Author Topic: krakati thalon radi ko san  (Read 3919 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
krakati thalon radi ko san
« on: January 24, 2013, 11:55:52 PM »
 
  Ova baterija kontinualno daje 100 A, a grune i 150 bez problema, medjutim ovi motori najprecizniji su 10/4.5 a i panch im je isti ko sa 11/4.7, tako da posle dosta probanja ipak 10/4.5...  Kraci produzheni suludo, sve je naravno carbon, u pitanju je blesava konstrukcija, i to sve savrsheno radi sa samo 4 elisice...














  Iskreno nisam verovao da ce to stabilno da radi + duvalo je nenormalno, naza to stabilizuje bez problema, manual mod je malo agresivniji tako da cu da ga zhrtvujem za fale safe, i zhelja mi je da napravim veliki nebeski gps luster. Komponente su sve tu, a posle toga pravim letecu ogromnu skalameriju!!!

       (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #1 on: January 25, 2013, 01:33:48 AM »
100-150A?  mmmm

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #2 on: January 25, 2013, 08:18:04 AM »

  Svaka baterija ima na sebi nominalnu amperazhu (const) i max amperazhu (burst).. Ovo je krshtena baterija i koshta 160 e komad, ide za fenove, imam i baterije koje mogu da daju do 250 A, thunderpover itd, lako se proba i vidi se razlika odma, pa se to stavi na rc ampermetar i vidi se koliko  stvarno kontroler potegne ampera, castle creations kontroleri imaju u sebi memoriju zadnjeg leta, bace se na komp u njihov software i vidi se funkcija potroshnje struje celog leta, tako da se iz motora izvuche maksimum, odredjivanjem broja zubaca na pinjonu za helije, ili korak elise, bla bla...

 Ja volim castle kontrolere i skoro svi heli su mi na castle, a imam i kontronik koji je josh bolji. Ovo sto braca kinezi prodaju je extra za te pare i isplati se, ali ipak to nije sve sto postoji na ovom belom svetu:

http://www.2dogrc.com/li-poly-batteries-67/6s-mad-dog-lithium-polymer-batteries.html

http://www.globalrcmodels.com/dualsky_gt_lipo.htm

dualsky na svojoj strani daje podatke o svojim baterijama tu je i parametar amperazhe: const i burst

 eto...       (pijemo) (pijemo) (pijemo)                                        (<--) (<--) (<--)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #3 on: January 31, 2013, 08:39:44 AM »

  Finalna fly verzija, skroz je lud ovako krakat, jako blesav za vozhnju i potpuno sam zadovoljan. Ovo ostavljam ovako i prelazim na letecu skalameriju..!!

   









                                                                                     (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #4 on: January 31, 2013, 12:19:57 PM »
Ja sam iz prvog posta razumeo da taj quad vuce 100A tokom leta, pa sam se zato zacudio.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #5 on: January 31, 2013, 11:39:09 PM »

 Motori su u potezu oko 20 A, 350W podeljeno sa 16 V = 21 A priblizhno, kontroleri su 40 A, mozhda u kicku sve povuche neki amper vishe, inace nominalnog leta to je sve upola. Ova baterija jeste bruka i iz nje sva snaga dolazi, tako da ona sa lakocom podnosi i ljutu vozhnju, nije ni mlaka...

 Gps fino radi, naza ko naza, interesantan je ovako krakat i gabaritan, jako je vidljiv, deluje ko leteci krst     ")

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #6 on: February 04, 2013, 08:47:26 PM »

  Butjuo sam neku sijalicicu ipak, otvorio ga za operaciju:










   Nekako mi je najlepshi kad nije preterano osvetljen, deluje kulturno i chudno, daleko od kineskog bofla kao sto to stvarno i jeste, jer je sve kinesko na njemu, od shasije do elektronike..!!!








 Zbog ogromnih krakova on okachen visoko izgleda skroz cmok...         (fiu) (fiu) (fiu)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #7 on: February 07, 2013, 09:21:05 PM »
jeli jesu ovo TM motori?

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: krakati thalon radi ko san
« Reply #8 on: February 08, 2013, 12:36:29 AM »

 T-motor i T-kontroler, fino rade, jedino sto setovanje kontrolera je manualno, a sad ove fore:



 Za fail-safe na stanici T8FG rade samo sa orginalnim osmokanalnim prijemnikom, sa klonom nema fail-safe, a sa sedmokanalnim ima opciju da samo trotle upamti, radi se o verziji 5.0   ...
 
 Jednostavno zhelim da ga ispalim u limite dometa i zhelim da mi izvan dometa fail-safe radi kako treba, i da ga fino vrne kutji ko shto to radi manualno u fail-safe..

                                                                                                          (pijemo) (pijemo)