se izletimo na tenane i da se vidimo posle duzeg vremena.


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #25 on: April 04, 2012, 01:52:48 AM »
Pre jedno mesec i po dana bio je Dišljenko kod mene. Gledali smo modele, pričali ceo dan o modelarstvu, a posetili smo i Goluba, pa je tamo Dišljenko napravio mnogo slika od mog bivšeg Zero-a.
Ono što tada nije slikano su detalji izrade ispod kapotaža, jer kapotaž kod Goluba nismo skidali.

Pošto je nova sezona letenja stigla, Zero se opet obreo kod mene, doneo ga Golub na malu proveru, pa pošto sam skidao kapotaž, evo i tih slika.
Ko zna, možda Dišljenku i Sopranu pomognu kad budu nameštali svoj model...





















Pozdrav

Mirče

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #26 on: April 04, 2012, 09:50:20 AM »
Mirce bas si ljudina, nemam reci. Hvala sto si se setio nas, itekako ce nam ove slike biti od pomoci. Hvala jos jednom !!!

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #27 on: April 04, 2012, 09:39:43 PM »
 :)aplauz
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #28 on: April 05, 2012, 12:17:16 AM »
Pa, kako da vas se ne setim...

Kad planirate da počnete sa radovima?

Pozdrav

Mirče

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: CMPro Zero 2100mm
« Reply #29 on: April 05, 2012, 12:35:51 AM »
Kao sto vec znas Mirce, najveci problem i razlog sto jos nismo poceli je taj sto sam ja u Beogradu na studije i odolazim kuci na mesec ili mozda malo jace a zadrsim se samo za vikend. I tu je problem, jer kad dodjem ne znam sta cu pre, da budem sa mojima ili da idemo da letimo i vikend prodje mnogo brzo. Ali u junu imamo malo vecu pauzu pa ce tad sve snage bitu uperene na sklapanje, a dotad ce se raditi po malo jer stavno zelim da ucestvujem u sklapanju ovog aviona. Burazer bi to mogao i sam ali nije fora :D Taman ce za taj period pristici vecina potrebnih delova za avion i to je to !!!

Ali da ne ispadne da bas nista nismo radili, napravljeno je postolje za trup Zero-a od stirodura. Misa nam je poslao fajl koji je on pravio za njegovog zero-a pa je samo malo prepravljen. Tako da se sad sa velikom lakocom moze manipulisati sa trupom.

Ti i ja se vidimo za malo jace od nedelju dana kao po dogovoru. Pozz i sve najbolje !!!