Author Topic: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)  (Read 43530 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #15 on: March 11, 2012, 09:20:22 PM »
branek, ne znam koliko si uopšte zainteresovan da slušaš predloge, ali mislim da bi mu ova kolor šema legla kao budali šamar.


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #16 on: March 12, 2012, 08:28:41 AM »
"Whelen" kolorna shema je po mom misljenju atraktivna a jednostavna .
Hteo sam da je stavim na Extru ali sam se ipak opredelio za nesto sareniju varijantu.
Naravno umesto bordo boje moze biti i crvena boja sa krila, a da bi se razlikovale
donja i gornja strana, krila odozgo mogu biti bela sa crveni oznakama.

http://www.flickr.com/photos/25695066@N00/5766342461/#in/photostream/
« Last Edit: March 12, 2012, 08:30:30 AM by misha »

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #17 on: March 12, 2012, 09:33:40 AM »
Ooo... hvala hvala na predlozima...

Meklaren boja se slažem da je super atraktivna... Pitanje je posla da se tako nešto napravi...

Mišo, ova druga slika, Extra 330 SC je zanimljiva, lepa polazna osnova...

Ako još neko ima predloga.. slobodno postavite... ja danas slikam trup i krila u razmeri, da mogu da se igram u Korelu.

branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #18 on: March 12, 2012, 12:27:46 PM »
Airbrush ti je za male površine. Ako misliš bilo šta da farbaš na trupu, računaj na komoru i pravi pištolj. Takodje, moraš voditi računa o količini farbe koja se nanese. Ako ti neko "zalije" model sa mnogo farbe neće valjati posao...

Golub ti je idealan za taj posao, to sam ti već rekao telefonom, em ima "ruku", em ima komoru, farba poliuretanskim bojama koje dobro pokrivaju u tankom sloju i ono što je najvažnije, hoće da se "zeza" sa modelima.

Pre farbanja, mnogo važniji posao je maskiranje modela i priprema. To je i mnogo dugotrajnija operacija, pogotovo crtanje i izvlačenje šare na modelu...


Sad je tebi ostalo da smisliš kolor šemu, "a sve ostalo je naša briga" - kao u onoj reklami za pogrebno preduzeće ("Vaše je samo da umrete, a sve ostalo je naša briga")...

I još nešto, ako se odlučiš da folijama "šaraš" krila, ne treba da ih posle lakiraš...
Ja sam kilometre tih folija polepio po raznim kolima, kombijima, avionoma, kamionima, mislim da samo nisam lepio nalepnice na podmornice, tako da "bilivi" mi na reč...

Kad počneš sa radom, šta god možeš olakšavaj, gram - dva tu, gram - dva tamo, na dvadeset mesta čas posla se skupi 50 grama...
Bravo ipak nije warbid...

Pozdrav

Mirče

Branek cisto da ponovo skrenem paznju na Mircetov i Golubov rad pa ti vidi sta ces ja sam PREZADOVOLJAN!!!

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,6337.msg37550.html#msg37550

A o tvom modelu ne znam sta bih rekao osim jedan veliki  1ee :rock
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #19 on: March 12, 2012, 01:14:38 PM »
Hvala Ivane...

Pozdrav

Mirče

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #20 on: March 12, 2012, 03:06:44 PM »
A? A?  mmmm



 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #21 on: March 15, 2012, 03:18:40 PM »
Drugari,

ja sam umetnički antitalenat. :) Gori sam i od čika Laze!  ;namig  ;namig

Zato sam ovde postavio konture aviona, pa ko hoće neka se malo igra i predloži nešto. Ako se odlučim za farbanje, mislim da je 3 boje najviše. Ako lepim foliju može i više. Kabina neka bude crna.

Prikačen je mali jpg da vidite samo kako izgleda Corel fajl koji možete skinuti sa: http://www.rcfly4um.org/gallery/Konture_3.cdr
Server prikaže fajl kao .zip, ali je .cdr, pa ga preimenujte ako se to desi.

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #22 on: March 15, 2012, 10:01:57 PM »
Šta mislite o ovoj "šari"?

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #23 on: March 15, 2012, 10:25:10 PM »
Ej Branek pa nije lose!!!
Mada mi nekako vuce na Dojcland :)
Ja bi probao sa bojama nase zemlje kad vec imas beli deo (ko zna mozda nas nekad budes negde i predstavljao)!

Bilo kako bilo verujem da ce izgledati lepo!

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #24 on: March 15, 2012, 10:33:01 PM »
Pogledaj ovaj zeleni model sa zvezdom i kockicama...



E sad ako ti je model od dole crven (ako sam dobro zapamtio, umesto zelene može biti crvena...
Može i ovako a od dole kao italijanska zastava zeleo belo crveno...

Može i neka velika zeleno bela zvezda od dole, a na krajevima krila kockice...

Pozdrav

PS evo ti adresa sajta firme koja je "šarala" ove avione. Sve je odradjeno folijama...

http://www.jr-foliendesign.de/index.php?breite=1680

Nirće
« Last Edit: March 15, 2012, 10:36:14 PM by mirce »

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #25 on: March 15, 2012, 10:35:44 PM »
Ivane, pokusavao sam, ali nikako nisam uspevao lepo da ukomponujem. Plus sam na Ejndželu video da se žuta super vidi u vazduhu. Ali dobro, ipak je ovo tek prva verzija...

Mirče, slažem se da kvadrati izgledaju extra, međutim, ja nekako hteo da olakšam maskiranje..  ;namig ;namig
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #26 on: March 15, 2012, 11:33:21 PM »
Ovo je malo modifikovana varijansta sbah-a

Naravno, na krilima se moze ubaciti i neki tekst, pa ako ti ovako nesto bude odgovaralo mozemo da razradimo domaci na ovu temu.
« Last Edit: March 15, 2012, 11:35:54 PM by misha »

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #27 on: March 15, 2012, 11:38:44 PM »
Mišo, hvala puno. Vrlo cenim pomoć...

Svidja mi se, samo mi se u glavi javila misao, šta je gore, šta dole...  mmmm

Da ne bude zabune, skontao sam, nego čisto bih voleo veću razliku gornja-donja strana.

« Last Edit: March 15, 2012, 11:42:07 PM by branek »
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #28 on: March 15, 2012, 11:44:26 PM »
bela krila gornja strana, crvena dole. moras gledati odvojeno. Ovako  kada je zajedno je poprilicna zbrka.
zato sam ti stavio i odvojene fajlove, na pogledu odozgo se vidi i kabina a dole je nema.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: "BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)
« Reply #29 on: March 15, 2012, 11:57:01 PM »
Drugari,

ja sam umetnički antitalenat. :) Gori sam i od čika Laze!  ;namig  ;namig

Teško da možeš da budeš gori od mene.  (nene) lol
A sada, da vidimo šta kaže nauka o optičkim varkama i percepciji boja i oblika, o čemu sam imao prilike da nešto naučim na VVA (Onoj pravoj, a ne ovoj na RTS).
Elem, Ljudsko (i ne samo ljudsko) oko, u tesnoj saradnji sa mozgom, pre svega primećuje one predmete koji se (što neravnomernije) kreću, i imaju boje i šare koje što više odstupaju od ukupne slike u vidnom polju. Sa udaljavanjem objekta od posmatrača, prvo počnu boje da gube značaj (zbog povećanja debljine vazduha kroz koji prolazi svetlost), jer sve postepeno počnu da blede. Zatim počnu da gube na značaju šare, pri čemu prvo se "zamagljuju" nepravilne i krivolinijske forme, a tek dosta posle toga pravilne i pravolinijske forme, jer najviše odstupaju od amorfnih oblika koji preovlađuju u prirodi oko nas. A pokret ostaje primetan i na daljinama kada predmet vidimo kao tačku.
Kod akrobatskog RC aviona, prema gore navedenom, bilo bi dobar izbor, da jedna strana (gornja ili donja) bude jednolično obojena, dok bi druga strana trebalo da bude obojena kontrastnim bojama raspoređenih u šari sastavljenoj od pravilnih i pravolinijskih oblika. Može se eventualno i ona prva strana "prošarati", ali bi boje trebalo da se drastično razlikuju od suprotne strane, i da šare imaju generalni pravac protezanja koji je pod pravim uglomu odnosu na generalni pravac protezanja šara na suprotnoj strani. Recimo, ako su na gornjoj strani duž krila, na donjoj bi trebale da budu popreko...
Takve kolor šeme omogućavaju oku i mozgu da naj lakše i naj brže registruju tačan položaj aviona u vazduhu, a što je kod akrobatskih RC aviona, složićemo se, od ekstremne važnosti.
Kolor šeme kod kojih su oblici šara slični ili isti sa obe strane, a razlikuju se samo boje, opasne su, jer zbunjuju oko i mozak.
Boje možeš da biraš kakve hoćeš, ali moraš u startu da budeš svestan činjenice da ćemo ti dupe ispomerati ud zaebncije, ako budu preovlađivale neke roze i tirkizne nijanse  :hehe. Pa ti vidi šta ćeš.

E sad, pojma nemam što sam sve ovo ispričao, ali mislim da ne škodi. A čim ne škodi, moglo bi nekome da bude i korisno  :_D

 (pijemo)
« Last Edit: March 16, 2012, 12:08:05 AM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!