Author Topic: Moj QUAD  (Read 30595 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Moj QUAD
« Reply #75 on: March 03, 2013, 07:12:10 PM »
Samo napred!!!

Međutim, bezbednost na prvom mestu nije isto što i "ko penzioner", jer to je prva stvar u ovom hobiju. Na stranu acro i flipovi.

 
Sve je bezbedno ako vozis "ko penzioner" (bez uvrede penzionerima :))

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Moj QUAD
« Reply #76 on: March 25, 2013, 01:13:43 PM »
Pitanje za Vaci-ja, da ga malo probudimo iz letargije :)

Kad si eloksirao al krakove koju si boju koristio? I sta si koristio posle kao sealer? Vrelu vodu?
Znam da ima specijalnih hemikalija i boja za te stvari...ali...ovo je Srbija... 8)
Hteo bih da probam da eloksiram neke al delove, pa ako bude ok i bez nekih preteranih komplikacija -da se oslobodim farbanja...
 (<--)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Moj QUAD
« Reply #77 on: March 25, 2013, 03:27:47 PM »
Nije letargija druze, nego sam sve stavio na stranu i privodim kraju CNC masinu za rezanje stirodura (work)
Jeste dosta posla, ali mislim da se isplati.

Krakove sam eloksirao u kiselini sa vodom 1:1. I da, zapusene pore vrelom vodom. Funkcionise dobro i vrlo jednostavno. Dobro se pokazala boja za tkanine, kesice su jeftine i odlicno prodire u oksid. U mlaku vodu i nemas problema. Posle kuvas pola sata otprilike i gotov posao. Najbolja farba za aluminijum na svetu.
Moze da se pokusa i sa bojama za jaja i ostalim bojama za prehrambenu industriju. Imam i neke boje za fasade ali jos nisam isprobao. Recimo boja za kolor stampac inkjet radi fenomenalno, jer treba vrlo malo boje i farba ko ludo. Ne diraj rukama inace ne mozes da se operes posle. Ako te zanima jos nesto tu sam.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Moj QUAD
« Reply #78 on: March 25, 2013, 04:39:44 PM »
Mislio sam da probam sa inkjet farbom posto mi je ostalo od starog stampaca...
Hvala za info, prvom prilikom cu da probam da se sa tim malo zanimam :)...po onom sta sam video
na netu-rezultati su odlicni...k'o i fabrike:)

Cnc za stirodur...i ja sam se time zanosio...ali sam na kraju  odustao za neki drugi put...dobih od dobrog prijatelja neku malu cnc...njemu samo stajalo, malo sam je doterao i sad uzivam u cnc secenju raznoraznih gluposti :) i polako skupljam materijal da napravim nesto vece i ozbiljnije...a kao sto i sam znas to skupljanje zna da se oduziiiii....
 (<--) 

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Moj QUAD
« Reply #79 on: March 25, 2013, 05:00:17 PM »
CNC za stirodur moze da se napravi za relativno malo para ako covek ima uslove, alat i neko znanje. Sto vise para imas, to manje moras da znas i da radis. A CNC glodalica ipak zahteva dosta vise para, jer tu ne mogu da se hvataju krivine kao kod ove zezalice za stirodur. Mislim moze, ali nista dobro iz toga nece izaci, jer treba da bude stabilna masina bez vibracija. Mene moja glodalica kostala oko 3000e sa mojim radom, ali imacu je dok sam ziv. Aluminijum i drvo obradjuje bez ikakvih problema, za to je i namenjena... Sada bih za iste pare mozda napravio i bolju, ali to je sad, a tada je bilo tad...  (fiu)

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Moj QUAD
« Reply #80 on: February 08, 2014, 11:10:40 PM »
Zavrsio i ja moj quad Q450 naza v1





Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: Moj QUAD
« Reply #81 on: February 18, 2014, 01:43:00 PM »
Evo mali predlog za taj landing skid.. pošto je meni zadavao glavobolje: nožice i te donje karbonske cevi sam ojačao plastičnim vezicama (onako u x, taman legnu oko "zgloba"). Onda neće da ispadaju, a inače se desi prilikom malo tvrđeg sletanja da ispadnu, pa se quad ceo nagne i osloni na zemlji propelerima, što može dovesti do oštećenja propelera ili lomljenja.

Druga stvar, oko koje baš i nema nešto pomoći jeste to što su same nožice od plastike, pa se lako polome ako quad ima nešto lošije sletanje, npr nasloni se na jednu stranu prilikom sletanja, i kako sva težina ode tamo, ona samo pukne, uglavnom na najslabijem delu, nožice (kod gornjih kuka i na donjem delu gde su najtanje). Samo treba pažljivo leteti, da ne bi došlo do toga, ja sam crash-landovao nekoliko puta, i eto, pukle su mi već 4 te plastične nožice, pa sam na kraju kupio one tarot karbonske, i one su super. Sa obzirom da su 35$, i free shipping, to je džabe.

Jedino ih je malo teže povezati sa ramom (jer je gore samo cev, ali dobija se jedna aluminijumska klema), ali uz delove od ovog postojećeg land skida, je lako moguće uz malo modifikacija, ili ako se kupe par dobrih klema za tu cev, pa se lako prišrafi).

EDIT: e da, zaboravio sam.. ove kleme što si koristio za povezivanje gornjih karbonskih cevi sa ramom, te kleme sam iskoristio i za povezivanje ovog karbonskog skida, samo sam ih lepo zategao i malo nabacio lepka iz pištolja za svaki slučaj. Možda deluje malo ovaj skid, ali je jako stabilan, meni drži F550 sa 2200gr težine bez problema.



« Last Edit: February 18, 2014, 01:48:59 PM by Ivan Milenkovic »