Author Topic: Parrot Ar Drone - kvadrokopter za ipad  (Read 4089 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Parrot Ar Drone - kvadrokopter za ipad
« on: January 17, 2013, 11:56:02 PM »
Ova igračka ruši mnoge iluzije koje nas modelare pokreću vezano za složene projekte, a u koje nas uvlače i proizvođači igračaka i njihovih komponenti. Mislim da ćemo ceo mikrokopter sa integrisanom HD kamerom sa neverovatnom optičkom ili softverskom stabilizacijom, sa visokim nivoom autopilotiranjem preko glupih telefona i tableta i raznih radio mreža, moći uskoro da kupimo u svim boljim RC robnim kućama sve ispod $300.- pa i još manje. Evo jednog primera za to.
Sve što ide u smeru minijaturizacije, ide i u korist bezbednosti korišćenja. U ovom dronu umesto ESC na koje smo navikli je samo jedan jedini tranzistor od 0.1$, a motor je sa četkicama bez jezgra, koji se ugrađuje u RC servo motore i košta oko 1$ po komadu. Čip set je na izgled onaj iz mobilnih telefona današnjice sa dosta senzora. Akumulator je možda najskulja komponenta od 5$ ?  mmmm  I to je uglavnom sav važan hardver. Kamera je takva kakva je bez ikakve stavilizacije, a lako može da bude još kvalitetnija pa čak i kao Go Pro i sl. Sve ostalo je dobro napisan softver, koji ima obostranu WiFi  komunikaciju i integrisano je i slanje video slike u realnom vremenu. Sistem je za sada sa kompatibilnošću za Apple-ov OS za mobilne telefone i tablete, a verovatno će uskoro biti sličan i za Android. Upravljanje je toliko jednostavno i smešno, da je suvišno išta reći o tome. Ova leteća stvarčica niie nov proizvod, ali je ovo sada najnovija V2 verzija. Ostalo ima na sajtu.

http://ardrone2.parrot.com/usa/





Eto jednog od razloga zašto ja još nisam napravio svoj MK  :sljus  ...što ne znači da ću ovaj kupiti.  :big smile
« Last Edit: January 18, 2013, 12:15:55 AM by tibeteagle »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Parrot Ar Drone - kvadrokopter za ipad
« Reply #1 on: January 18, 2013, 02:45:39 PM »
Vec idu uveliko pripreme za zastupstvo kod nas, treba ga skoro ocekivati i ovde...
Bio sam u kontaktu sa covekom koji se sprema da ih uvozi  :)aplauz mmmm
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior