RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Extra300 samogradnja flet- stiropor- balza

(1/7) > >>

zajo:
Pozdrav svima.  Vec sam jedan slican Yak54 izradio uspomoc Aleksandar- Paskal i Ivan.

Trebalo je da leti samo mesec dana prije godinu i vise :) Jos cepa nema frke  :big smile To sto mi se nesvidja kaj ovaj je spori roll i to sto se sav savija.

 Extra300 smo nacrtali ja i Ivan iz foto na Extreme Flight Extra u haver i neke druge fotke  :big smile
Prvi pokusaj je propao:

Hartija za poklone i drvofix nije dobra stvar zato sto iskrivi stiropor do te mere da kabon zamalo pukne  ") plus na sunce savija se na jednu stranu pa na hladno na drugu itn.
Ovaj radim uspomoc ovo:

I mislim da fotkice ce najbolje da vam kazu sta pokusavam






Ustvari nevidi se tacno u cemu je fora ali ima vremena, bice vise fotkice plus trebace mi savet za puno stvari i to
 (pijemo) ()-() (pijanoo)



marko:
+1

M. (pijemo)

marko:
Dokle si stigao torima?

M. (pijemo)

Gatti.Gatozza:
kako nameravaš da izvedeš spoj krila sa trupom? pitam jer i mene zanima izgradnja sličnog modela.

zajo:

--- Quote from: marko on September 21, 2012, 11:05:21 AM ---Dokle si stigao torima?

M. (pijemo)

--- End quote ---
Sad nemogu da radim, tek sledece nedelje mozda cu imati vreme da budjim.

--- Quote from: Gatti.Gatozza on September 21, 2012, 11:24:05 AM ---kako nameravaš da izvedeš spoj krila sa trupom? pitam jer i mene zanima izgradnja sličnog modela.

--- End quote ---
Prvo sam mislio da idem sa ramenjacu, napravi se zarez u rebra i isece se kanal za ramenjacu(ovo mora da bude precizno) i ondak sami se tacno spajaju. Ovo sam video iz telinka poslacu fotkice ako oces.
Ovaj put necu da stavljam ramenjacu. Spoicu krila i ismirglati neki 5sm gde je koren pa opet sa balzu spoiti i opet ismirglati  :big smile Znam da me nisi razumeo ali bice za par dana fotkice kad to uradim. Imam do jaja ideje i jedva cekam da produzim da radim. Inace da izdam tajnu: bice sa monokote prodziran svugde kako i sa puno perforacija i par nalepnice :jaki:
 (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version