ELEKTRONIKA > RC SERVO

RC SERVO - za početnike

<< < (2/4) > >>

tibeteagle:

--- Quote ---...ali da li i minus?
--- End quote ---
Verovatno se želi zaobići da servo struju napajanja vuče iz BEC-a u nekom RC autiću?  mmmm
Odgovor je da, i minus direktno na LiPo, ali samo zbog kraće dužine kabla između izvora (2S LiPo) i potrošača (servoa), da bi pad napona bio manji.  Inače elektronički je svejedno, jer ceo strujni sistem radi na istom vodu minus polariteta.
Tako samo signal iz RX-a ide do servoa.



dusan.milenkovic:
Bas to. Na 5v je servo spor. Predvidjen je na 6-7.4v, a ne bi komplikovao sa spoljnim BEC ionako mi treba max moguca brzina zbog AVC. Sve je toliko blizu posto je GT da nece neke osetljive gubitke imati na duzini kablova. Hvala.

 (pijanoo) (res) (pijemo)

bora61:
Par pitanja, za koje mislim da imaju veze sa servoima.

Procitao sam negde da nije dobro za avion da svi otkloni budu na svojim makimumima. Zasto ?
Zasto se preporuceni otkloni na svim povrsinama u user manualima (HorizonHobby) daju u milimetrima, a ne u stepenima?
Pretopstavljam da je teze izracunati/izmeriti otklone, ako se mere daju u milimetrima, umesto u stpenima, kada moze da se koristi uglomer ?
Da li vi koji letite 3D masine koje imaju mocne servoe i motore, sve otklone stavljate na maksimume ?
Da li te maksimume dobijate tako sto koristite na Hornu najblizu rupu povrsini + najdalju rupu na servo armu od centra servoa ?

Rekose mi da nema glupih pitanja, pa ko velim da pitam.

Hvala.

ivanmagd:
Ja verujem da preveliki otkloni remete normalan tok vazduha i da preko neke tacke prave preveliki otpor, sigurno ce me neko od ucenih ljudi ispraviti ali to je moje poimanje. Sigurno da svako krilo ili komandna povrsina u zavisnosti od svojih specifikacija ima odredjen maksimalni i dozvoljeni otklon.
A sto se merenja tice, svi u kuci imamo lenjir a retko ko uglomer koji je primeren upotrebi na avionu jer se mora uspesno monitati i fiksirati u korenu komandne povrsine.

tibeteagle:
G. Bora61, naravno nema glupih pitanja, ali morate da budete konkretniji i da kažete tačno na kojem modelu želite da podesite mehaniku servo komande. Teoretisati se može do besvesti o kinematici komandi, a da nema dodira sa vašim problemom.
Ima jako puno vrsta modela sa raznim vrstama komandi na njima, koje se na mnogo načina može podesiti, podešavati. Takođe postoje velike razlike između objetivnih kriterijuma i subjetivnih zahteva RC pilota za podešavanje.
 ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version