Author Topic: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u  (Read 12685 times)

Offline mladen.pg

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
  • Mladen
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #15 on: September 13, 2012, 07:51:52 PM »
Turnigy 9x (v2 Firmware) radi super i sa
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12901__Hobby_King_2_4Ghz_Receiver_6Ch_V2.html

jer je V2 , ali  ima samo 6 kanala a ne 8 .
ja sam probao sa
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html
i radi mi super jer  prijemnik "Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2" moze da radi a Turnigy 9x (v2 Firmware) . ja imam Turnigy 9x (v2 Firmware) tako da kod mene radi super . samo treba upariti Tx i Rx  . starije verzije  Firmware ne moze da radi koliko sam upoznat iz foruma .

ali ova

za menne je najednostavnija i najeftinija varijanta i ne zauzima mnogo, samo se zalemi i  ulijepe jedna za drugu trakom tako da dobijes kompaktnu cjelinu . Ako zatreba dase konektuje preko kabla samo se iz Rx izvuče kabal i prikači kabal od Tx i simulatora i radi kao i prije .
 
 

 

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #16 on: December 10, 2012, 09:33:33 AM »
Ja ovo odradio (ovo lemljenje). Imam istu ovu stanicu i prijemnik (V2) sa original firmware-om (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html). Takodje imam i kabl za RealFlight (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14309__USB_Simulator_Cable_RealFlight_G4_5.html), da kazem nije za Phoenix.

Medjutim ni jedan simulator ne vidi signal (kontroler). Sve sto vidim je da prijemnik odreaguje (ukljuci se i "upari" se kad ukljucim predajnik). Inace nema potrebe da nesto uparujem prijemnik i predajnik posto su odranije upareni (probavao sam u modelu).
Probao sam takodje i sa drugom stanicom i ne reaguje.

Da li sam nesto zaboravio ?

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #17 on: December 10, 2012, 10:51:11 AM »
Originalni prijemnik koji dolazi uz stanicu Turnigy 9X8C-V2 8-channel receiver nema PPM izlaz i ovo sa njim ne moze da se uradi.
Sa druge strane TR6A Version 2 ima tu mogućnost koja je nedokumentovana, odnosno ne postoji u zvaničnoj dokumentaciji.
Takodje sam nalazio postove da postoje i TR6A kod kojih PPM ne radi. 

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #18 on: December 10, 2012, 02:29:17 PM »
Originalni prijemnik koji dolazi uz stanicu Turnigy 9X8C-V2 8-channel receiver nema PPM izlaz i ovo sa njim ne moze da se uradi.
Sa druge strane TR6A Version 2 ima tu mogućnost koja je nedokumentovana, odnosno ne postoji u zvaničnoj dokumentaciji.
Takodje sam nalazio postove da postoje i TR6A kod kojih PPM ne radi.
Dobar ti avatar  ;)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #19 on: December 10, 2012, 04:50:52 PM »
Originalni prijemnik koji dolazi uz stanicu Turnigy 9X8C-V2 8-channel receiver nema PPM izlaz i ovo sa njim ne moze da se uradi.
Sa druge strane TR6A Version 2 ima tu mogućnost koja je nedokumentovana, odnosno ne postoji u zvaničnoj dokumentaciji.
Takodje sam nalazio postove da postoje i TR6A kod kojih PPM ne radi.

A to sto na stanici mogu da podesim da li cu da koristim PCM ili PPM ? Mislim da je trenutno (default) PPM.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #20 on: December 10, 2012, 10:34:45 PM »
A to sto na stanici mogu da podesim da li cu da koristim PCM ili PPM ? Mislim da je trenutno (default) PPM.
To nema veza sa postojanjem PPM signala na nekom pinu prijemnika.
PPM i treba da bude jer 2.4G predajni modul koji se nalazi u tvojoj stanici ocekuje PPM signal.


Dobar ti avatar  ;)

Da postoji FPV kao tema na forumu mozda bi bilo i "pravih" slika ovako tu je samo tematski avatar da zagolica mastu  (photograf)  ;namig
« Last Edit: December 10, 2012, 10:41:56 PM by nebeski »

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #21 on: December 10, 2012, 10:59:40 PM »
Ma kakvi, koga jos zanima FPV  ::)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline askic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • ENTER Subotica
Re: Bežično upravljanje letelicama u simulatorima na PC-u
« Reply #22 on: December 12, 2012, 08:39:37 PM »
Ima li neko iskustva sa prepravkom za "12-in-1 G5.5 Almighty Flight Simulator Dongle"
(http://dx.com/p/12-in-1-g5-5-almighty-flight-simulator-dongle-black-white-153013)
i Spektrum DX6i + Spektrum AR6000 ?
Mislim, da li je isti raspored pinova i spajanje kao gore navedeno?
I ja bih da se igram bežično na velikom LCDu  :)