Author Topic: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu  (Read 47416 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #30 on: March 31, 2012, 09:59:52 AM »
Kako je i Mirče napisao, iznenadili smo se kad smo videli da je neko radio preko nedelje na krugu... Svaka čast i Draganu, iako nije video "poziv" na vreme, došao je kad je mogao i dao svoj doprinos da se održava teren.  ()-()
Mirče, ti stvarno nemaš granica kad se radi o hobi temi, i ovo ćeš isterati do kraja, svi mi to znamo. Kako je i Bane rekao, i ja sam uz tebe, što se pomoći tiče gde god mogu, tu sam, pomoći ću. Ja sam pokušavao još prošle godine da Bečejski klub nekako oživimo, ili da se napravi nešto, ali za to nema šanse. Svi bi da se to napravi, ali da niko ne uradi ništa. To baš i ne funkcioniše, pa zato ja sebi napravio radionicu. Što se tima tiče, svi koji hoće, mogu se pridružiti. Možda zvuči malo sebično, ali...Video sam da nemam podršku, što onda da se "lomim". Bile su to priče da bolje da se ne zna da postoji Bečejski aeroklub itd., itd., ali pravi razlog i istina se ne zna. Svi znamo da od neke vrste podrške, i tu ne mislim na materijalnu, teško može nešto da se napravi. Ali da idem sad u  (offtopic)
I stvarno, treba da budemo sretni da imamo mogućnosti da letima na takvom dobrom terenu.
A za kraj, jes' da smo se naradali, ali tek ćemo da uživamo u letenjima modela gde će se u nekom smislu isplatit naš trud, naš rad.



Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #31 on: March 31, 2012, 04:09:40 PM »
Da bi sa reči podrške prešli na dela, sutra u 14 časova - isto mesto kao i predhodne dve nedelje, betonski krug...

I nemojte da opet budu neki rodjendani, unuci spavaju u to doba, dolaze gosti i te fore...
Ajde da sutra sredimo to malo što je još ostalo pa, da se od nedelje leti...

Vidimo se u 2 - motika, lopata, kolica, ti i ja...

Pozdrav

Mirče
 
P.S. Razmišljam da isporuka Bravo-a i auto karoserijica Magicu, bude na aerodromu. To su još dva para "snažnih ruku"... ;namig

« Last Edit: March 31, 2012, 04:17:33 PM by mirce »

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #32 on: March 31, 2012, 07:06:01 PM »
E svi ste mi slatki i fini i kako da Vam covek ne napise pesmu .
Naravno drago mi je sto sam deo male slozne ekipe Ns modelara.
Svaka cast Zlokasu !
Pozdrav OKO !

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #33 on: April 01, 2012, 08:58:46 PM »
Danas smo bili vredni i završili sve "zacrtano"... Dan je bio veoma vetrovit, trebale su jakne i kape, ali ništa nam nije smetalo...

U početku nas nije bilo mnogo, ali su svi bili više nego vredni...



Čika Dule je odgurao najmanje 20 kolica trave, a nije se ustručavao ni lopate... Govorili smo mu da se "mane toga", ali nije vredelo...





Ubrzo je, iz Bačke Palanke, došao i naš drugar Dragan Novaković (Gaxx) i dao pun doprinos današnjoj akciji.



On je novi član našeg modelarskog udruženja.

Stigao je i Jole...



Oko je bio veoma vredan...



U jednom momentu je pružio je dokaz, sad već legendarnim stihovima:

 I na kraju smilovo se Baja
 Do zemlje smo oteglili jaja
 Odvukli se kuci kao gliste
 A sredili samo pola piste



Negde oko pola četiri stigla je podrška iz Beograda...
Kako se vremena menjaju, nekada se za promene išlo iz Novog Sada u Beograd a sade je to obratno....
Magic, Branek i Saburo pokazali su nam da su pravi drugari i pružili dokaz praktičnim radom...



Hvala momci...

Baš smo bili vredni...



...i na kraju, pista je bila do...




Evo kako sve izgleda...










Uz sliku današnih "akcijaša"...



...zahvaljujem se svima koji su, u predhodne tri nedelje, doprineli novom izgledu naše modelarske piste.

Pokazalo se da ima zajedništva i iskreno se nadam da će ova "modelarska ekipa" uspeti da izgura i nove projekte koje smo sebi zacrtali.


Od nedelje koja je pred nama, počinje i sezona letenja.

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: April 01, 2012, 09:04:28 PM by mirce »

Offline osy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 69
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #34 on: April 02, 2012, 10:25:30 AM »
Ovo je prava skupa vrednih ljudi! Jako je lepo odrađena pista, stvarno za pohvalu! Žao mi je što ove nedelje nisam mogao doći da pomažem, izgovori ... izgovori .... znam ... znam ...
Al ako drugo ne, vidimo se uskoro na flyanju.

Pozzz

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #35 on: April 02, 2012, 10:39:19 AM »
Da se podsetimo...

Nekad...





...istorijske slike...







...i sad









Pozdrav

Mirče
« Last Edit: April 02, 2012, 12:02:39 PM by mirce »

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #36 on: April 02, 2012, 01:29:20 PM »
Drago mi je sto sam i ja postao clan ove ekipe, bilo mi je zadovoljstvo juce da se druzim i radim sa vama!
Kao rookie nadam se da sam se dobro pokazao... (work)

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #37 on: April 02, 2012, 04:53:48 PM »
    Sve je ovo lepo ali vidim ja da ovaj forum postaje mesto sirenja preteranog optimizma , neskromnog izvestavanja i ko zna
u sta ce se ovo  sve izroditi !Te u cilju suzbijanja ovakvih a i slicnih pojava osecam se duznim da pazljivog citaoca realno i istinito obavestim o zavrsetku ove  akcije , a sve naravno iz ugla narodnog umetnika i pripovedaca !
   I OPET ...
 
Sve Knezove okupio Mirce
Jos jace se dere i jos jace mase
Svi ga opet vec gledamo belo
Rmbanje nam ne gine za celo

Vetar duva  ulazi u kosti
A mirce nam  odredio turu
On na zemlji a bog je na nebu
Na bajatom drzo nas je hlebu

Nema sunca al kosava brije
Nema da se ni jede ni pije
Na haubu Mirce popeo se gore
O roku mi morate sagraditi dvore

A Knezovi hrabri  sazidase sanac
Kupio nam kolu drzi je k"o mamac
Ajde , ajde brze jos gotovi niste
Ostade vam ovde jos meter-dva piste

I taman smo smislili da ga zakopamo
Kad povice neko " pogledajte tamo"
Ono u daljini prasina se digla
Kanda nam je neka preka pomoc stigla

To dodjose vitezovi iz Beloga grada
Mozda nam se sreca osmehnula tada
Sa njima konji vrani i oruzja svetla
Shvatili su ubrzo da ih ceka metla

Jedva smo ih posle namolili da odu
Pojeli nam i popili svu ranu i vodu
Sreca pa smo ubrzo sagradili dvore
Od ovoga kuluka Nemo"z biti gore

I dok Knezovi odlaze umorni i slavni
Noc se tija spusta po Ceneju polju
Zavideti sad nam moze samo sitna Raja
OVAJ PUT SMO PISTU SREDILI DO JAJA


(opevano po istinitom dogadjaju i sva imena i likovi su izmenjeni sem mircetovog )


Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #38 on: April 02, 2012, 11:46:16 PM »
Svaka cast za stihove.....

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #39 on: April 04, 2012, 02:29:43 AM »
Posle "omladinskih radnih akcija" i recitacija, ajde da se malo vratimo modelima...
Da se modeli moraju proveravati, pogotovo posle dužeg stajanja, to je već opšte poznata stvar.
Evo šta mi se dešavalo u zadnjih par dana...

Pre nekog vremena izvatio ja Panthera da malo proverim baterije, pneumatiku, možda i da ga malo "kresnem" u dvorištu.
Model je posle zadnjeg leta, tamo negde u oktobru, ostavljen da stoji na svom mestu i sem što sam mu jednom tokom zime punio baterije, mislim da nije uopšte pomeran.
Odnesoh Panthera u dvorište, i ko velim, ajde da prvo napunim vazduhom pneumatski sistem, da se još, ne daj Bože, ne zatvore trapovi tokom proba.
Kompresorom "naduvao" 7 atmosfera, skidoh crevo, kad imam šta da čujem, na jednom cilindru od trapa, na spoju gde dodje crevo, izlazi vazduh!!!
Ne da izlazi, nego baš se čuje...

Da skratim priču, morao sam da izvadim i rastavim trap i pre nego što sam poručio nov cilindar, odneo sam ovaj kod mog strugara, majstor Gojka...
Majstor Gojko, ne bi bio majstor da u roku od dva dana cilindar nije namestio.
Pošto je telo pneumatskog ventila od aluminijuma, u otvor je urezao navoj od 2,6 mm i napravio je novu "sisicu" takodje sa navojem. Malo neke hemije za dihtovanje i eno cilindar radi k'o nov...

Šta je dovelo do toga da je spoj popustio, nemam pojma, ali eto desilo se...

Danas sam palio turbinu...





...radi savršeno.

Od zadnjeg sipanja gasa, pre jedno par meseci, nisam morao ništa gasa da dodam u mali tank u modelu. Doduše, hteo sam da ga dospem, ali ništa nije stalo jer je mali rezervoar bio pun.
U Panthera sam sipao kerozina, LiPo bateriju nisam ni dopunjavao, i posle procedure na predajniku, Jet Cat je kresnuo iz prve, radeći savršeno...

Ler...



...pun gas...






Pre neki dan Golub donese svog (mog bivšeg) Zeroa na malu proveru i servis pre nove sezone.







Da se ne bi slučajno nešto desilo na prvim letovima, prvo sam ispraznio i napunio bateriju prijemnika. Posle prvog ciklusa, od 2450 mAh, stalo 650 mAh...



Ajd još dva puta dischare i punjenje i svaki put je stalo struje baš koliko treba... Dobro to smo rešili...

Sledeće na redu je bila provera tigonskog creva u rezervoaru. Teg koji "kupi" gorivo u rezervoaru za smoke sistem skače na sve strane, ali u tanku za benzin se baš nešto ne mrda...



Model "na ledja", skidoh kapotaž...



...izvadih tankove i imam šta da vidim, crevo stoji kao kod nekog omladinca...



Ajd novo parče tigona i evo ga...



Pošto je model bio "raskupusan" iskoristio sam priliku da ga detaljno prekontrolišem, no sve je bilo u redu...

Ubacih rezervoare, namestih krila i ajde da upalim motor.
Sve namestih, stanica uključena, prijemnok takodje, saugh dat, mali gas...
Ja na starter TRRRRRRR... ništa, motor ni da bekne....
Ponovo TRRRRRRRRR....... ništa...
Mislim se, Bog te, pa šta je sad i onda se stih da nisam sipao gorivo.... :sljus :sljus :sljus
Kakvi su to motori kad neće bez čorbe da rade...

Pošto sam ga natankovao, kako sam prineo starter tako se pod saughom motor "oglasio", zatvorih saugh i Zenoah je odmah upalio...





Ne moram reći da je G 45 radio savršeno...


Hellcat-a sam palio pre neki dan, tako da su sve "mašine" spremne...

Pozdrav

Mirče
 
« Last Edit: April 04, 2012, 02:37:23 AM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #40 on: April 26, 2012, 12:23:07 PM »
Danas je stigao mail sa obaveštenjem da je Udruženje gradjana "RC Pilot" osnovano. Tako smo eto i zvanično počeli sa radom...

Više informacija imate na sajtu:  www.nsmodelers.rs

ili možete direktno otići na stranicu "RC Pilot"-a:   http://www.nsmodelers.rs/home/rc-pilot

Na ovoj strani biće informacije vezane za rad udruženja, letenje, dogovore za odlaske na aerodrom, a imamo i neke planove za letnje aktivnosti...


Ovim putem bih želeo da se zahvalim i moderatorima sa Foruma na postavljanju banera koji vodi ka sajtu nsmodelers.
Moram naglasiti da je inicijativa stigla sa njihove strane, i to mi je još jedan dokaz da ljudi cene trud i rad koji ulažem u ovaj hobi.
Hvala svima...

Pozdrav

Mirče 

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #41 on: April 26, 2012, 06:04:58 PM »
Čestitam na zvaničnom početku rada. Želim ti-vam puno uspeha u daljem radu.

Miša
#FFCC00

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #42 on: April 26, 2012, 09:22:21 PM »
Hvala Mišo 2002...

Pozdrav od drugara iz "RC Pilot"-a...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #43 on: April 26, 2012, 09:47:14 PM »
Cestitam.
Napokon se i vreme prolepsalo pa ce te verovatno osnivanje kluba proslaviti nekim zajednickim okupljanjemna Ceneju.
(naravno cim drugovi zemljoradnici odblokiraju puteve).
Pozdrav Novosadskim modelarima

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #44 on: April 26, 2012, 10:35:31 PM »
Hvala Mišo...

Danas sam sve spremio, oprao prikolicu, spolja, iznutra, od sinoć punio baterije na Golubovom Zerou, mom Hellcatu, na stanici...
Jutros je pokošena modelarska pista, dakle sve je bilo spremno...
Napalio sam se da idem i da konačno otvorim sezonu i kad sam čuo za ove seljake, pa popizdio sam...
Čuo sam se sa ljudima sa aerodroma, ima neki poljski putevi kroz njive, ali... No, ako kriza bude velika, ko zna...

Hvala Mišama još jednom u ime modelara "RC Pilota"...

Pozdrav

Mirče