Author Topic: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu  (Read 47925 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #105 on: October 16, 2012, 08:24:14 PM »
Mogli bi u subotu na flajanje... Prognoza obećava...

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-novi-sad/eta/11/1932552/0/meteogram

Znači subota popodne 14 - 15 časova. Ako ima zainteresovanih iz Bgd-a onda možemo i ranije...

Pozdrav

Mirče

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #106 on: October 16, 2012, 08:31:23 PM »
ote mi reci iz usta. Posto ove subote na 13. Maju veliki avioni imaju svoj miting razmisljao sam o NS. Cujemo se.

poz
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #107 on: October 16, 2012, 09:28:39 PM »
Ja dolazim 99%. I to već oko 13h, kasnije imam neke obaveze, pa moram da begam ranije nego inače...

Vidimo se  :mhm
(<--)

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #108 on: October 16, 2012, 10:04:02 PM »
Ja dolazim 99%. I to već oko 13h, kasnije imam neke obaveze, pa moram da begam ranije nego inače...

Vidimo se  :mhm
(<--)

Ja bude tamo od 11:00

 :mhm
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #109 on: October 17, 2012, 09:38:52 AM »
Ja dolazim 99%. I to već oko 13h, kasnije imam neke obaveze, pa moram da begam ranije nego inače...

Vidimo se  :mhm
(<--)

Ja bude tamo od 11:00

 :mhm

Već sam sredio da imam zamenu u radnji, i ja stižem oko 11h onda... 
« Last Edit: October 17, 2012, 09:42:46 AM by Gabor »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #110 on: October 18, 2012, 02:05:15 PM »
Eto i mene oko 11:30. Stvarno ce biti predivan dan, greota da se ne iskoristi.

poz
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #111 on: October 18, 2012, 03:12:05 PM »
OK, onda se vidimo oko podne...


Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #112 on: October 19, 2012, 01:48:58 PM »
Oko 11 h eto i mene.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #113 on: October 20, 2012, 10:27:09 PM »
Kako je prognoza obećavala, vreme baš za letenje, druženje. Dosta nas se okupio na Čeneju. Pokušaću sa nabrajanjem, nadam se da nikog neću izostaviti. Iz Beograda su došli Gagi sa unukom, Nikola, Veljko, Čupko, Dragan, Toša, i gospodin kome nisam ime zapamtio   :sljus . Iz Mitrovice je došao Spale, iz Inđije Aleksa sa sinom. Iz Novog Sada Mirče, Sale, Bata, Englez, Jole a iz Bečeja Tamaš i ja...















Kako vidite, dosta modelara, dosta modela... Bilo je i već viđenih modela, kao i nekih novih, koji će tek da poleću... Bilo je i velike avijacije, dve Cessne i Galeb G-2...
Vazdušni prostor skoro ni u jednom trenutku nije bio prazan, uvek se letelo nešto.
Mirče je leteo P47, a ja sam pokušavao da "uhvatim" još po koje cake pri poletanju



Ja sam uglavnom leteo Extru, napravio sam četri leta.



Posle prvog leta Veljko mi je pomogao oko doštelovanja hoda otklona i expoa. Veljko, hvala ti lepo!!! Sad model puno mirnije leti, sasvim drugačije reaguje na moje komande. Naravno, u pozitivnom smislu. Probao sam neke figure iz IMAC programa i već su bolja u odnosu kad sam leteo na takmičenju. Model Pink Stick je imao svoj prvi let. Kako to obično bude, po koji "klik" na horizontalcu rešava trimovnje



A za kraj od mene... Šteta što ne sledi leto, već zima... Posle ovog predivnog dana leteo bih svaki dan, ali na žalost ne može. U svakom slučaju,nadam se da će biti još po koji lep dan, što možemo iskoristiti letejući naše modele...

Ajd ljudi, nastavak priče, ili ono što sam ja izostavio ja, napišite...  4e

Pozdrav, i vidimo se sledećom prilikom  (<--)
« Last Edit: October 20, 2012, 10:29:59 PM by Gabor »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #114 on: October 20, 2012, 11:54:55 PM »
Ajde da dodam jos malo fotki. Imamo i dva videa iz vazduha jedan sa Ampmastera potpuno uspesan, drugi sa Mircetovog Thunderbolta manje uspesan. U tom drugom videu je bilo smetnji i slika je plivala svaki put kada bi Mirce dodao gas pa ga necu kaciti. Prvi ce biti vidljiv cim se preseli na Yu toube.






















Da nije Mirce jedini strucnjak za cupanje trapova da dodam da je i
 Ampmaster  imao tezu havariju sa tockovima ali je skoro sve vec sredjeno.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #115 on: October 21, 2012, 08:56:24 AM »
Evo jos malo slika odozgo koliko sam uspeo da poskidam iz videa. One sa Mircetovog Thunderbolta su skoro neuopotrebljive zbog smetnji izazavanih verovatno vibracijama ili paljenjem od motora.














Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #116 on: October 21, 2012, 12:34:34 PM »
Evo par reči i od mene... Juče ne stigoh, ostali smo na aerodromu do mraka, a posle u Kombinat došao Martin i do pola tri smo "šljakali" na crtežima od G2...

Dan, atmosfera, društvo, letenje, jednom rečju, bilo je predivno. Vreme je bilo extra, ni tolo ni ladno, vetra tek - tek...



Skupio se poprilično modelara, Gabor je već nabrojao ko je sve bio... Evo malo slika...

Alexa je leteo "Sabrata" ...



Kod Gabora samo ove dve stolice nisu bile u vazduhu, inače sve drugo je letelo...



Englez je doneo par modela...









Pilot dvokrilca je bila jedna, tako, korpulentna Barbika, koja kad je došla imala je frizuru kao Dona Samer nekad. No, naš John, kad ju je "dohvatio", malko je bila drukčije raščešljana...



Magic je leteo Sickla...







Pred kraj dana isti model je leteo i Nikola... E to je trebalo videti - praznik za oči... Jedva čekam da nabavi neki F3A - 2x2 model...

Kad spomenuh Nikolu, evo ga i ovde sa Čupkom i Gaborom...



Čupko je leteo Spitfajera od Hangara 9 i mene je veoma impresionirao kako je to radio.
Usput, doneo je i novi model, prvi na benzinski pogon u njegovom hangaru.



Model nije leteo, ali je iskorištena prilika za paljenje motora i prva štelovanja...





Kupljena je i smoke pumpa...



Iz Mitrovice je došao Spale. Leteo je Extru - ekstra...



Deda kariklić je doveo unika i doneo dva Tucana.





Crvenog je flajao, a crni nije...



... predpostavljam da je razlog ne dolazak kopilota...

I na kraju par reči o P 47... Koji dan, baš mi je bilo "zanimljivo"... Izdešavalo mi se toliko stvari da to nije normalno.
Nisam jedno dva meseca leteo Thunderbolta i trebalo mi je malo vremena da se setim gde je prekidač za saugh, na kom polžaju je upaljeno paljenje od motora...

Sve u svemu motor je upalio relativnmo lako. I krenuo sam na prvi let. Sve beše dobro do momenta kad se motor iz "nevezanog" nije ugasio. Mali šok, srećom dosta dobra visina, u momentu sam razmišljao da li da napravim zaokret ili ne, jer sa tako velikim i težkim modelom lako se pada u stoling. Ipak sam napravio zaokret i mogu vam reći bio sam poprilično impresioniran kako Thunderbolt jedri... Brzo sam spustio točkove, razmišljao sam da li da spustim i flapsova, ali nisam to uradi (i dobro da nisam) i da skratim priču, Thunderbolt je lepo sleteo... Uf, bilo je napeto,,,

Ono što me je oduvek nerviralo je čačkanje po modelu na terenu, ali pošto sam tek došao, a kvar je zasigurno bila neka glupost, reših da vidim gde je problem. Skinut je kapotaž, a pod njim sve OK. Sale mi je pomagao da ga vratimo...



Potom smo skinuli krilo i imali smo šta da vidimo, na malom servou, koji stiska prekidač od "kill switch-a", odvrnula su se oba šrafa koja ga drže i servo se malo pomerio, dovoljno da ručica sklizne sa prekidača i da se izgubi kontakt... E, to mi se nikad nije desilo da se odvrnu oba šrafa za servo, a bila su zavrnuta u rebro od špera...
No, šta da se radi, DR Jack je bio "donator" dva nova šrafića i mogli smo dalje na letenje...

Napravio sam jedno 5 letova. Prvo sletanje baš nije nbilo idealno, ali posle su skoro sva bila dobra pa, čak i dosta dobra...
Pred kraj dana Dragan i Toške su se setili da bi mogli da stavimo malu kameru na P 47 i da snimamo iz vazduha. Dogovor jr bio da ja par puta poletim i sletim i da svaki put pomerimo kameru na neko drugo mesto na modelu. Za početak bila je postavljena na kabinu...



Poletanje, sve OK, kad sam uvukao točkove vidim jedan nije ušao. Ja ih izbacim, pa ponovo da ih uvučem - isto... E, mamicu mu, šta je sad - mislim se u sebi...
Na kraju sam izbacio trapove i tako leteo.
Par krugova, petlja, valjak, ajd da sletim, sletanje vrlo dobro, da dotaksiram model, a on ide levo desno "ko pijan". Kad smo prišli, imamo šta da vidimo, desni točak nešto čudno stoji (vidi sliku kod DR Jack-a).
Odvrnula se dva mala "crv" šrafića koja drže nogu i ova tek što nije ispala...
Pošto takve imbuse nisam imao, to je bio kraj letenja, srećom pa je već bilo jedno pola pet popodne i kraj bi svakako bio i da se to nije desilo...

Eto, meni nije bilo "dosadno"... Srećom pa nije bilo nikakvih oštećenja i u Kombinatu sam sve sredio "dok kažeš keks"



Pozdrav

Mirče



Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #117 on: October 21, 2012, 04:59:40 PM »
Stvarno si imao srecu da ti je poklopac trapova zadrzao nogu da na spadne potpuno.....sve u svemu dobro je kad se prodje bez ostecenja.

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #118 on: October 21, 2012, 07:47:13 PM »
Odavno se nisam ovako naleteo.Vreme idealno sto kaze Mirce ni toplo ni hladno,taman kako treba.Nasmejana internacionalna ekipa,pozitivna atmosvera.

Mirce nije primetio da je gosn Kariklic leteo Tukana zato sto je cackao neki prekidac na svom modelu.Injace mi se svideo ovaj model posebno u vazduhu.

Ja dono Extru sa namerom da mi ova ekipa benzindzija pomogne oko stelovanja motora i nisam dzaba krecio.Hvala gosn Mircetu na gorivu a posebno hvala gosn Spaletu na stelovanju motora.

Sledeci vikend moze repriza.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Modelarska sezona 2012 u Novom Sadu
« Reply #119 on: October 21, 2012, 08:46:43 PM »
Evo i videa :