Author Topic: Update Firmware-a na MikroKopter-u  (Read 4917 times)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Update Firmware-a na MikroKopter-u
« on: April 09, 2012, 08:56:44 PM »
Skinuo sam sa sajta najnoviji firmware, i pokušavam da uradim update, medutim ne usudim se da pokušam jer mi terminal ne funkcioniše ispravno.

Situacija kod mene je sledeca:
FlightCtrl: HW v2.1 SW v0.86d
NaviCrtl: HW v2.0 SW v026.f
Settings:3 Hexa

Sve lampice su zelene, ne prijavljuje nikakav error, sve normalno funkcioniše.

Međutim, kada kliknem na ikonicu "Firmware update & Terminal..." prvo mi se pojavi ovo:
Connected to Flight-Ctrl
Terminal @57600

A onda se ekran napuni bez veze karakterima, i to izgleda ovako:


dalje se ne usuđujem da nastavim da ne bi nešto zjbao... Jel imao neko ovakav problem, jer koliko vidim na netu se baš i ne spominje ovo...


Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #1 on: April 10, 2012, 12:15:52 AM »
Ne mogu sa sigurnoscu da se setim i tvrdim, ali mislim da su te "kuke i kvake" samo komunikacija MK tools-a sa FC.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #2 on: April 10, 2012, 12:45:25 AM »
Prateći uputstvo sa http://www.mikrokopter.de/ucwiki/en/SoftwareUpdate, trebao bi da dobijem ovakav ekran:


Iskopao sam nekako na Nemačkom delu foruma da se ovaj problem rešava tako što se resetuje FlightCtrl eprom na 'fabrička' podešavanja, ali sam isto tako pročitao da postoje neki bugovi sa ovim najnovijim 0.88 firmwareom u kombinaciji sa Graupner stanicama, tako da ću se malo strpiti sa updateom dok ne reše te probleme..

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #3 on: April 10, 2012, 02:30:01 AM »
Ako ti dobro leti sa starim firmverom ne cackaj mecku ;)
Ja i dalje koristim 0.84.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #4 on: April 10, 2012, 10:38:30 AM »
To ti je sasvim normalno- da ti ispisuje u terminalu razno "djubre"...
ja  sam moj fc vec x puta upgrejdovao i downgrejdovao :) i fc i bl-ctrl...bez ijednog problema...

Na kraju krajeva ako i "ubijes" FC, ni taj bootloader nije problem ponovo ubaciti...sve je to manje vise prezvakano na internetu, a atmel mega kontroleri nisu od juce na trzistu...

Za stare FC 1.1 -1.35 itd ima u  www.ret.hu (madjarska) preko Robtron-a iz Sente,  da se nabavi atmega 644 ako nekom treba...:)...ne znam koji je u fc2.1, pogledacu...

Po meni, komotno se igraj...to je i sustina svega zar ne? A mnogo naucis...hteo to ili ne:)
Mk tool je odlicno odradjen po svim pitanjima...a bogami ni multiwii config tool ne zaostaje :)



Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #5 on: April 10, 2012, 11:58:24 AM »
Taj ekran je normalan, kao sto Cakra rece... I meni se pojavljuje uvek i bez problema updjetujem firmware

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #6 on: April 14, 2012, 08:12:22 PM »
Sad bas gledam...
za mikrokopter Fc2.1 ide atmel mega1284 ...bootloader nije public!
ako se ubije bootloader ...bay bay, jedini lek za sada je da se kupi novi kontroler mega1284 sa mikrokopter sajta i fizicki zameni cip!
Ima neka opcija da se ubaci hackovan kineski bootloader ali kazu da mikrokopter ne leti nikako sa njim?
Eto razloga da ostanem pri FC1.3...2.0 :) i da se drzim open source projekata.




Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #7 on: April 14, 2012, 08:45:21 PM »
Sad bas gledam...
za mikrokopter Fc2.1 ide atmel mega1284 ...bootloader nije public!
ako se ubije bootloader ...bay bay, jedini lek za sada je da se kupi novi kontroler mega1284 sa mikrokopter sajta i fizicki zameni cip!
Ima neka opcija da se ubaci hackovan kineski bootloader ali kazu da mikrokopter ne leti nikako sa njim?
Eto razloga da ostanem pri FC1.3...2.0 :) i da se drzim open source projekata.
Ma da, baš bi me zanimalo da se zjebavam sa nekim kineskim piratovanim verzijama.. Da kojim slučajem brickujem flight controller, i to ne svojom krivicom (vidim da kažu ljudi da je ovakvo ponašanje terminala normalno), i da sam voljan da kupim atmel programator kako bi popravio tuđu glupost, i da tip neće da mi pošalje firmware za stvar koju sam platio skoro 3000 evra, pa seo bi u auto otišao do njega u Nemačku i olupao mu sve o glavu...

u najmanju ruku bi trebalo da u tim slučajevima besplatno prihvati reklamaciju, i da prihvati da mu se pošalje brickovan flightctrl da on učita firmware na njega...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Update Firmware-a na MikroKopter-u
« Reply #8 on: April 14, 2012, 09:06:56 PM »
pitaj Lazu :),

verovatno bi ti odradili ubacivanje bootloadera besplatno...ali na licu mesta...pa ti vidi,
14 evra koliko traze za kontroler na sajtu ili da im sve saljes...(FC kontroler).
Kao sto rekoh, posle dosta kopanja po netu, bootloader za FC2.1 nije public...tj. ne moze se skinuti sa njihovog sajta... (:sok:).

Daleko od toga da ja sad eto, nekog plasim od updejta FC...ali desava se da se zbog ko zna kojih raloga osteti bootloader...
Jeste da se kod mog Fc1.3 da isprogramirati i taj bootoader...ja posle nekoliko desetina upgrejda i downgrejda nikad nisam nista zeznuo.