Author Topic: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)  (Read 3581 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« on: September 09, 2012, 12:57:27 PM »
Skoro sam uspeo da kupim klon MK Flight CTRL plocicu, e sad, po pricama ljudi sa neta, radi ok, i meni leti doduse kad sve probavas sam, to ide mnogo sporije, da mi gimo nije rekao za calibraciju senzora, nikad ne bi ni podigao hexu  :sljus


 E sad, ajde za letenje i ta sitna podesavanja to moram da probam redom, ali me jedino muci sto nece da drzi visinu, i to me izludjuje, molim kolege koji imaju MK, da priloze podesavanje iz MK tool, opcije GYRO i ALTITUDE, jer ne znam sta da radim da odrzava visinu.


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #1 on: September 15, 2012, 01:03:37 AM »
Imam ja slican MK FC....1.35 verzija...
isti problem...nekad radi altitude hold a nekad ne...i ja to vise i ne ukljucujem!
Zadnji put dok sam uzivao u altitude hold-u  :) iz cista mira mi se patosirao quad-sva sreca bas nista
nisam polomio na letelici...
Enoga rastavljen negde u kutiji...smorih se od gremlina...steta, a ima tako lepe i dobre i2c esc :)...

Citajuci po forumima primetih da te kineske MK kopije bas i nisu neko najsretnije resenje...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #2 on: December 23, 2012, 10:38:46 PM »
Jeste da je malo zakasnelo  :sljus, ali da li imas prelepljeni neki sundjer preko baro senzora?ako nemas.....obavezno stavi nesto da sprecis uticaj "promaje"od elisa i sl.
To resava problem...isprobano :-[


Jel jos imas taj MK clon-afro ctrl? ako si se smorio od njega mozda sam zainteresovan...


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #3 on: December 23, 2012, 11:20:11 PM »
Imam ga jos, i uspeo sam da ga nateram da leti, perfektno, jedini problem je da sam morao da preflashujem ESC-ove i sve radilo kao i sa originalnom plocicom MK.

  a pre neki dan mi je stigao multiwii CRIUS ALL IN ONE PRO v.1.0   pa sam ovaj Mk batalio sad...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #4 on: December 24, 2012, 10:08:05 AM »
Ja imam clone bl ctrl 1.2 esc i rade odlicno! Lako se poprave kad crkne neki fet...jedino sto bas i ne mogu da podnesu neke vece struje...
ali sa roxxy 2827/34 su prava stvar! A mogu i na 4S...

Ah da...Crius AIO Pro 1.0 je  sada hit ;)...narucih ga i ja, sa sve gps modulom.
Vec se poodavno bakcem sa multiwii platformom i imam sve reci hvale...a treba probati i megapirate NG...

Ja sam se dosta lomio izmedju Criusa AIO pro i APM 2.5...na goodlockbuy apm 2.5 bez gps-a je oko 140 dolara...(bolje kupiti original-199usd sa gps modulom)

Javi utiske i kako napredujes sa Criusom... ;)

 (<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #5 on: December 24, 2012, 12:17:23 PM »
Cekam escove pa da kompletiram quad.


    A inace MegapirateNG je  odmah uflashovan   :big smile :)aplauz  I ubija kako radi !

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #6 on: December 24, 2012, 08:53:22 PM »
Jel ima neko da je krenuo sa MegapiratNG? Kakva su iskustva sa waypoints-ima? Eeprom GPS-a?

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #7 on: December 25, 2012, 12:24:40 AM »
Sutra stizu ESC  ()-() i proba ce biti do popodne nadam se,


inace gps lockuje za manje od minuta, i ima bateriju na gps.

   A uzeo sam i onaj minimOSD dodatak, samo prvo bih sad poleteo pa posle cu ici polako i razvijati mashinu...
« Last Edit: December 25, 2012, 12:39:23 AM by djbojan »

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: F550 & MK Flight Ctrl board (clone)
« Reply #8 on: December 25, 2012, 12:35:03 AM »
Cim mi stigne crius aio pro, ja cu da probam megapirateNG...mada sam nekako navikao na multiwii, ali
ova waypoint opcija je zaista korak napred (to treba jos videti kako radi...)

Recimo na mikrokopter to radi odlicno, narocito je zahvalna POI opcija koja usmerava mikrokopter/kameru stalno u pravcu objekta koji se snima, i to bude efektno...a i folow me opcija je extra, ali to jos nisam probao -nemam visak navi ctrl da ga napravim...a sve to bi trebalo da podrzava i megapirateNG... :jaki:
 
Jedino treba sad docekati criusa iz kine...samo da ne grane prolece u cekanju (___)