Author Topic: Aero fly ili Phoenix  (Read 3214 times)

Offline fifti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Aero fly ili Phoenix
« on: February 13, 2012, 02:08:34 PM »
Dakle interesuju me iskustva iskusnih, koji je realniji simulator ? Pri tom ne mislim na zvuk i grafiku nego na cisto ponasanje istih modela.Izmedju ostalog radi se o modelu Edge Zivko koji je u Aero fly manji za samo 10 cm u raponu a model se ponasa drasticno drugacije .


Uploaded with ImageShack.us

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Aero fly ili Phoenix
« Reply #1 on: February 13, 2012, 02:24:12 PM »
Ne možeš posmatrati neki određeni model u simulatoru i očekivati da on ima veze sa realnim svetom i realnim modelom. Tako ne možeš dva modela porediti u dva različita simulatora. U realnosti je svaki model (čak i od istog proizvođača) različit kao i vremenske prilike na dan letenja što sve utiče na utisak o tome kako se model ponaša.
Jedina paralela koju eventualno možeš da pokušaš da izvučeš iz simulatora je da imaš svoj model koji u realnosti često letiš i da onda nađeš i podesiš neki od ponuđenih modela tako da te otprilike potseća na realni model.

Mislim da je najvažnija upotrebna vrednost simulatora (neki bi rekli i jedina) u tome što možeš "ugurati" automatizam u prste da bi izveo određene akrobacije ili figure. Čak i onda imaš taj problem da tako stečen refleks primeniš u realnosti tako da ga prilagodiš realnom modelu i uslovima letenja.

Uglavnom, simulator posmatraj kao vežbu automatizma i refleksa i kasnije ta znanja primeni uživo.
Ništa ne može da zameni često vežbanje figura uživo.

Offline fifti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: Aero fly ili Phoenix
« Reply #2 on: February 13, 2012, 02:28:20 PM »
Ne možeš posmatrati neki određeni model u simulatoru i očekivati da on ima veze sa realnim svetom i realnim modelom. Tako ne možeš dva modela porediti u dva različita simulatora. U realnosti je svaki model (čak i od istog proizvođača) različit kao i vremenske prilike na dan letenja što sve utiče na utisak o tome kako se model ponaša.
Jedina paralela koju eventualno možeš da pokušaš da izvučeš iz simulatora je da imaš svoj model koji u realnosti često letiš i da onda nađeš i podesiš neki od ponuđenih modela tako da te otprilike potseća na realni model.

Mislim da je najvažnija upotrebna vrednost simulatora (neki bi rekli i jedina) u tome što možeš "ugurati" automatizam u prste da bi izveo određene akrobacije ili figure. Čak i onda imaš taj problem da tako stečen refleks primeniš u realnosti tako da ga prilagodiš realnom modelu i uslovima letenja.

Uglavnom, simulator posmatraj kao vežbu automatizma i refleksa i kasnije ta znanja primeni uživo.
Ništa ne može da zameni često vežbanje figura uživo.
Da me neshvatis pogresno, sve je to jasno.Naradvno da je similator samo uguravanje rutine u prste i da nema veze sa raslnim svetom.Moje pitanje je bilo u kome se od gore dva pomenuta simulatora modeli realnije ponasaju.


Uploaded with ImageShack.us

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Aero fly ili Phoenix
« Reply #3 on: February 13, 2012, 02:43:07 PM »
Jasno. Mislim da je Phoenix realniji.
Recimo, mogu da nateram jedan od ponuđena dva F3A modela da leti otprilike kao moj Sebart Wind S.
Ponavljam, sve je to vrlo subjektivno.

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Aero fly ili Phoenix
« Reply #4 on: February 15, 2012, 11:50:40 AM »
Neces pogresiti ni sa jedan  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev